آهن آنلاین

جدول وزن میلگرد فایکو

جدول وزن میلگرد فایکو

وزن میلگرد مهم‌ترین شاخصه در هنگام خرید این کالای فولادی است. وزن هر شاخه میلگرد می‌تواند معیاری برای سنجیدن کیفیت و تشخیص اصالت آن باشد. در همین راستا از جدول وزن میلگرد برای مقایسه وزن واقعی با وزن استاندارد آن استفاده می‌شود. وزن شاخه‌های میلگرد همچنین می‌تواند بر روی قیمت آن نیز مؤثر باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل اختلاف قیمت هر شاخه یا کلاف از برندهای مختلف، تفاوت وزن آن‌ها بر اساس استانداردهای تولید است.

محاسبه وزن میلگرد فایکو

وزن میلگرد تعیین‌کننده قیمت نهایی آن است و تأثیر قابل‌توجهی در کیفیت محصول دارد. در حقیقت، میلگرد یک فاکتور کلیدی در مقاوم‌سازی ستون و سازه‌های بتنی است و وزن آن نسبت مستقیم با میزان مقاومت سازه دارد. از طرف دیگر، هرچه اختلاف وزن میلگرد نسبت به حد استاندارد بیشتر باشد، احتمال خطای محاسباتی و کاهش استحکام بنا افزایش می‌یابد.

اگر وزن یک شاخه 12 متری میلگرد فایکو کمتر از حد استاندارد باشد، این کاهش وزنی بر روی سطح مقطع یا ابعاد آج میلگرد تأثیر می‌گذارد. با کاهش سطح مقطع، استحکام سازه کاهش می‌یابد و در صورت بروز زلزله و حوادث مشابه، موجب خسارت می‌شود. با کوچک شدن ابعاد آج نیز اصطکاک موردنیاز برای تحمل فشارها و سطح درگیری میلگرد با بتن کاهش می‌یابد. به‌این‌ترتیب، استحکام و امنیت سازه بتنی و ساختمان از بین می‌رود. بنابراین، محاسبه وزن میلگرد و اطمینان از رعایت استانداردهای تولید از اهمیت بالایی برخوردار است. به‌منظور محاسبه وزن میلگردهای فایکو می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

فراموش نکنید محاسبه وزن واقعی هر شاخه میلگرد و مقایسه با وزن استاندارد در جدول وزنی یکی از مهم‌ترین مراحل خرید است که نباید از آن غافل شوید. در صورت کمتر بودن وزن واقعی نسبت به عدد جدول، باید به اصالت آن شک کنید و بررسی بیشتری در مورد نامرغوب یا تقلبی بودن میلگرد یا استفاده از مواد غیراستاندارد در ساخت آن انجام دهید. برای بررسی جدول وزن میلگرد کارخانه فایکو میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

جدول وزن میلگرد 14، 16 و 18 فایکو

انواع میلگرد در صنایع مختلف مانند خودروسازی، کشاورزی و... کاربردهای متفاوتی دارند؛ اما بیشترین کاربرد میلگردها در صنعت ساخت‌وساز مشاهده می‌شود. شرکت فایکو انواع میلگرد آجدار گرید A2, A3, A4 را در سایزهای 8 الی 32 تولید و عرضه می‌کند. با این‌حال، میلگردهای 14، 16 و 18 از تقاضا و کاربرد بیشتری در صنایع کلیدی کشور برخوردارند.

وزن واقعی میلگردها را همواره با مقدار استاندارد در جدول اشتال و جدول وزنی سایر برندهای معروف مقایسه می‌کنند. وزن میلگردهای فایکو در بازه مقدار جدول اشتال قرار دارد و استحکام، مقاومت و کیفیت محصول را تأیید و تضمین می‌کند. از طرف دیگر، وزن این مقطع فولادی در مقایسه با جدول وزنی تولیدکنندگان برتر بازار فولاد مانند ذوب‌آهن اصفهان بسیار مطلوب و رضایت‌بخش است. با توجه به اهمیت وزن میلگردهای 14، 16 و 18 فایکو، در اینجا به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم:

 

جدول وزن میلگرد فایکو
جدول وزن میلگرد فایکو

 

وزن، عامل مؤثر بر قیمت میلگرد فایکو

میلگردها را می‌توان به‌صورت شاخه‌ای و بندیل خریداری کرد. با این‌حال، قیمت هر شاخه یا بندیل میلگرد با توجه به وزن آن تعیین می‌شود. بنابراین، قیمت میلگرد را باید با توجه به وزن هر شاخه یا بندیل آن برآورد کنید. عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند بر قیمت میلگرد تأثیر بگذارند. ازجمله مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عوامل در سال‌های اخیر می‌توان به نرخ ارز و دلار، قیمت جهانی فولاد و سنگ‌آهن، میزان عرضه و تقاضای بازارهای داخلی و بین‌المللی، قیمت مواد اولیه و انرژی‌های مصرفی کارخانه، هزینه حمل‌ونقل و... اشاره کرد. بر روی لینک کلیک کرده و به صورت روزانه از قیمت میلگرد فایکو مطلع شوید.

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور همواره توانسته نقش پررنگی در نوسانات بازار فولاد ایفا کند. ازاین‌رو، پیش‌بینی قیمت هر کیلو میلگرد در هفته‌ها و ماه‌های آتی تنها با توجه به شرایط کشور و جدیدترین اخبار جهانی میسر می‌شود. درواقع وزن میلگرد می‌تواند به یک معیار مهم برای میزان تقاضا و قیمت آن نسبت به برندهای دیگر تبدیل شود و در محبوبیت آن در بازار و اختلاف قیمت نسبت به برندهای رایج بازار تأثیر چشمگیری بگذارد.

مقایسه وزن برندهای مختلف میلگرد

همان‌طور که بیان شد، وزن یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین کیفیت و میزان استحکام میلگرد است. بنابراین، با مشاهده جدول وزنی کارخانه‌ها و برندهای مختلف، می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره کیفیت آن به دست بیاورید. در مرحله برآورد هزینه‌های پروژه و انتخاب برند میلگرد نیز بررسی جدول وزن برندهای مختلف به شما کمک می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای پروژه ساختمانی و بودجه خود انتخاب کنید.