آهن آنلاین

چوب‌های وارداتی روسی

چوب‌های وارداتی روسی

در صنعت چوب کشور انواع مختلفی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد، که از پرکاربردترین آن چوب‌هایی می‌باشد که از روسیه وارد می‌شوند و اصطلاحاً به آنها چوب روسی اطلاق می‌شود. این در حالی است که نام صحیح آنها نام‌هایی نظیر نراد، ساسنا و یولکا است.

به طور کلی به انواع چوبی که از کشور روسیه به ایران وارد می‌شود، چوب روسی می‌گویند اما اصطلاح غلط رایج در ایران این است که تنها به الوار وارداتی از روسیه از جنس درخت کاج که مصارفی مانند تخته زیرپایی داربست دارند، چوب روسی گفته می‌شود؛ اما توجه داشته باشید که چوب‌های وارداتی به ایران تنها به چوب کاج محدود نیست و گونه‌هایی مانند راش بلوط و صنوبر را هم شامل می‌شود.

 

موارد مصرف چوب

۱- اسکلت بندی ساختمان: به دلیل انعطاف بالا و سبک بودن.

۲- تولید کاغذ: به دلیل خمیر سفید مرغوب این نوع چوب.

۳- نجاری و صنایع چوبی: به دلیل انعطاف و استحکام بالا.

از موارد دیگر کاربردهای این چوب می‌توان به پارکت سازی، دکوراسیون، قاب سقف، کابینت، در و پنجره و روکش‌های چوبی اشاره کرد.   

 

چوب وارداتی روسی تنها به چوب کاج محدود نمی‌شود و شامل چوب‌های راش بلوط و صنوبر نیز است.

 

انواع چوب روسی

چوب روسی در انواع مختلفی وجود دارد که از جمله می‌توان به چوب‌های نراد، یولکا، ساسنا، لمبه، بلوط و راش اشاره کرد، در ادامه به طور مختصر به بررسی هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

 

چوب نراد

به نسبت سایر چوب‌ها، سبک‌تر، نرم‌تر و کم دوام‌تر است و رنگ آن کرم مایل به سفید می‌باشد و از یکی از گونه‌های درخت کاج تهیه می‌گردد. به علت انعطاف بالا، قیمت مناسب و راحتی کار کردن روی آن، بیشتر در موارد تزئینی مانند مبلمان، در و پنجره، پارکت، دکوراسیون و همچنین کاغذسازی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مقاومت این نوع چوب در برابر حشرات چوب خوار بسیار بالاست و این خصوصیت آن باعث شده در مناطق مرطوب بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

 

چوب ساسنا

از موارد مصرف این نوع چوب نیز می‌توان به ساخت کلاف، ساخت پالت، مبلمان، ساخت قایق، نرده، کاغذ، ساخت ام دی اف، تخته‌های چندلایه، نئوپان و الیاف چوبی اشاره کرد.

 

چوب‌های وارداتی روسی دارای کیفیت و انعطاف‌پذیری بالایی است.

 

چوب یولکا

کاربرد این نوع چوب مشابه چوب ساسنا است و تفاوت آنها تنها در ظاهر و انعطاف‌پذیری می‌باشد. رنگ یولکا قهوه ای روشن است و از نظر جنس منعطف بوده اما رنگ ساسنا کمی تیره‌تر است و انعطاف بسیار کمتری نسبت به یولکا دارد. 

 

 ابعاد و اندازه های رایج الوار چوب های نراد، ساسنا و یولکا

این تخته‌ها عموماً با ضخامت‌های ۲.۵ تا ۷.۵ سانتی‌متر  و در طول ۴ تا ۶ متر در بازار موجود هستند و رایج‌ترین ابعاد آنها به لحاظ بیشترین میزان مصرف و فروش در بازار در زیر آمده است:

 

۵*n*۶۰۰

۶٫۳*n*۶۰۰

؟

۶٫۳*n*۴۰۰

۵*۲۵*۶۰۰

۵*۲۰*۶۰۰

۵*۲۰*۴۰۰

۵*۱۸*۶۰۰

۵*۱۵*۶۰۰

۵*۱۲.۵*۶۰۰

۵*۱۲*۶۰۰

۶.۳*۲۵*۶۰۰

۶.۳*۲۰*۶۰۰

۶.۳*۱۸*۶۰۰

۶.۳*۱۵*۶۰۰

 

۵*۱۰*۴۰۰

 

۶.۳*۲۰*۴۰۰

۶.۳*۱۵*۴۰۰

 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها

سلام برای ساخت یک کلبه چوبیاز چه چوب های استفاده میشه لطفا راهنمایی کنید

1399/3/21

لطفا درباره چوب نراد بیشتر توضیح دهید

1399/4/31

مقالات بیشتر در این زمینه در حال آماده شدن هستند.

1399/4/31

بله دوست عزیز با توجه به کیفیت مد نظر میتوانید از چوب های مختلف در این گروه استفاده کنید

1399/5/1
فروش ویژه
فروش ویژه فروش ویژه
هاش 18 سنگین ذوب آهن
قیمت هر کیلوگرم
270,650 ریال 293,580 ریال

مطالب اخیر