آهن آنلاین

نمودار قیمت میلگرد میانه

نمودار قیمت میلگرد میانه

یکی از تولیدکنندگان بزرگ مقطع فولادی در ایران، کارخانه فولاد آذربایجان (میانه) است که محصولات خود را با کیفیت و مقاومت بسیار بالایی عرضه می‌کند؛ این مجتمع انواع میلگرد در سایز‌های ۱۴، ۱۶، ۱۸ و... را با نرخ متفاوتی به‌فروش می‌رساند. درحال‌حاضر، باتوجه به‌شرایط حاکم بر جامعه نمی‌توان یک مبلغ مشخص برای محصولات فولادی تعیین کرد؛ به‌همین‌خاطر مصرف‌کنندگان می‌توانند با بررسی نمودار قیمت میلگرد میانه، روند تغییر بهای این محصول را مشاهده نمایند.

دلایل نوسانات نمودار قیمت میلگرد میانه

یکی از مهم‌ترین محصولات ساختمان‌سازی علی‌الخصوص در شمال و غرب کشور، میلگرد میانه به‌شمار می‌رود؛ قیمت این محصول در بازار فولاد ایران، با نوساناتی روبرو بوده و به‌صورت روزانه تغییر می‌کند. از عواملی که به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم روی نمودار قیمت میلگرد میانه تأثیر می‌گذارند، می‌توان به روند صادرات و واردات، موجودی بازار، تقاضا و عرضه، نرخ دلار و همچنین ارزش جهانی شمش آهن اشاره کرد.

نمودار قیمت میلگرد ۱۴ میانه

نرخ میلگرد سایز ۱۴ میانه، تحت تأثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند. همانطورکه می‌دانید شرایط اقتصادی کشور به‌دلیل تحریم‌ها و ارزش بالای دلار کمی پیچده شده است. این موارد نقش بسزایی در نوسانات بهای میلگرد میانه دارند. آهن آنلاین از طریق ارائه نمودار قیمت میلگرد 14 میانه، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا در هر لحظه با نرخ دقیق آن‌ها شوند و در زمان مناسب اقدام به خرید این کالا با بهترین نرخ بازار نمایند.

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ میانه

میلگرد ۱۶ میانه، دارای وزن ۱۹ کیلوگرم بوده و به‌‎صورت شاخه‌ای به‌فروش می‌رسد؛ این محصول فولادی مقاومت بالایی دارد و معمولاً در ساختمان‌سازی بکار می‌رود. از عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت میلگرد میانه 16 می‌توان به وزن، متراژ و جنس آلیاژ اشاره کرد. نمودار قیمت این محصول در ایران بر اساس همین موارد دچار کاهش یا افزایش می‌شود.

نمودار قیمت میلگرد ۲۰ میانه

سنگین‌ترین و به‌عبارتی گران‌ترین نوع میلگرد میانه، سایز ۲۰ آن است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است؛ این محصول بهترین گزینه برای استحکام بخشیدن به بتن خواهد بود. همانطورکه اشاره شد وزن مقاطع فولادی رابطه مستقیمی با ارزش آن دارند؛ از این‌­رو این سایز میلگرد، گران‌تر از میلگرد 14 و 16 میانه به‌حساب می‌آید. با تحلیل دقیق نمودار نوسانات قیمت میلگرد میانه سایز 20 می توانید زمان مناسب برای خرید آن را تخمین بزنید.

 

 

سخن پایانی

جداول و نمودار‌های تغییرات قیمت میلگرد میانه، اطلاعات خوبی را به مصرف‌کنندگان می‌دهد؛ در واقع مشتریان از طریق این اطلاعات می‌توانند، روند صعودی یا نزولی ارزش این محصولات را پیش‌بینی کنند و در زمان مناسبی محصول مورد نیاز خود را تهیه کنند.

سوالات متداول

دلایل و عوامل موثر بر تغییرات نمودار قیمت میلگرد میانه کدامند؟

ازآنجاکه این محصول، یکی از میلگردهای پرمصرف برای ساختمان‌سازی در کشور است، نوسانات بازار آهن و فولاد، تغییرات نرخ ارز، سایز، استاندارد، بهای مواد اولیه و… باعث تغییر روزانه و هفتگی در قیمت این محصول و نمودار قیمت میلگرد میانه می‌گردد.

چرا بررسی نمودار قیمت میلگرد میانه اهمیت دارد؟

همانطورکه گفتیم، میلگرد کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)، از مقاطع فولادی پرمصرف در بازار برای ساخت‌وساز است؛ به‌همین‌دلیل، بررسی روند نوسانات نمودار قیمت میلگرد میانه، به خریداران کمک می کند تا پیش از خرید از تغییرات بهای این محصول مطلع شوند.

دیدگاه شما

مطالب اخیر