آهن آنلاین

نمودار قیمت تیرآهن فایکو

نمودار قیمت تیرآهن فایکو

تیرآهن یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت‌وساز است به همین دلیل، نوسانات قیمت آن تأثیر قابل‌توجهی بر روی نرخ مسکن می‌گذارد. فایکو (کارخانه فولاد البرز) یکی از معروف‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده انواع تیرآهن IPE و IPN است و با تکیه‌بر کیفیت بالای محصولات خود توانسته به یکی از پرفروش‌ترین برندهای داخلی تبدیل شود. ازاین‌رو، بازه نوسانات محصولات آن توسط بسیاری از خریداران سراسر کشور رصد می‌شود. عوامل متعددی می‌توانند بر نمودار قیمت این محصول تأثیر بگذارند؛ که ارزش دلار، نرخ تورم، میزان عرضه و تقاضا و... ازجمله مهم‌ترین آن‌ها هستند. با کلیک بر روی لینک می‌توانید از نوسانات روزانه نمودار قیمت تیرآهن مطلع شوید و رفتار بازار تیرآهن در مقابل هر یک از عوامل مؤثر را بشناسید.

بررسی نمودار قیمت سایزهای مختلف تیرآهن فایکو

شرکت فایکو انواع تیرآهن را در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌کند؛ اما برخی سایزها به دلیل کاربردهای متعدد در ساخت‌وساز، پل‌سازی، کشتی‌سازی و... از تقاضای بالاتری برخوردارند و نوسانات آن‌ها بیشتر رصد می‌شود. با توجه به اهمیت این محصولات برای مهندسان و مالکان، در اینجا به بررسی مهم‌ترین عوامل مؤثر بر نوسانات نمودار قیمت سایزهای 14 تا 18 تیرآهن می‌پردازیم:

 

تغییرات قیمت تیرآهن 16 فایکو در 3 ماه ابتدایی سال 1402
تغییرات قیمت تیرآهن 16 فایکو در 3 ماه ابتدایی سال 1402


نمودار قیمت تیرآهن 14 عمدتاً در نیمه ابتدایی سال بیشتر از پاییز و زمستان صعودی می‌شود. بااین‌حال، در زمستان سال گذشته با افزایش نرخ دلار شاهد تغییر این روند و افزایش شدید قیمت تیرآهن نسبت به نیمه ابتدایی سال بودیم. عواملی مانند سایز، جنس، ضخامت و کیفیت تیرآهن 16 فایکو تأثیر قابل‌توجهی در نرخ آن دارد؛ اما نوسانات روزانه در نمودار تغییرات این محصول عمدتاً ریشه در شرایط اقتصادی و سیاسی کشور و میزان تقاضا در بازارهای داخلی و خارجی دارد.

نوسانات قیمت تیرآهن فایکو

همان‌طور که بیان شد، تیرآهن یکی از پر تقاضاترین محصولات فولادی است و به دلیل اهمیت بالای خود در صنایع کلیدی کشور و وابستگی به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، توسط بسیاری از تحلیلگران و خریداران رصد می‌شود. از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد فایکو می‌توان به نرخ ارز و نرخ دلار و جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضای بازارهای داخلی و بین‌المللی و... اشاره کرد. برای مثال، بالا رفتن قیمت دلار با افزاش هزینه‌های تولید توانسته روند کلی نمودار نوسانات تیرآهن را طی سال‌های گذشته افزایشی کند.

برآورد صحیح هزینه تیرآهن موردنیاز پروژه و پیش‌بینی بازار فولاد، وابسته به شناخت رفتار این بازار و بررسی نمودار محصولات است. معمولاً از تحلیل تکنیکال نمودار تیرآهن برای بررسی وضعیت بازار این محصول و پیش‌بینی هرچه دقیق‌تر نرخ آن در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت استفاده می‌شود. جهت مشاهده نوسانات روزانه و لحظه‌ای قیمت تیرآهن فایکو بر روی لینک کلیک کنید و با استفاده از آمارها و اطلاعات به‌روز از یک منبع معتبر به بررسی بازار فولاد بپردازید.