آهن آنلاین

نمودار قیمت میلگرد زاگرس

نمودار قیمت میلگرد زاگرس

نمودار قیمت میلگرد کامل‌ترین ابزاری است که می‌توانید برای تحلیل قیمت از آن‌ها استفاده کنید، زیرا اطلاعاتی درباره قیمت میلگرد در هفته، ماه و حتی فصل اخیر در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از نمودار متوجه می‌شوید که هر اتفاق در بازه‌های زمانی مختلف چه تأثیری روی قیمت داشته است. این مقطع در سایز‌ها و استانداردهای مختلف تولید می‌شود که نوسانات نمودار قیمت آن به کیفیت و وزن این محصول بستگی دارد؛ درواقع، هر چه کیفیت و وزن میلگرد زاگرس بیشتر باشد، بهای آن نیز بیشتر خواهد بود. . برای بررسی نمودار قیمت میلگرد زاگرس با آهن آنلاین همراه باشید.

بررسی نمودار قیمت سایزهای مختلف میلگرد زاگرس

قیمت میلگرد زاگرس در فروردین با روند نزولی شروع شد و تا آخر فروردین کم‌ترین قیمت در طول سال را تجربه کرد. نرخ سایز ۱۴ این محصول از ۲۵ فروردین روند افزایشی به خود گرفت و در ده روز ابتدایی اردیبهشت، ۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد. نزول دوباره میلگرد ۱۴  زاگرس تا اواخر اردیبهشت ادامه داشت. بعد از آن، نرخ این مقطع فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرد، اما در مجموع روند نزولی بود و قیمت آن در تیرماه از نرخ آن در اردیبهشت کم‌تر شد.برای مشاهده قیمت میلگرد زاگرس در سایزهای مختلف می‌توانید به صفحه‌ی این محصول مراجعه کنید.

 

در این نمودار تغییرات قیمت میلگرد زاگرس 14 از تیر 1401 تا تیر 1402 را  مشاهده می‌کنید.

 

میلگرد ۱۶ زاگرس هم روندی مشابه میلگرد ۱۴ را تجربه کرد. نرخ این محصول در هفته آخر فروردین تا ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان پایین آمد، اما بعد از آن تا ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان بالا رفت. در هفته آخر اردیبهشت هم شیب نزولی مقاطع سایز ۱۶ شدت گرفت، اما بعد از آن اصلاح شد و کمی بالاتر رفت.  میزان تقاضای مشتریان از عوامل تأثیر‌گذار بر بهای این مقطع فولادی است.

نوسان‌های نمودار میلگرد ۱۶ زاگرس، در خردادماه هم افزایشی و هم کاهشی بود، اما به اندازه فراز و نشیب‌های فروردین و اردیبهشت روی قیمت تأثیر نگذاشت؛ در نهایت نرخ این محصول در تیرماه از نرخ آن در ابتدای اردیبهشت کم‌تر شد. میلگرد ۱۸ زاگرس هم در حالت کلی مشابه دو محصول قبلی بود و تنها در برخی نوسان‌های روزانه به این محصولات تفاوت داشت.

 

در این نمودار نوسانات قیمت میلگرد آجدار فولاد زاگرس 22 را در یک سال گذشته مشاهده می‌کنید.
در این نمودار نوسانات قیمت میلگرد آجدار فولاد زاگرس 22 را در یک سال گذشته مشاهده می‌کنید.

 

مقایسه نوسانات قیمت برندهای مختلف میلگرد

نمودار میلگردهای برندهای مخلتف، روندهای کلی مشابه یکدیگر داشتند. نرخ اکثر محصولات در دهه دوم فروردین کاهش پیدا کرد و از آخر فروردین روند افزایشی در پیش گرفت و تا نیمه اردیبهشت هم ادامه داشت. بعد از آن قیمت‌ها تاحدودی کاهش پیدا کرد، اما باز هم به اندازه نیمه دوم فروردین کاهش نیافت. در خردادماه هم نوسان‌های محدودی وجود داشت که پر از روندهای نزولی و اصلاح بعدشان بود، اما در حالت کلی شیب نمودار میلگرد از اردیبهشت تا تیر نزولی بوده و قیمت‌ها کم‌تر شده است. شما در صفحه‌ی نمودار قیمت میلگرد می‌توانید نوسانات قیمت میلگرد سایر برندها را نیز بررسی کنید.

سخن پایانی

میلگرد زاگرس شهرکرد یکی از مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات فولادی کشور است که در کارخانه صبا فولاد شهرکرد ساخته می‌شود. در این مقاله نمودار سایزهای مختلف میلگرد زاگرس را ارائه دادیم و نرخ‌های آن‌ها را باهم مقایسه کردیم. همچنین مقایسه‌ای کلی بین روند برندهای مختلف انجام دادیم. در آهن آنلاین علاوه بر قیمت روز محصولات، نمودار آن‌ها در بازه‌های مختلف هفتگی، ماهانه و سه ماهه ارائه می‌شود. شما هم می‌توانید نمودار محصول مورد نظرتان را بررسی کنید و هم مقایسه‌ای بین نرخ این محصول با سایر میلگردهای بازار انجام بدهید.