آهن آنلاین

نمودار قیمت میلگرد شاهرود

نمودار قیمت میلگرد شاهرود

تحلیل و بررسی روزانه نمودار قیمت میلگرد شاهرود، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا با روند کاهش یا افزایش نرخ آشنا شوند و خرید خود را در بهترین زمان ممکن انجام دهند. مقاطع فولادی در کشور ما از تنوع بالایی برخوردار است؛ این محصولات توسط کارخانه‌های مختلفی از جمله کارخانه فولاد شاهرود، تولید و عرضه می‌شوند. وزن مقاطع فولادی تأثیر مستقیمی روی قیمت آن خواهند داشت؛ به‌عبارت بهتر هرچه وزن مقطع فولادی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه به بررسی نوسانات نمودار قیمت میلگرد شاهرود و عوامل موثر بر آن می پردازیم.

علل تغییرات نمودار قیمت میلگرد شاهرود

نرخ روز میلگرد شاهرود در ایران ثابت نیست و در اغلب روز‌های سال دچار نوسان می‌شود؛ از دلایل تغییرات نمودار قیمت میلگرد شاهرود، می‌توان به تحریم و شرایط اقتصادی کشور، کاهش یا افزایش نرخ دلار، وضعیت موجودی بازار و هزینه جهانی فولاد اشاره کرد. افزایش تقاضای این محصول در بازار‌های فولاد داخلی، یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش نرخ این کالا است.

لازم به‌ذکر است که محصولات فولادی مجتمع شاهرود، به‌روش ترمکس تولید می‌شوند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند، بااین‌وجود با قیمت مناسبی به‌فروش می‌رسد.

نمودار قیمت میلگرد ۱۴ شاهرود

وزن میلگرد سایز ۱۴ شاهرود، حدود ۱۵ کیلوگرم بوده و مقاومت نسبتاً خوبی دارد؛ این محصول دارای استاندارد ۳۱۳۲ است و با قیمت نسبتاً مناسبی فروخته می‌شود. از عوامل تأثیر‌گذار روی هزینه این محصول می‌توان به کیفیت بالا، تحریم کشور، بها شمش آهن، وضعیت تقاضا و موجودی بازار و ارزش دلار در ایران اشاره کرد. همه موارد نام برده روی قیمت میلگرد ۱۴ شاهرود، تأثیر گذاشته و نمودار آن را با تغییرات چشمگیری همراه می‌سازد.

 

 

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ شاهرود

مقطع فولادی سایز ۱۶ وزن بالاتری دارد و در مقایسه با سایر محصولات هم‌نوع خود گران‌تر است؛ این محصول به‌دلیل کیفیت و مقاومت بالایی که دارد، پرفروش‌ترین محصول این کارخانه به‌حساب می‌آید. این مقاطع توسط دستگاه‌های مدرن ایتالیایی تولید شده و مقاومت بسیار بالایی دارد؛ نمودار قیمت میلگرد ۱۶ شاهرود، تحت تأثیر عواملی چون: ارزش دلار، میزان صادرات محصول، وضعیت تقاضا بازار و... تغییر می‌کند.

نمودار قیمت میلگرد ۱۸ شاهرود

نرخ این محصول، مانند سایر مقاطع فولادی در بازار ایران دارای نوسانات شدیدی است و به‌صورت روزانه و ماهانه تغییر می‌کند. این محصول در صنعت ساختمان‌سازی برای افزایش قدرت بتن استفاده می‌شود. این محصول کیفیت بالایی دارد و تغییرات قیمت میلگرد شاهرود در سایز 18، و اطلاع از آن، اهمیت بالایی برای مصرف‌کنندگان خواهد داشت.

سخن پایانی

نمودار قیمت میلگرد برندهای مختلف، به‌عوامل مختلفی از جمله عرضه و تقاضا، ارزش دلار، شرایط اقتصادی کشور و... بستگی دارد. همه این موارد باعث شده تا ارزش اصلی این مقاطع در کشور ثابت نباشند و دائماً تغییر کنند. چنانچه شما هم به‌دنبال خرید میلگرد شاهرود در بهترین زمان ممکن هستید، می‌توانید از جداول موجود در سایت آهن آنلاین استفاده کنید.