آهن آنلاین

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن معمولا سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ را که از پرکاربردترین انواع تیرآهن به شمار می‌آید را تولید می‌کنند. تیرآهن که از مقاطع طویل به شمار می‌آید در صنعت ساختمان سازی به طور عمده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بزرگترین کارخانه‌ های تولیدکننده تیرآهن را بشناسید.

از جمله معروف‌ترین کارخانه‌ های تولید کننده تیرآهن می‌توان به کارخانه‌های ذوب آهن، فایکو، آرین، یزد و بناب اشاره کرد. توجه داشته باشید که قیمت تیرآهن در برندهای تولیدی مختلف متفاوت است که علت آن می‌تواند عوامل گوناگونی باشد.چه کارخانه‌هایی به تولی تیرآهن در ایران می‌پردازند؟

در ایران کارخانه‌هایی در شهرهای مختلف وجود دارد که به تولید انواع تیرآهن می‌پردازند. ممکن است گاهی قیمت روز تیرآهن، در هر یک از این شرکت‌ها، با دیگری متفاوت باشد. برای اینکه از قیمت محصولات هر کدام به خوبی اطلاع پیدا کنید، خوب است که منابع رسمی در این زمینه را به خوبی دنبال کرده و مورد بررسی قرار دهید. هر چند که نرخ تیرآهن روز، به عوامل مهم دیگری هم وابسته است. این کارخانه‌ها، که به تولید انواع تیرآهن می‌پردازند، به شرح زیر هستند:

کارخانه ذوب آهن اصفهان
• فولاد ظفرناب
• فولاد کوثر در شهر اهواز
• فولاد فردوس باختر
• فولاد یزد
• فولاد خوزستان
• فولاد کرمانشاه
• فولاد ماهان
• کارخانه فولاد فایکو

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از کارخانه‌های مطرح شده را به طور مختصر معرفی کنیم.

کارخانه ذوب آهن اصفهان

این مجتمع فولادی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های تولید کننده فولاد به شمار می‌آید که از محبوبیت خاصی برخوردار است.

تیرآهن‌های تولید شده این کارخانه به شرح زیر است:

تیرآهن بال باریک شیبدار IPN که طبق استاندارد DIN 1025-1 و در مشخصات EN10024 و تیرآهن بال پهن موازی را مطابق استاندارد ISIRI 14484 تولید می‌کند. علاوه بر این، نوع بال نیم پهن موازی مطابق با استاندارد DIN 1025-5 از انواع تیرآهن تولیدی این کارخانه می باشد. این کارخانه انواع تیرآهن را در سایزهای ۱۲ تا ۳۰ تولید می‌کند.

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

این کارخانه تیرآهن‌های IPE (ضخامت جان و بال ثابت است) را در سایزهای ۱۴ تا ۲۴ و INP (با فاصله گرفتن از جان، ضخامت بال‌ها کم می‌شود) تولید می‌کند.

 

تیرآهن در انواع مختلف توسط کارخانه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.
تیرآهن در انواع مختلف توسط کارخانه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 

کارخانه شاهین بناب

کارخانه شاهین بناب زیرمجموعه مجتمع فولاد بناب است، از دیگر زیر مجموعه‌های این مجتمع می‌توان به صنعت بناب، صنعت شهریار و صنعت سهند اشاره کرد. تیرآهن‌های تولیدی این کارخانه به صورت بال نیم پهن موازی و نیمه سبک است.

کارخانه آرین فولاد غرب

تیرآهن‌های تولید شده این مجتمع فولادی عبارتند از بال پهن موازی و بال نیم پهن موازی. این مجموعه تیرآهن را به کشورهای مختلف صادر می‌کند. استاندارد تیرآهن بال نیم پهن آن مطابق با DIN 1025-5 است.

کارخانه جهان فولاد غرب (کرمانشاه)

طبق بررسی‌های صورت گرفته تیرآهن‌های معمولی عموماً در ارتفاع‌های ۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر تولید می‌شوند که از جمله موارد استفاده آن‌ها می‌توان به خرپاها، بیم‌ها، ستون‌ها و پل‌های لانه زنبوری اشاره کرد. تیرآهن‌های عریض IPE و IPB در این کارخانه با ویژگی‌های خاصی تولید می‌شوند.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر