آخرین تحلیل‌ها
واحد کوره های قوس الکتریکی در فولاد مبارکه اصفهان

واحد کوره های قوس الکتریکی در فولاد مبارکه اصفهان

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 24 اردیبهشت 13930
این واحد شامل ۸ عد کوره قوس الکتریک با ظرفیت تولیدی ۱۸۰ تن فولاد مذاب در هرمرحله تولید باتوان ترانسفورمر ۹۰MVA می باشد.در ابتدا قراضه بارگیری شده در سبد توسط جرثقیل های موجود در این واحد به داخل کوره قوس تخلیه و سپس سقف کوره بسته می گردد و  عملیات ذوب شروع می گردد . در این مرحله به کمک قوس الکتریکی قراضه ها ذوب می گردند به این مرحله علمیات ( سوراخکاری ) boaring می گویند سپس شارژ آهن اسفنجی از سیلوهای ذخیره کوره به داخل شروع می شود .میزان قراضه شارژ شده به کوره توسط سبد حدود ۴۰ الی ۵۰ تن می باشد و میزان آهن اسفنجی شارژ شده به داخل کوره حدود ۱۷۰ تن برای هر ذوب می باشد سرعت شارژ آهن اسفنجی از ۵۰۰ تا ۳۲۰۰ کیلوگرم در دقیقه با توجه به شرایط ذوب متغیر می باشد . به این مرحله ذوب (Melting ) می گویند که درآن  فعالیتهای زیر بصورت همزمان انجام می شود :
  1. دمش اکسیژن
  2. دمش گرافیت
  3. شارژ آهک و دولومیت جهت تولید سرباره پفکی
  4. نمونه گیری و اندازه گیری دما
پس از ذوب کامل آهن اسفنجی مورد نیاز ، مرحله تصفیه (refining ) صورت می گیرد و تنظیمات نهایی دما و آنالیز با توجه به نتایج آزمایشگاه در این مرحله صورت می گیرد و در مواقع لزوم عملیات سرباره گیری از ذوب نیز صورت می گیرد .
 

 مرحله آخر در عملیات کوره های قوس عملیات تخلیه ( Tapping ) می باشد در این مرحله پاتیل خالی مذاب که دمای پیشگرم  آن مطابق با دستورالعملهای تولیدی می باشد به زیر کوره هدایت شده و مقادیر مورد نیاز فروآلیاژ و مواد افزودنی مانند بوکسیت و آهک همزمان با تخلیه مذاب از کوره به داخل پاتیل بارگیری شده و ذوب تولیدی در پاتیل مذاب آماده تحویل به واحد بعدی  میگردد. زمان کل ذوب از تخلیه ذوب قبلی تا تخلیه ذوب بعدی حدود ۱۵۰ دقیقه به طول می انجامد و این عملیات بطور مداوم در این واحد در جریان می باشد .

مشاهده لیست قیمت به روز 

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه