آهن آنلاین

راهنمای خرید تیرآهن

راهنمای خرید تیرآهن

راهنمای خرید تیرآهن پیش رو بدین منظور ارائه شده است تا شما را در خریدی موفق کمک کند. همواره در امر خرید نیاز به اطلاعات مناسبی در رابطه با محصول مورد نظر است، محصولات فولادی نیز از این امر مستثنی نیستند، بنابراین کارشناسان خبره آهن آنلاین با ارائه این مطلب سعی در کمک هر چه بیش‌تر به شما در امر خرید تیرآهن می‌باشند.

مقاطع طویل ساختمانی، از جمله کالاهای پر مصرف، در بازار کشورهای در حال توسعه هستند. راه یابی این کالاها به بازار خرید و فروش‌های آنلاین مسیرهای دستیابی همه افراد جامعه را در خرید این محصولات باز کرده است. بدین منظور کارشناسان آهن آنلاین با در اختیار قرار دادن قیمت تیرآهن همراه شما هستند.

نکاتی که قبل از خرید تیرآهن باید بدانید

برای یک خرید مناسب نیاز داریم تا در رابطه با جنبه‌های فنی و تخصصی آن کالا اطلاعات کافی داشته باشیم. در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم اطلاعاتی از جمله سایز، برند و محاسبه وزن تیرآهن در اختیار شما قرار دهیم. اگر مایل‌اید بیشتر با این محصول آشنا شوید می‌توانید به مقاله تیرآهن چیست و انواع آن مراجعه کنید. 

در مورد نام گذاری و سایز تیرآهن بیشتر بدانید

تیرآهن، یکی از مهم‌ترین اجزای اسکلت یک سازه فولادی یا یک ساختمان است. به هنگام خرید آن باید اطلاعات دقیقی از استاندارد‌ها، ابعاد، برند و درجه کیفی آن داشته باشید.

سایز تیرآهن با اندازه جان آن به سانتی‌متر مشخص می‌شود؛ به قسمت میانی تیرآهن که دو بال آن را به یکدیگر متصل می‌کند، جان می‌گویند. به عنوان مثال: تیرآهن ۱۲ دارای جانی به اندازه ۱۲ سانتی‌متر است.

تیرآهن‌های پر استفاده در سایزهای ۸ تا ۶۰ در بازار موجود هستند. طول هر شاخه تیرآهن ۱۲ متر است و جداول وزنی و اشتال، وزن هر شاخه را با توجه به سایز آن مشخص کرده‌ است.

تیرآهن‌های استاندارد به سه دسته IPE ،INP و IPB تقسیم‌بندی می‌شوند. در انواع IPE (استاندارد ایران و اروپا) ضخامت بال در آن‌ها ثابت است. این نوع تیرآهن که به شکل حرف آی لاتین است یکی از عمده‌ترین تولیدات کارخانه‌های داخلی است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. 

مشخصه تیرآهن‌های دسته INP این است که با فاصله گرفتن از جان تیر، ضخامت بال‌ها کاهش می‌یابد. این نوع از تیرآهن‌ها عمدتاً تولید کارخانه‌های خارجی هستند.

برای آشنایی با پرمصرف‌ترین تیرآهن‌ها می‌توانید به مقاله پرکاربردترین سایزهای تیرآهن مراجعه کنید. 

 

توجه به نوع تیرآهن، برای خرید این محصول کمک زیادی می کند.
تیرآهن‌های استاندارد به سه دسته IPE ،INP و IPB تقسیم‌بندی می‌شوند. 

 

برندهای موجود تیرآهن در بازار

کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، فایکو، آرین، کرمانشاه، ناب تبریز و ماهان در داخل کشور عمده تیرآهن‌های ایرانی را تولید می‌کنند. البته برند‌های ترک و روس نیز در بازار ایران موجود است.

اما با توجه به ویژگی‌های هر برند از جمله وزن و قیمت‌ تیرآهن مورد نظرتان، می‌توانید برای انتخابی دقیق با کارشناسان ما مشاوره کنید.

به عبارتی هر کارخانه محصولات متنوع با وزن‌های مشخصی را تولید می‌کند که نشانه تنوع بالای این محصول در بازار است و همین امر حساسیت و نیاز به دقت در خرید این محصول را افزایش می‌دهد.

وزن هر شاخه تیرآهن را چگونه محاسبه می‌کنند؟

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای محاسبه وزن هر شاخه تیرآهن استفاده از جداول اشتال است که بر اساس اطلاعات هر تیرآهن وزن هر متر آن مشخص می‌گردد.

