آهن آنلاین

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

شرکت فولاد البرز ایرانیان که بین فعالان حوزه آهن، با نام تجاری فایکو (FAICO) شناخته می‌شود، یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های ایران و خاورمیانه در زمینه شکل‌دهی و تولید انواع مقاطع فولادی است. کارخانه فایکو در سال 1393، در استان مازندران، کیلومتر 15 جاده ساری مشهد تاسیس گردید. این مجتمع، سالانه بیش از یک‌ونیم میلیون تن انواع مقاطع فولادی اعم از تیرآهن و میلگرد را با کیفیت بالا تولید و عرضه می‌کند. انواع میلگرد آجدار، تیرآهن سبک، سنگین و بال پهن، ناودانی سبک و سنگین و همچنین نبشی بال مساوی و نامساوی بخش عمده تولیدات فایکو است. نکته قابل ذکر اینکه، مقاطع فولادی این کارخانه به‌روش نورد گرم تولید می‌شوند.

معرفی کارخانه فایکو

کارخانه فایکو یا همان فولاد البرز ایرانیان، به‌دلیل کیفیت مطلوب محصولات و همچنین ظرفیت تولید بالای خود توانسته به‌سرعت به یکی از قطب‌های صعنتی ایران تبدیل شود. وجود دو خط تولید با به‌روزترین تکنولوژی‌های تمام اتوماتیک و تیم فنی متشکل از متخصصین، باعث شده تا این مجموعه بتواند سالیانه بخشی از صادرات آهن کشور را نیز تامین کند. تیم فنی فایکو به‌منظور ضمانت کیفیت محصولات خود، علاوه بر ارائه آنالیزهای شیمیایی بر روی خواص مکانیکی شیمیایی مقاطع تولیدی، دارای واحد کنترل کیفیت نیز هستند. از دیگر ویژگی‌های مثبت این شرکت، داشتن جاده ریلی متصل به راه آهن تهران مشهد است، که به‌کمک آن می‌توانند محصولات را به ‌راحتی به سراسر کشور ارائه کنند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه فایکو دارای دو خط تولید مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا و اتوماتیک به ظرفیت تولید هرکدام 750 هزار تن و همچنین، پست اختصاصی گاز طبیعی با ظرفیت 10.000 متر مکعب، پست اختصاصی برق KW 230/20 بوده، که ظرفیت تولید نهایی این کارخانه را به چیزی در حدود یک‌ونیم میلیون تن انواع محصولات فولادی می‌رساند. ظرفیت تولید فایکو به تفکیک محصولات شامل سالیانه 175 هزار تن نبشی، 135 هزارتن ناودانی، 300 هزارتن انواع تیرآهن و 700 هزارتن میلگرد می‌شود.

محصولات تولیدی کارخانه فایکو

محصولات شرکت فولاد البرز ایرانیان شامل انواع میلگرد آجدار، تیرآهن IPE و IPN، نبشی بال مساوی و بال نامساوی و ناودانی سبک و سنگین بوده، که تیرآهن و میلگرد این کارخانه، از اقبال و متقاضی بیشتری برخوردار است. کیفیت مواد اولیه، کسب آخرین استانداردهای بین‌المللی، آنالیز شیمیایی محصولات، تناژ بالای تولید و بهره‌گیری از تجهیزات روز دنیا، منجر به صادرات مقاطع فایکو شده است. در ادامه به‌تشریح به محصولات کارخانه فولاد البرز ایرانیان خواهیم پرداخت.

میلگرد

میلگردهای آجدار فایکو به‌منظور مصارف ساختمانی و صنعتی در سایز 8 الی 32 میلی‌متر تولید شده، که مواد اولیه به‌کار رفته در آن شامل کربن، سیلیسیوم، گوگرد، فسفر و منگنز است. میلگردهای آجدار این کارخانه به روش نورد گرم تولید شده و دارای استانداردهای داخلی و خارجی اعم از INSO3132، DIN488، ASTM A615 و JISG3112 هست. قیمت میلگرد فایکو براساس نوع آج به‌کار رفته در آن متفاوت بوده، که انوع آج آن شامل موارد زیر است:

  • دوکی AJ-400
  • آجدار یکنواخت AJ-400
  • AJ-500

تیرآهن

تیرآهن فایکو از پرفروش‌ترین محصولات این کارخانه بوده و در دو نوع کم‌آلیاژی و ساده کربنی با استانداردهای IPN و IPE روانه بازار می‌شود و ظرفیت تولید هرکدام از این دو نوع 150 هزارتن در سال است. تیرآهن IPE در سایز IPE100 تا IPE300 تولید شده و نوعی تیرآهن معمولی با ضخامت بال ثابت در طول تیر هست،  همچنین تیر IPN نیز در ابتدا و انتها دارای ضخامت ثابت و با مقطعی l شکل و باریک تولید می‌شود. قیمت تیرآهن فایکو بسته به نوع و سایز موردنظر متفاوت است. فولاد به‌کار رفته در ساخت تیرآهن فایکو، از نوع St37 و St52 است.

ناودانی

ناودانی فایکو در انواع سبک، سنگین، UPN و UPE در سایز 100 الی 300 تولید می‌گردد، که بسته به نوع آن‌ ساده یا مشبک است. این مقطع فولادی طبق استانداردهای جهانی عرضه شده، و ظرفیت تولید آن سالیانه 135 هزارتن است. قیمت ناودانی فایکو، بعد از انتخاب سایز، وزن، نوع، ابعاد و ضخامت جان آن قابل تعیین است.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

دفتر مرکزی:

آدرس: تهران، خيابان خدامي، خيابان آفتاب، نبش آرارات شمالی، پلاک۲۷

تلفن: ۸۸۰۵۲۵۵۵ - ٠٢١

تلفن فروش: ۲۵۹۷۹ – ٠٢١

واتساپ فروش: ۰۹۱۲۷۳۳۳۴۱۳

فکس:  ۸۸۰۵۳۵۵۵ - ٠٢١

 کارخانه:

آدرس: مازندران، کیلومتر ۱۵ جاده ساری به مشهد

تلفن: ۴-۳۳۷۳۲۸۸۳-۰۱۱

فکس: ۴-۳۳۷۳۳۹۸۳-۰۱۱

سخن پایانی

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (FAICO) یکی از شناخته‌شده‌ترین مجموعه‌های تولید مقاطع فولادی به روش نورد گرم در کشور و خاورمیانه است. تناژ بالا و کیفیت مناسب تولیدات آن سبب شده محصولات فایکو علاوه بر عرضه مناسب در کشور، به کشورهای دیگر نیز صادرات داشته باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن‌آنلاین، محصول مورد نیاز خود از کارخانه فایکو را انتخاب کرده و قیمت آن را مشاهده بفرمائید. متخصصان ما در آهن‌آنلاین به‌صورت پیوسته قیمت‌ها را از کارخانه استعلام گرفته و در سایت به‌روزرسانی می‌کنند.