#
ورود

کاربرد نبشی

جدول وزن لوله

کاربرد نبشی با تغییر ماده سازنده، قطر و نوع این مصالح متفاوت خواهد بود. انواع مختلف این پروفیل، هر کدام خصوصیات منحصر بفردی دارند که آنها را برای کاربرد خاص مناسب می‌کنند. فراموش نکنید نبشی‌ها امکان گالوانیزه شدن را نیز دارا هستند و همین موضوع باعث گسترده شدن کاربرد این پروفیل‌ها می‌شود.

نبشی‌ها در بسیاری از صنایع از جمله خودرو سازی و ساخت ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شوند اما کاربرد اصلی آنها را می‌توان در صنعت ساختمان سازی دانست.  این پروفیل نقش اساسی در تقویت سازه‌ها بازی می‌کند ولی برای تحمل بارهای بسیار زیاد طراحی نشده‌است.

 

مهمترین کاربرد نبشی در صنعت به عنوان تقویت کننده اجزا مختلف است.

 

کاربرد نبشی در صنایع مختلف

تقویت بخش‌های مختلف را شاید بتوان مهمترین کاربرد نبشی در صنعت و ساختمان دانست. با اتصال نبشی توسط جوش یا پیچ و مهره به یک گوشه سازه، تحمل آن بخش در مقابل تنش و فشار وارده افزایش می‌یابد و طبیعتا باعث افزایش عمر سازه خواهد شد.

با اتصال عمودی یک نبشی به دیوار، به سادگی می‌توان یک تکیه‌گاه ایجاد کرد. همچنین از نبشی‌های آهنی در لوله‌ها و ثابت کردن اجزای هر بخش استفاده می‌شود.

برای ساخت یک چهارچوب مستحکم در ساخت سنگین‌ترین سازه‌ها مانند ماشین‌های صنعتی تا سازه‌های سبکی مانند تخت خواب، نبشی یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. در سازه‌های سبک قیمت نبشی تاثیر فراوانی در قیمت نهایی سازه خواهد داشت.

کاربرد انواع نبشی به صنعت محدود نمی‌شود و طراحان حتی در تزئینات نیز از این پروفیل استفاده می‌کنند. این مقطع در ساخت مبل، راهرو ساختمان‌ها، پیشخوان فروشگاه‌ها و قسمت‌های دیگر ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با کمی دقت آنها را در گوشه‌های مختلف سازه مشاهده خواهید کرد.

همانطور که بیان شد کاربرد مهم این پروفیل، اتصال بخش‌های مختلف سازه‌های فلزی است. به منظور افزایش استحکام نبشی مورد استفاده می‌توانید نوع قطورتر و سنگین‌تر آن را انتخاب کنید.

نبشی ضد زنگ با مقاومت در برابر اسید‌ها و مواد خورنده، این پروفیل را برای استفاده در بسیاری از محیط‌های صنعتی مناسب می‌کند و دامنه کاربرد نبشی را گسترده‌تر می‌کند. گالوانیزاسیون نیز با هزینه مناسب، این مقطع را تبدیل به یک ضد زنگ مقاوم می‌کند تا این پروفیل در محیط‌های مطوب نیز کاربرد داشته باشد.

دسته بندی ها:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها

مطالب اخیر