آهن آنلاین

جدول وزن میلگرد اهواز

جدول وزن میلگرد اهواز

یکی از فاکتورهای و مشخصات مهم هر میلگرد، وزن آن است. شرکت کوثر اهواز تولیدکننده انواع میلگرد اهواز وزن میلگردهای خود را به عنوان یک شناسه اصلی، در شناسنامه میلگردهای خود قید می‌کند. ما در این مقاله از آهن آنلاین قصد داریم به وزن میلگرد اهواز و جدول وزن این میلگرد بر اساس سایزهای مختلف آن بپردازیم. بدون شک، یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید و بررسی قیمت میلگرد اهواز به آن توجه کنید، وزن این مقطع فولادی است.

روش محاسبه وزن میلگرد اهواز

وزن میلگرد اهواز با استانداردهای روز جهان تطابق دارد و این میگلرد به دلیل رعایت تمامی نکات فنی در ساخت آن، می‌تواند بهترین انتخاب برای استفاده در ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف باشد.

همه کارخانه‌های تولید مقاطع فولادی، وزن میلگردهای خود را بر اساس جدول اشتال تعیین می‌کنند. در این جدول، برای هر میلگرد سبک یا سنگین، یک وزن استاندارد در نظر گرفته شده است. با‌این‌حال، وزن میلگرد با استفاده از یک فرمول عمومی هم به دست می‌آید. از آن‌جایی که میلگردها در شاخه‌ای 12 متری و با سایزهای مختلف به فروش می‌رسند، وزن میلگرد اهواز با استفاده از فرمول زیر، محاسبه می‌شود:

با استفاده از این فرمول، به راحتی می‌توانید وزن هر میلگرد را محاسبه کنید (به عنوان مثال وزن 100 متر میلگرد با شعاع 16 میلی‌متر و ...).

فرمول محاسبه وزن میلگرد اهواز
فرمول محاسبه وزن میلگرد اهواز

جدول وزن میلگرد اهواز

همان‌طورکه می‌دانید میلگرد اهواز در سایزهای مختلفی (از 8 تا 32) تولید و به بازار عرضه می‌شود. در این میان، سایزهای 14، 16 و 18 از دیگر سایزها محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند. استانداردهای A2 و A3 در تولید میلگرد در کارخانه کوثر اهواز به کار می‌رود که نشان می‌دهد در این شرکت هم میلگردهای سبک تولید می‌شود و هم سنگین.

در جدول زیر، می‌توانید وزن میلگرد اهواز را در سایزهای مختلف و شاخه 12 متری مشاهده نمایید:

جدول وزن میلگرد کوثر اهواز
جدول وزن میلگرد کوثر اهواز

در نهایت شما عزیزان می‌توانید با مشاهده این جدول و بررسی نمودار قیمت میلگرد اهواز محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

تاثیر وزن بر قیمت میلگرد اهواز

بدیهی است که هرچقدر وزن میلگرد اهواز بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود. به این دلیل که در وزن‌های بالاتر میلگرد، مواد اولیه‌ای که به کار می‌روند، بیشتر خواهند بود. البته عوامل دیگری هم در تعیین قیمت یک میلگرد تاثیر می‌گذارند. برای مشاهده آخرین قیمت این مقطع فولادی، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم حتما به صفحه «قیمت میلگرد اهواز» از سایت آهن آنلاین سر بزنید.

مقایسه وزن میلگرد برندهای مختلف

اگرچه یک استاندارد کلی برای تعیین وزن میلگرد وجود دارد، اما برندها و کارخانه‌های مختلف ممکن است وزن میلگرد خود را کمی بالاتر یا پایین‌تر از این استاندارد که همان جدول اشتال است، در نظر بگیرند.

از آن‌جا که وزن یک فاکتور مهم در کیفیت میلگرد است، ممکن است بخواهید قبل از خرید، وزن میلگردهای کارخانه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. در این صورت، حتما باید با مراجعه به صفحه «وزن میلگرد» از آهن آنلاین، اطلاعات لازم و تخصصی را در این رابطه به دست بیاورید.