آخرین تحلیل‌ها
کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 10 شهریور 13980

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن معمولا سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ را که از پرکاربردترین انواع تیرآهن به شمار می‌آید را تولید می‌کنند. تیرآهن که از مقاطع طویل به شمار می‌آید در صنعت ساختمان سازی به طور عمده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بزرگترین کارخانه‌ های تولیدکننده تیرآهن را بشناسید.

از جمله معروف‌ترین کارخانه‌ های تولید کننده تیرآهن می‌توان به کارخانه‌های ذوب آهن، فایکو، آرین، یزد و بناب اشاره کرد. توجه داشته باشید که قیمت تیرآهن در برندهای تولیدی مختلف متفاوت است که علت آن می‌تواند عوامل گوناگونی باشد.

در این مطلب قصد داریم برخی از کارخانه‌های مطرح شده را به طور مختصر معرفی کنیم.

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

این مجتمع فولادی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های تولید کننده فولاد به شمار می‌آید که از محبوبیت خاصی برخوردار است.

تیرآهن‌های تولید شده این کارخانه به شرح زیر است:

تیرآهن بال باریک شیبدار IPN که طبق استاندارد DIN 1025-1 و در مشخصات EN10024 و تیرآهن بال پهن موازی را مطابق استاندارد ISIRI 14484 تولید می‌کند. علاوه بر این، نوع بال نیم پهن موازی مطابق با استاندارد DIN 1025-5 از انواع تیرآهن تولیدی این کارخانه می باشد. این کارخانه انواع تیرآهن را در سایزهای ۱۲ تا ۳۰ تولید می‌کند.

 

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

این کارخانه تیرآهن‌های IPE (ضخامت جان و بال ثابت است) را در سایزهای ۱۴ تا ۲۴ و INP (با فاصله گرفتن از جان، ضخامت بال‌ها کم می‌شود) تولید می‌کند.

 

تیرآهن در انواع مختلف توسط کارخانه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. نمایی از کاربرد تیرآهن در سازه

 

کارخانه شاهین بناب

این کارخانه زیرمجموعه مجتمع فولاد بناب است، از دیگر زیر مجموعه‌های این مجتمع می‌توان به صنعت بناب، صنعت شهریار و صنعت سهند اشاره کرد. تیرآهن‌های تولیدی این کارخانه به صورت بال نیم پهن موازی و نیمه سبک است.

 

کارخانه آرین فولاد غرب

تیرآهن‌های تولید شده این مجتمع فولادی عبارتند از بال پهن موازی و بال نیم پهن موازی. این مجموعه تیرآهن را به کشورهای مختلف صادر می‌کند. استاندارد تیرآهن بال نیم پهن آن مطابق با DIN 1025-5 است.

 

کارخانه جهان فولاد غرب (کرمانشاه)

طبق بررسی‌های صورت گرفته تیرآهن‌های معمولی عموماً در ارتفاع‌های ۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر تولید می‌شوند که از جمله موارد استفاده آن‌ها می‌توان به خرپاها، بیم‌ها، ستون‌ها و پل‌های لانه زنبوری اشاره کرد. تیرآهن‌های عریض IPE و IPB در این کارخانه با ویژگی‌های خاصی تولید می‌شوند.

 

تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آبان 1393
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه