آخرین تحلیل‌ها
نمودار قیمت تیرآهن در سال 99 و 98

نمودار قیمت تیرآهن در سال 99 و 98

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 14 اردیبهشت 13990

تیرآهن یکی از معروف‌ترین محصولات فولادی است که از آلیازهای مختلفی ساخته شده و استفاده فراوانی در صنعت ساختمان‌سازی دارد. در ادامه این صفحه نمودار قیمت تیرآهن در سال ۹۸ و ۹۹ برای ذوب آهن ۱۴، ۱۶ و ۱۸ را ارائه داده‌ایم. 
تیرآهن ساختاری طویل دارد که در برابر بارهای عمودی، نیروی برشی و لنگر خمشی مقاومت می‌کند. این پروفیل‌ها بارهای تحمیلی در امتداد طولشان را به دیوارها، ستون‌ها، پایه‌ها و... منتقل می‌کنند. سطح مقطع تیرآهن به دو شکل I و H است، که نوع مصرف هرکدام بستگی به نوع کاربرد آن دارد. انواع مختلفی از این پروفیل در ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ به همین دلیل تغییرات قیمت تیرآهن تاثیر زیادی در هزینه آن دارد. تیرآهن نوع H نسبت به نوع I بسیار سنگین‌تر است، بنابراین می‌تواند وزن بیشتری را نیز تحمل کند. اما در بعضی از ساختمان‌ها که وزن و نیروی روی یک دیوار ممکن است باعث ایجاد مشکلات ساختاری شود، نوع I عملکرد بهتری دارد.

 

تاثیر نوسانات قیمت تیرآهن بر مسکن

همان‌طور که گفتیم این محصول فلزی کاربرد و البته حجم مصرف بسیار زیادی در ساختمان‌سازی دارد و یکی از اجزای اصلی ساختمان و سوله‌ها به حساب می‌آید؛ به صورتی که کمترین نوسان در قیمت تیرآهن باعث تغییر فراوانی در هزینه کل سازه خواهد شد و به همین ترتیب روی قیمت مسکن نیز تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت. بنابراین اگر در حوزه ساختمان فعال هستید، باید آگاهی کاملی در مورد نوسانات قیمت تیرآهن داشته باشید.

 

نمودار قیمت تیرآهن در سال 98

 

نمودار قیمت تیرآهن 14 اصفهان در سال 98 نمودار قیمت تیرآهن 14 اصفهان در سال 98
نمودار قیمت تیرآهن 16 اهواز در سال 98 نمودار قیمت تیرآهن 16 اهواز در سال 98

 

نمودارهای تغییرات قیمت تیرآهن در سال 99

در نمودارهای زیر می‌توانید رفتار تغییر قیمت تیرآهن در سال 99 را برای سه سایز مشاهده کنید. با استفاده از نمودارهای زیر که روند تغییرات قیمت این محصول را برای حدودا ۱۵ روز اخیر نشان می‌دهد می‌توانید تصمیم بهتری در مورد بودجه سازه خود بگیرید.

 

تیرآهن ۱۴ ذوب آهن

[viewChart id="0396"]

 

 

تیرآهن ۱۶ ذوب آهن

[viewChart id="0397"]

 

 

تیرآهن ۱۸ ذوب آهن

[viewChart id="0274"]

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 اردیبهشت 1399
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه