آهن آنلاین

جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

وزن میلگرد زاگرس شهرکرد، یکی از مهم‌ترین مواردی است که در زمان تعیین قیمت این مقطع فولادی تاثیرگذار است، لذا معمولا وزن هر سایز میلگرد این کارخانه متفاوت است و با استفاده از فرمول به راحتی قابل محاسبه است، پیش از خرید یا هر اقدامی بسیاری از افراد لازم دارند تا از وزن اصلی هر سایز براساس متر برکیلوگرم مطلع باشند، به همین سبب در این صفحه قصد داریم در جدول وزن میلگرد زاگرس به این مسئله بپردازیم و به شما کمک کنیم تا به کمک فرمول، نسبت به محاسبه وزن هر سایز اقدام کنید.

جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

وزن میلگرد صبا فولاد زاگرس جهت رفاه حال مشتریانش در زمان خرید در جدول زیر در نظر گرفته شده است، افراد با مشاهده جدول وزن میلگرد زاگرس به راحتی می‌توانند محاسبات و حجم سفارش خود را انجام دهند. این روش، بهترین و مطمئن‌ترین راه جهت دستیابی به وزن دقیق میلگردهای زاگرس است. حتی محاسبه با فرمول نیز کمی با مقدار واقعی آن تفاوت دارد؛ بنابراین، اگر قصد خرید میلگرد زاگرس را دارید، بهتر است وزن آن را از طریق جدول ارائه‌شده توسط کارخانه به دست آورید. زیرا همانطور که می‌دانید این مسئله تاثیری مستقیمی بر قیمت میلگرد زاگرس دارد، در صورتیکه بعد از مشاهده جدول وزن میلگرد زاگرس قصد خرید یا آشنایی با سایر برندها را دارید می‌توانید به صفحه فوق مراجعه کنید. در قسمت زیر، جدول مربوط به وزن میلگرد زاگرس شهرکرد درج شده است:

 

جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد
جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

 

محاسبه وزن میلگرد زاگرس

چندین راه برای محاسبه وزن میلگرد زاگرس وجود دارد. اولین و ساده‌ترین آن، استفاده از ترازوهای مخصوص آهن‌آلات است؛ البته ترازو همیشه در دسترس نیست و معمولا افراد از روش‌های دیگری جهت تخمین وزن میلگرد استفاده می‌کنند. دومین راهکار، استفاده از فرمول محاسباتی است؛ برای این منظور، تنها کافی‌ست از سطح مقطع میلگرد، طول شاخه و چگالی آن اطلاع داشته باشید. سومین راه به دست آوردن وزن میلگرد زاگرس مراجعه به جدول وزنی آن است. این جدول، وزن میلگرد برند زاگرس را در تمام سایزهای موجود نشان می‌دهد. در ادامه با نحوه محاسبه فرمول وزن میلگرد زاگرس و همین‌طور، جدول وزن آن آشنا خواهید شد.

فرمول محاسبه وزن میلگرد زاگرس

فرمول محاسبه وزن میلگرد زاگرس بسیار راحت و ساده است. برای دستیابی به وزن میلگرد زاگرس بایستی مساحت سطح مقطع را به دست آورید و در طول شاخه آن ضرب نمایید؛ عدد حاصل‌شده را در کسر 7.8 تقسیم بر 1000 ضرب کنید. برای اینکه بهتر متوجه نحوه محاسبه وزن میلگرد در فرمول شوید، تصویر زیر را ملاحظه فرمایید:

 

فر مول محاسبه وزن میلگرد زاگرس
فر مول محاسبه وزن میلگرد زاگرس

 

وزن میلگرد 14 زاگرس شهرکرد

وزن میلگرد سایز 14 زاگرس شهرکرد با توجه به سایز و ضخامت حدودا 14.5 کیلوگرم است. بنابراین وزن میلگرد زاگرس شهرکرد با استفاده از روش‌های متعددی به دست می‌آید، یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها می‌توان به بهره‌مندی از ترازوهای مخصوص آهن‌آلات اشاره کرد، علاوه براین فرمول محاسباتی که متشکل از سطح، طول شاخه و چگالی مقطع میلگرد است. در ابتدا به بررسی جدول وزن میلگرد زاگرس با توجه به سایزهای متنوع می‌پردازیم.

وزن میلگرد 16 زاگرس

وزن هر شاخه میلگرد سایز 16 زاگرس 12 متری در حدود 18.96 کیلوگرم است این سایز یکی از کاربردی‌ترین انواع میلگرد محسوب می‌شود که به دلیل کاربردی بودن افراد زیادی برای کاربرهای متنوع از آن استفاده می‌کنند و پیش از خرید لازم می‌دانند از وزن این مقطع فولادی اطلاع داشته باشند.

وزن میلگرد 18 زاگرس شهرکرد

میلگرد 18 زاگرس با توجه به قطر و وزن براساس هر شاخه میلگرد حدودا 23.5 کیلوگرم است. این نوع میلگرد آجدار به صورت کلی این مقطع فولادی برای ساختمان‌سازی گزینه مناسبی است و برای استحکام بنا کمک می‌کند.

وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

 

جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد

سایز میلگرد بر حسب میلی‌متر

وزن شاخه 12 متری بر حسب کیلوگرم

وزن جدول اشتال

8

4.74

5

10

7.4

7.5

12

10.6

10.7

14

14.5

14.6

16

19

18.9

18

24

24

20

30

29.7

22

35.7

35.6

25

46.2

46.2

28

58

58

32

75.8

75.8

 

عوامل تاثیرگذار وزن بر قیمت میلگرد زاگرس

عامل وزن تاثیر زیادی بر قیمت میلگرد زاگرس می‌گذارد. وزن هر شاخه میلگرد نیز به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که از آن‌ها می‌توان به جنس، ضخامت، طول و اندازه محصول اشاره کرد. بنابراین، در زمان سفارش میلگرد کارخانه زاگرس بایستی به ویژگی‌های فنی آن توجه داشته باشید. شایان ذکر است، دریافت سفارش بر واحد کیلوگرم یا تن انجام می‌گیرد؛ به این ترتیب، افراد باید میلگرد موردنظرشان را با توجه به نوع پروژه خود انتخاب کنند و تناژ آن را هم با راهنمایی کارشناسان این حوزه ثبت نمایند. برای این منظور، می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای آهن آنلاین گفتگو کنید و بهترین راهنمایی ممکن را دریافت نمایید.