آهن آنلاین

جدول وزن تیرآهن بناب

جدول وزن تیرآهن بناب

وزن تیرآهن بناب در سایزهای مختلف، با توجه به معیارهای گوناگونی تعییین شده است. از آنجایی که کارخانه همیشه محصولاتش را مطابق با همان معیارها و استانداردهای ثابت تولید می‌کند، جرم این پروفیل‌های آهنی هم همیشه ثابت خواهد بود. در ادامه جدول وزن تیرآهن بناب را ارائه می‌دهیم و درباره روش محاسبه آن نیز صحبت خواهیم کرد.

فرمول محاسبه وزن تیرآهن بناب

فرمول وزن محاسبه تیرآهن بناب، با سایر برندها تفاوتی ندارد. آنچه باعث تفاوت جزئی بین مقادیر برندهای مختلف می‌شود،‌ جدول اشتال آن‌هاست. در جدول اشتال، وزن هر متر از تیرآهن با توجه به استانداردهای کارخانه تعیین می‌شود. بنابراین جدول اشتال کارخانه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

بعد از پیدا کردن محصول مورد نظر خود در جدول اشتال،‌ باید جرم هر متر از آن را در فرمول زیر ضرب کنید:

(طول هر شاخه تیرآهن) ۱۲ × عدد به دست آمده از جدول اشتال = وزن تیرآهن بناب

بعضی از کارخانه‌ها جدول اشتال محصولاتشان را ارائه می‌دهند و بعضی دیگر جدول وزن نهایی را در اختیار مشتریان می‌گذارند. ما در صفحه جدول وزن تیرآهن آهن آنلاین، از روش دوم استفاده کرده‌ایم و جرم محصولات مختلف را ثبت کرده‌ایم. با استفاده از این صفحه به راحتی می‌توانید وزن پروفیل‌های مورد نظرتان را محاسبه کنید.

جدول وزن تیرآهن بناب

اگر بخواهید از روش اشتال برای پیدا کردن جرم محصول مورد نظرتان استفاده کنید،‌ باید زمان کافی و صبر و حوصله زیادی داشته باشید! زیرا در جدول اشتال، اطلاعات زیادی با فونت بسیار کوچک نوشته شده است و پیدا کردن محصولی که به وزنش نیاز دارید،‌ کار سختی خواهد بود. ما برای ساده‌سازی کار جدول وزن سایزهای مختلف تیرآهن بناب را ارائه می‌دهیم. با استفاده از این جدول، نیازی به دقت بالا نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید جرم محصول مورد نظرتان را بر اساس سایز آن محاسبه کنید. دقت داشته باشید که کارخانه ظفر بناب،‌ تیرآهن‌های خود را در دو نوع سنگین و سبک تولید می‌کند و جدول‌های وزن هرکدام از این دو دسته‌، با یکدیگر تفاوت دارد.

 

جدول وزن تیرآهن ظفر بناب
جدول وزن تیرآهن ظفر بناب

 

چرا پیش از بررسی قیمت باید وزن تیرآهن بناب را بدانیم؟

وزن بالاتر محصول به معنی میزان فولاد بیشتری است که در تولید آن به کار رفته. پس با نوسان قیمت فولاد،‌ قیمت تیرآهن بناب هم افزایش پیدا می‌کند. البته این یک معیار ثابت است و وقتی یک بار وزن پروفیل مورد نظرتان را بررسی کرده باشید،‌ همیشه می‌توانید مشخص کنید که هر کیلوگرم از آن،‌ چقدر قیمت دارد.

در صفحه قیمت تیرآهن بناب،‌ می‌توانید نرخ روز انواع این پروفیل‌های فولادی را مورد بررسی قرار بدهید.  این صفحه هرروز بروزرسانی می‌شود و اعداد و ارقام مورد نیاز در بازار فولاد را به صورت دقیق در اختیارتان قرار می‌دهد.

سخن پایانی

وزن تیرآهن بناب با فرمول محاسبه می‌شود. کارخانه نیز محصولات خود را مطابق با استانداردهای ثابتی که در فرمول‌ها و جدول‌های منبع (اشتال) گنجانده شده‌اند، تولید می‌کند. پس وزن پروفیل‌ها یا همیشه ثابت است یا اختلاف آن با جدول وزن آنقدر جزیی است که هیچ مشکلی برای پروژه ایجاد نمی‌کند. یکی از مزیت‌های خرید تیرآهن از برند معتبر،‌ اطمینان از برابری وزن تمام محصولات هم‌سایز است.