آخرین تحلیل‌ها
نمودار قیمت میلگرد در سال ۹۹ و ۹۸

نمودار قیمت میلگرد در سال ۹۹ و ۹۸

آخرین بروزرسانی: شنبه 29 آذر 13990

میلگرد یکی از انواع محصولات فولادی و از معروف‌ترین اعضای خانواده پروفیل‌ها، با سطح مقطع دایره‌ای شکل و توپر است. همان‌طور که در ادامه مشاهده می‌کنید، نمودار قیمت میلگرد در سال 99 و 98 برای سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۲۰ از برندهای نیشابور، بافق، میانه و ذوب آهن به صورت جداگانه ارائه شده است. 

آلیاژ سازنده، شکل ظاهری و خواص مکانیکی انواع میلگردها با هم متفاوت است و همین موضوع باعث ایجاد تنوع در قیمت میلگرد می‌شود. بیشترین کاربرد این محصول در ساختمان‌سازی و اسکلت‌بندی سازه‌هاست که وظیفه تحمل و انتقال فشار را برعهده دارد. 

تاثیر نوسانات تغییرات قیمت میلگرد در ساختمان

لازم به ذکر است حجم بالای استفاده از این پروفیل باعث شده که قیمت میلگرد یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت سازه باشد بنابراین روند تغییرات قیمت میلگرد از اهیمت بالایی برای کسانی که در این حوزه فعال هستند، برخوردار است.

این محصول از نظر ظاهری به دو نوع ساده و آجدار در بازار وجود دارد که نوع آجدار آن (روی بدنه خود دارای برآمدگی‌هایی به نام آج است) در ساختمان‌سازی و تولید بتن مصلح یا آرمه، بیشترین کاربرد را داراست.

اگر بخواهیم قیمت روز میلگرد در بازار را بررسی کنیم، با نگاهی کلی متوجه می‌شویم که دلایل مختلفی از جمله تحریم‌ها و قیمت ارز وجود دارند که به طور مستقیم بر روی قیمت این محصول اثرگذار خواهند بود. علاوه بر این پارامترهای زیادی هم وجود دارد که به طور غیرمستقیم بر روی نوسانات قیمت موثر هستند؛ مثل وضعیت قیمت‌های جهانی، هزینه حمل و نقل و...

 

 برای مشاهده پیش بینی قیمت میلگرد می‌توانید به صفحه مربوط به این موضوع مراجعه کنید.

 

نمودار قیمت میلگرد در سال 98

نمودار تغییرات قیمت میلگرد ۱۴ ظفر کل سال ۹۸ در مقایسه با تغییرات آن در سال ۹۹ (از فرودین تا آبان ماه) به شکل زیر است:

 

نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب 14 در سال 98 نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب ۱۴ در سال ۹۸
نمودار تغییرات قیمت میلگرد ظفر بناب ۱۴ در سال ۹۹ (از فروردین تا آبان ماه) نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب ۱۴ در سال ۹۹ (از فروردین تا آبان ماه)

 

نمودارهای انواع قیمت میلگرد در سال 99

در نمودارهای زیر می‌توانید نوسانات و رفتار تغییرات قیمت میلگرد را مشاهده کنید. آهن آنلاین این امکان را فراهم کرده تا با مشاهده این نمودارها که روند تغییرات را در حدود ۱۵ روز اخیر نشان می‌دهد، بتوانید به راحتی میزان تغییرات را تحلیل و بررسی کنید.

 

میلگرد آجدار ۱۴ متری ذوب آهن

[viewChart id="0607"]

 

میلگرد آجدار ۱۶ متری ذوب آهن

[viewChart id="0648"]

 

میلگرد آجدار ۲۰ متری ذوب آهن

[viewChart id="0670"]

 

میلگرد آجدار ۲۰ متری نیشابور

[viewChart id="0860"]

 

میلگرد آجدار ۲۰ متری بافق یزد

[viewChart id="6235"]

 

میلگرد آجدار ۲۰ متری میانه

[viewChart id="1098"]

 

تاریخ انتشار: شنبه 29 آذر 1399
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه