آهن آنلاین

جدول وزن آهن آلات

وزن آهن آلات بستگی به نوع آهن آلات، ابعاد، وضخامت، طول، و سایر ویژگی‌های فنی آن‌ها متفاوت است. آهن آلات به صورت تیرآهن، میلگرد، پروفیل، ورق، قوطی، لوله، نبشی و... در انواع مختلف ارائه می‌شوند و وزن هر کدام از این محصولات بستگی به ابعاد و مشخصات آن‌ها دارد.

برای دانستن وزن دقیق آهن آلات، می‌توانید از منابع معتبر و رسمی، مانند سایت‌های تولیدکنندگان، فروشگاه های آنلاین آهن، کاتالوگ‌ها، بروشورها، یا مراجع فنی معتبر استفاده کنید. این منابع به طور معمول اطلاعات فنی دقیق درباره وزن آهن آلات را ارائه می‌دهند.

همچنین، وزن آهن آلات معمولاً با استفاده از فرمول‌های محاسباتی به‌راحتی قابل محاسبه است. برای مثال، وزن یک تیر آهنی را می‌توان با ضرب ضخامت، عرض، طول، و جرم واحد آهن (که برای هر کیلوگرم معمولاً مشخص شده است) محاسبه کرد. اما برای دقت بیشتر و دریافت اطلاعات دقیق و واقعی، بهتر است از منابع معتبر و رسمی استفاده کنید.

جدول وزن آهن آلات و محاسبه وزن آنلاین آهن آلات، بدون شک یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورد استفاده متخصصان فعال در صنایع مختلف است. اهمیت جدول وزن را طراحان سازه‌های مختلف در زمان طراحی درک می‌کنند؛ به طوری‌که بدون وجود این جداول، امکان ساخت سازه‌های پیشرفته امروزی امکان‌پذیر نبود. همچنین برای تخمین قیمت سازه‌هایی که محصولات آهنی و فولادی به هر اندازه‌ای در آن استفاده می‌شوند با استفاده از جداول وزن آهن آلات می‌توان به راحتی هزینه مواد اولیه سازه را محاسبه کرد. برای بی‌نیاز شدن از جدول وزن آهن آلات، در این صفحه ابزاری برای محاسبه وزن محصولات مختلف فولادی قرار دارد که با وارد کردن اطلاعات مربوط به محصول، وزن را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین لیست محصولات مختلف فولادی نیز در این صفحه قرار دارد که می‌توانید با انتخاب هرکدام به جدول وزن مربوط به هر محصول دسترسی داشته باشید. بدون شک آهن و محصولات فولادی از پرمصرف‌ترین مواد به عنوان ماده اولیه در ساخت سازه‌های مختلف به حساب می‌آیند. همچنین ادامه حیات صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی و خودرو به مصنوعات مختلف فلزی وابسته است. حجم بالای مصرف این قطعات باعث می‌شود وزن مقاطع فولادی تاثیر بسیار زیادی در وزن سازه و همچنین هزینه ساخت آن داشته باشند. به همین دلیل است که طراحان بعد از برآورد حجم مورد استفاده در طراحی، از جدول وزن استفاده می‌کنند تا تخمین مناسبی برای وزن فولاد مورد استفاده در دست داشته باشند.

طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین:

"یکی از کارآمدترین و بهترین ابزارهای محاسبه وزن مقاطع فولادی، استفاده از جدول وزن آهن آلات، است که با تسریع در اندازه‌گیری وزن هر مقطع، کمک می‌کند تا فعالین حوزه آهن و فولاد، پیش از خرید کالاهای مورد نیاز خود، بتوانند از اصل بودن و کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کنند. ازآنجاکه وزن مخصوص آهن آلات، عامل مهمی در تعیین بهای آنهاست، استفاده از جداول وزنی آهن، کمک بسیاری در تهیه مقطع مورد نیاز شما باتوجه به کارآیی و تخمین هزینه‌های نهایی هر پروژه می‌کند."

 

 

 

امروزه، در هنگام انتخاب متریال مختلف برای پروژه‌های گوناگون که فلز و مقاطع فلزی و فولادی جزو اصلی آن‌ها به شمار می‌رود، مواد و محصولاتی انتخاب می‌شوند که علاوه بر داشتن تناسب با بودجه در نظر گرفته شده از عملکرد و ظاهر خوب نیز برخوردار باشند. این بدان معنا است که می‌بایست فاکتورهایی نظیر استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و چکش‌خواری در نظر گرفته شود. بااین‌حال، یکی از مهم‌ترین ملاحظات، وزن است چرا که بر عوامل متعدی نظیر هزینه، امکان جابه‌جایی و انجام اصولی پروژه تاثیر فراوان می‌گذارد. برای به‌دست‌آوردن وزن آهن آلات راه‌های متعددی وجود دارد اما طی سال‌های اخیر برای صرفه‌جویی در وقت و به‌دست‌آوردن راحت‌تر وزن این مقاطع، جدول وزن آهن آلات توسط مجتمع‌ها و کارخانه‌های سازنده ارائه شد تا در زمان انتخاب و خرید محصول مورد نیاز، مقدار دقیق برای انجام پروژه تخمین زده شود.

جدول وزن آهن آلات ساختمانی چه کمکی به ما می کند؟

میلگرد، نبشی، تسمه، پروفیل و تیرآهن تنها برخی از محصولات مورد استفاده در پروژه‌های ساختمانی هستند؛ این محصولات در انواع مختلفی وجود دارند و عمدتا به‌صورت کیلویی فروخته می‌شوند. از این‌رو برای تخمین میزان مورد نیاز طبق نوع و نیاز پروژه و مقدار هزینه‌ای که برای این امر اختصاص داده شده است، آگاهی از وزن آن‌ها امری الزامی است. پیش‌تر برای به‌دست‌آوردن وزن با استفاده از ابزارآلات تخمین وزن و فرمول اختصاصی، وزن تیرآهن یا سایر مقاطع برای هر پروژه به دست می‌آمد که امری زمانبر بود و احتمال بروز اشتباه نیز بالا می‌رفت. به‌همین‌دلیل، جدول وزن آهن آلات برای هر یک از محصولات به وجود آمد تا به کمک محاسباتی ساده‌تر، وزن آهن آلات مورد نیاز به دست آمده و پروژه به صورت اصولی و با درصد خطای پایین انجام شود.

جدول وزن مخصوص آهن آلات، روشی سریع برای محاسبه وزن آهن

استفاده از جدول وزن مخصوص آهن آلات، روشی سریع برای بدست آوردن وزن آهن است؛ چرا که به جهت درج وزن محصول در کنار طول، عرض، ضخامت یا سایز، دیگر نیازی نیست حجم مقطع فولادی در چگالی آن ضرب شده و وزن به دست آید. (تفاوت در سطح مقطع محصولات، استفاده از فرمول‌های مختلف را برای بدست آوردن حجم الزامی می‌کند.)

اهمیت استفاده از جدول وزن آهن

در بخش‌های قبلی، به اهمیت استفاده از جدول وزن آهن آلات اشاره شد. استفاده از این جدول که برای هر یک از مقاطع فولادی متفاوت است در سرعت بخشیدن به امر تخمین میزان وزن مورد نیاز برای پروژه بر اساس مقاطع فولادی و وزن آن‌ها، انجام اصولی پروژه، کاهش میزان خطا در محاسبه وزن و مشخص شدن مقدار بودجه احتمالی برای متریال آهنی کمک به‌سزایی می‌کند.

 

 

محاسبه آنلاین وزن آهن امکان پذیر است؟

پاسخ به این سوال «بله» است؛ هر یک از محصولات فولادی دارای جدول وزن به خصوصی است که برای اطلاع از وزن آن مقطع یا محصول در تعداد معین و با مشخصات فیزیکی ویژه می‌بایست از آن کمک گرفت و با استفاده از فرمولی که اختصاصی برای آن مقطع است، وزن آهن آلات را به دست آورد؛ این کار علاوه بر این‌که می‌توانند درصد خطا در محاسبه را بالا ببرد، وقت‌گیر نیز می‌باشد. مثلا وزن میلگرد را به راحتی می توان از جدول مخصوص آن به دست آورد. از این رو و برای راحتی کار طراحان و مهندسین سازه، ابزار محاسبه آنلاین وزن آهن آلات طراحی و بر روی سایت قرار گرفته شد تا در زمان سریع‌تر و با درصد خطای کم‌تر وزن آهن آلات تخمین زده شود. ناگفته نماند که برآوردی که توسط این ابزار به دست می‌آید اختلاف بسیار کمی با میزان واقعی دارد.

محاسبه وزن میلگرد آنلاین

علاوه بر استفاده از جدول وزن میلگرد، می توان با کمک گرفتن از ابزار محاسبه وزن آنلاین موجود در وب سایت آهن آنلاین، به راحتی وزن میلگرد مورد نظر خود را محاسبه کرده و نیازی به جستجو در ردیف های جدول وزن و اشتال میلگرد یا محاسبه براساس فرمول ندارید. برآورد وزن میلگرد به صورت اینترنتی و آنلاین باعث صرفه جویی در زمان، هنگام خرید میلگرد از بنگاه ها یا کارخانه می شود و می توان اصل یا تقلبی بودن این مقطع را بررسی کرد.

ابزار محاسبه آنلاین وزن آهن

با استفاده از ابزار محاسبه آنلاین وزن آهن آلات قرار گرفته بر روی سایت آهن آنلاین، به‌راحتی می‌توان وزن مقاطع فولادی چون میلگرد، تسمه، نبشی و پروفیل را در راستای تخمین میزان فلزات و مقاطع فولادی مورد نیاز در ساخت‌وساز بدون نیاز به استفاده از فرمول خاص و تنها با وارد کردن ضخامت، عرض، طول و تعداد به دست آورد.

سخن پایانی

در انتها باید گفت که اطلاع از وزن آهن آلات چه به صورت آفلاین با استفاده از جدول وزن آهن آلات ارائه شده توسط شرکت‌ها و چه به صورت آنلاین و با کمک ابزار محاسبه امری ضروری است؛ زیرا آگاهی یافتن از وزن فلز به کار رفته در سازه مزایای بسیاری چون تخمین هزینه را در پی خواهد داشت. پس به طراحان و مهندسان حوزه‌های مختلف اعم از ساخت‌وساز، پیشنهاد می‌گردد قبل از انجام پروژه از جدول وزن آهن آلات بهره ببرند.

سوالات متداول

وزن مخصوص آهن آلات را از چه روش هایی می توان محاسبه کرد؟

برای به‌دست‌آوردن و محاسبه وزن آهن آلات، می‌توانید به طور مستقیم از ابزار محاسبه وزن آنلاین موجود در این صفحه استفاده کنید، همچنین جداول وزن هریک از مقاطع فولادی را به تفکیک می‌توانید در وب‌سایت آهن آنلاین مشاهده کنید.

جدول وزن آهن آلات، چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

با مشاهده وزن مخصوص مقاطع فولادی، می‌توانیم از اصل یا تقلبی‌بودن محصول اطمینان حاصل کنیم. وزن هر محصول، در تعیین نرخ نهایی آن اثرگذار است.

استفاده از جدول وزن آهن آلات، چه اهمیتی دارد؟

ازآنجایی‌که وزن مقاطع فولادی، در تعیین بهای هر محصول نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند، استفاده از جداول وزنی مخصوص آهن، می‌تواند پیش از خرید، در کاهش ضریب خطا برای سفارش میزان مورد نظر محصول، به خریداران کمک کند.