آخرین تحلیل‌ها
کاربرد پروفیل

کاربرد پروفیل

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 16 امرداد 13980

کاربرد پروفیل‌ یا قوطی با توجه به جنس و ضخامتی که تولید می‌شوند، کاربردهای متنوعی دارند و استفاده از این مقاطع به طور گسترده در صنایع ساختمان سازی، راهسازی و بسیاری از صنایع پایه‌ای دیگر رایج است. پروفیل که در بازار با نام قوطی نیز مشهور است در استاندار و سطح مقطع دارای انواع مختلفی است. سطح مقطع مربع و مستطیل ۲ نوع رایج این محصول به حساب می‌آیند که تنوع اندازه در هر نوع نیز وجود دارد.

قوطی‌ها از مواد سازنده متفاوتی تولید می‌شوند اما انواع فولادی و آلومینیومی آن‌ها بسیار رایج‌تر است. پروفیل آلومینیومی به دلیل وزن سبک و خاصیت ضد زنگ بودن از محبوبیت مناسبی برخودار است و در سازه‌هایی کاربرد دارد که وزن پایین و مقاومت بالا فاکتور‌های مهمی در تصمیم گیری به حساب می‌آیند. در انتخاب قوطی ضد زنگ، گزینه پروفیل گالوانیزه را نیز باید در نظر بگیرید، کاربرد این محصول در سازه‌هایی رایج است که قیمت پروفیل و مقاومت آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

بررسی کاربرد پروفیل نمایی از انواع مختلف پروفیل

 

کاربرد پروفیل در صنایع مختلف

قوطی مانند بسیاری دیگر از مقاطع فلزی در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد اما شاید بتوان مهمترین کاربرد پروفیل را در صنعت ساختمان، به خصوص در ساخت در و پنجره دانست. اندازه سطح مقطع این مصلاح بسیار متفاوت است و همین موضوع کاربرد آن را گسترده‌تر می‌کند. پروفیل با سطح مقطع کوچک در نرده‌کشی دیوارها و ساخت نرده‌های فلزی راه پله‌ها کاربرد دارد و پروفیل‌هایی با سطح مقطع بزرگتر برای ساخت سازه‌های فولادی و ستون‌ها به کار برده می‌شوند.

کاربرد پروفیل‌ها فقط به صنعت ساختمان محدود نمی‌شود و در صنایع مهمی از جمله خودروسازی، کشاورزی، لوازم خانگی و ساخت ماشین‌آلات صنعتی از آنها استفاده می‌شود. در صنایع کوچکتر نیز مانند ساخت کرکره، چهارچوب‌های در، سقف سوله‌ها و تجهیزات صنعتی پروفیل‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند.

پروفیل‌هایی مربع و مستطیل که سطح مقطع نسبتاً بزرگی دارند که به پروفیل ستونی معروف هستند، علاوه بر کاربرد فراوانی که در ساختمان سازی دارند به دلیل قابلیت اطمینان بالایی که دارند در ساخت نفتکش‌ها و تریلرها نیز استفاده می‌شوند. قوطی‌ها کاربرد تزئیناتی نیز دارند و در ویترین فروشگاه‌ها و رستوران‌ها به کار برده می‌شوند؛ همچنین قوطی‌هایی که از استیل ضد زنگ تولید می‌شوند در محیط‌هایی که اسیدها و مواد شیمیایی حضور دارند مقوامت بالایی از خود نشان می‌دهند.

 

تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 امرداد 1398
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه