آهن آنلاین

جدول وزن تیرآهن کرمانشاه

جدول وزن تیرآهن کرمانشاه

مجتمع فولاد کرمانشاه که آن را با نام شرکت جهان فولاد غرب می‌شناسیم، یکی از مبادی تولید کننده تیرآهن کشورمان است که در شهرستان هرسین واقع در استان کرمانشاه قرار گرفته است. بسیاری از عملیات ساخت و ساز در مناطق غربی کشورمان وابسته به تیرآهن‌های تولید شده توسط این شرکت است و به همین دلیل، داشتن اطلاعات کامل و دقیق درباره وزن تیرآهن جهان فولاد غرب به عنوان یک عامل مهم در کیفیت و البته قیمت این مقطع فولادی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این صفحه از وب سایت آهن آنلاین به صورت تخصصی به مبحث مهم وزن تیرآهن جهان فولاد غرب و جدول وزنی این محصول می‌پردازد. اگر شما هم یکی از مشتریان این تیرآهن هستید، حتما تا پایان با ما همراه باشید.

جدول وزن تیرآهن جهان فولاد غرب

با استفاده از جدول وزن تیرآهن جهان فولاد غرب، می‌توانید در کمترین زمان ممکن وزن همه سایزهای تیرآهن این شرکت را مشاهده نموده و درباره خرید هر کدام از آن‌ها تصمیم بگیرید. البته برای مقایسه وزن آن با تیرآهن‌های سایر تولید کننده‌ها، توصیه می‌کنیم حتما سری به صفحه «جدول وزن تیرآهن» از وب سایت آهن آنلاین بزنید.

شرکت جهان فولاد غرب تیرآهن‌های خود را در دو سایز محبوب یعنی 14 و 16 با استاندارد IPE تولید و روانه بازار می‌کند. جدول وزن تیرآهن جهان فولاد غرب به شکل زیر است:

 

در این تصویر جدول وزن تیرآهن جهان فولاد غرب (کرمانشاه) را مشاهده می‌کنید.
در این تصویر جدول وزن تیرآهن جهان فولاد غرب (کرمانشاه) را مشاهده می‌کنید.

 

البته وزن تیرآهن 14 کرمانشاه متغیر است و این مقطع در دو وزن 130 و 120 کیلوگرمی تولید می‌شود. انتخاب هر کدام از این دو وزن، به تشخیص کارشناس و نیازهای امنیتی و مقاومتی سازه بستگی دارد.

محاسبه وزن تیرآهن جهان فولاد غرب

حتی بدون در اختیار داشتن جدول وزن و تنها با دانستن وزن استاندارد 1 متر تیرآهن در جدول اشتال، می‌توانید محاسبه وزن تیرآهن جهان فولاد غرب را به راحتی انجام دهید. برای این کار باید از فرمول زیر استفاده کنید:

وزن تیرآهن (کیلوگرم)= وزن استاندارد 1 متر تیرآهن (جدول اشتال) * طول تیرآهن

به عنوان مثال، وزن تیرآهن 14 کرمانشاه به راحتی و با دانستن وزن 1 متر از این سایز در جدول اشتال و ضرب آن در عدد 12 (برای شاخه 12 متری) قابل محاسبه است.

 

در این تصویر تیرآهن کرمانشاه را می‌توانید مشاهده کنید.
در این تصویر تیرآهن کرمانشاه را می‌توانید مشاهده کنید.

 

وزن عامل موثر بر قیمت تیرآهن جهان فولاد غرب

همان‌طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، وزن تیرآهن جهان فولاد غرب یک عامل موثر و تعیین کننده در قیمت این تیرآهن محسوب می‌شود. مشخص است که هرچقدر که وزن یک تیرآهن بیشتر باشد، قیمت نهایی آن به دلیل بیشتر بودن مواد اولیه به کار رفته در پروسه تولید، به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. البته نه تنها وزن، بلکه مقاومت کلی تیرآهن در مقابل نیروهای خمشی و برشی هم به وزن آن وابسته است؛ به این صورت که معمولا وزن بلاتر، بیان کننده مقاومت بیشتر یک تیرآهن است.

لازم به ذکر است که علاوه بر وزن، فاکتورهای دیگری هم از قبیل تقاضا، قیمت جهانی فولاد و ... روی قیمت نهایی این مقطع فولادی تاثیرگذار هستند. از طرفی دیگر، قیمت انواع تیرآهن هم به صورت روزانه در حال تغییر است. بنابراین توصیه می‌کنیم برای اطلاع از آخرین قیمت تیرآهن کرمانشاه، حتما به صفحه «قیمت تیرآهن جهان فولاد غرب» از وب سایت آهن آنلاین مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

شرکت جهان فولاد غرب که در استان کرمانشاه، شهرستان هرسین واقع شده است، به عنوان یکی از تولید کننده‌های مطرح انواع مقاطع فولادی از قبیل تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق سیاه و ... در ایران شناخته می‌شود. در این مقاله به بررسی وزن تیرآهن جهان فولاد غرب به عنوان یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای انتخاب و خرید این محصول پرداختیم.

در پایان لازم به یادآوری است که شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین، تیرآهن کرمانشاه (جهان فولاد غرب) را در سایزهای 14 یا 16 انتخاب کرده و سپس از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.