با توجه به تنوع انواع تیرآهن، همچنین شکل هندسی پیچیده سطح مقطع آن محاسبه وزن تیرآهن از طربق رابطه ریاضی کاری زمان بر است و بهتر است که از جداول اشتال برای این کار استفاده شود.

رنگ تیرآهن، نکته ای که برای خرید باید به آن توجه کرد!

توجه به رنگ این مقطع، می تواند در تشخیص کیفیت و اصل بودن آن کمک زیادی کند. یک تیرآهن باکیفیت باید رنگی معادل نوک مدادی تیره داشته باشد ولی از آنجایی که این محصول در مجاورت هوا اکسید می شود، لازم است تا با رنگ های ضدزنگ که معمولا نارنجی هستند، پوشانیده شوند تا کیفیت آن کاهش نیابد. پس در هنگام خرید می توانید بخشی از رنگ را بخراشید و رنگ واقعی این مقطع را مشاهده کنید. این موضوع درباره تیرآهن هاش نیز صادق است که شما می‌توانید برای آشنایی با خرید آن به مقاله راهنمای تیرآهن هاش مراجعه کنید. 

 

رنگ اصلی تیرآهن به رنگ فولاد است که بخاطر اکسید نشدن آن را رنگ می کنند.
رنگ اصلی تیرآهن به رنگ فولاد است که بخاطر اکسید نشدن آن را رنگ می کنند.

 

راهنمای خرید تیرآهن از آهن آنلاین

در ادامه به منظور آگاهی شما از چگونگی دسترسی به قیمت‌ تیرآهن در سایت و کانال و نحوه بارگیری و محل تحویل تیرآهن با توجه به ظرفیت و محل تخلیه، اطلاعات اولیه برای آغاز یک خرید به سبک آهن آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

چگونه از قیمت تیرآهن مطلع شویم؟

در این مقاله راهنمای خرید تیرآهن ارائه شده است تا شما را در امر خرید یاری کنیم. ابتدا با توجه به نیاز خود و ارزیابی آن مقدار کالای مورد نیاز خود را با ما مطرح کنید. تناژ درخواستی شما تاثیر مستقیمی در قیمت تمام شده سفارش شما خواهد داشت.

همچنین قیمت آهن آلات به عنوان یک کالای جهانی به صورت روزانه تغییر می‌کند که آهن آنلاین در این زمینه نیز همراه شماست. با مراجعه به سایت ما و یا با عضویت در کانال‌های ما در شبکه‌های اجتماعی از قیمت به روز محصولات آگاه شده و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کالای خریداری شده چگونه به دست شما می‌ رسد؟

فروش تیرآهن به صورت شاخه‌ای است و امکان بسته بندی خاصی برای آن وجود ندارد. شاخه‌های تیرآهن عموماً ۱۲ متری بوده و بسته به سایزی که دارند،  وزن ۷۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم دارند. بسته به میزان سفارش شما و ظرفیت بارگیری تیرآهن‌ها بارگیری شده و در محل مورد نظر شما تخلیه صورت می‌گیرد.

 

برای خرید تیرآهن می توان از سایت اینترنتی آهن آنلاین اقدام کرد.
فروش تیرآهن به صورت شاخه‌ای است و امکان بسته بندی خاصی برای آن وجود ندارد.

 

سوالات متداول

در ادامه راهنمای خرید تیرآهن ارائه شده سوالات متداولی که مشتریان حین خرید می‌پرسند را به همراه پاسخ آورده‌ایم تا کمکی در این امر کرده باشیم.

۱- تیرآهن‌های موجود در بازار چه سایزهایی دارند؟

کارخانه ذوب آهن اصفهان تیرآهن را در سایزهای ۱۲ الی ۳۰  به طور کامل تولید می‌کند. دیگر کارخانه‌های فعال در کشور، تیرآهن را در سایزهای ۱۲ تا ۲۴ تولید می‌کنند.

سایزهای پایین  ۸، ۱۰ و ۱۲ و نیز سایزهای بالای ۳۰ کالاهای وارداتی هستند و عمده کالاهای موجود در بازار کالاهای ترک، روس و کره ای هستند.

۲- تفاوت تیرآهن ذوب آهن اصفهان و دیگر کارخانه‌ها در چیست؟

تیرآهن تولیدی ذوب آهن اصفهان با دقت بالایی از جداول اشتال تبعیت می‌کند و از نظر وزنی نیز از تیرآهن‌های متفرقه سنگین‌تر است.

۳- ارسال تیرآهن از بنگاه و کارخانه چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد؟

 خرید کالا از بنگاه مشمول هزینه بنگاه داری به ازای هر کیلوگرم می‌شود. اما بارگیری از بنگاه می‌تواند یک روزه صورت پذیرد. این در حالی است که خرید از کارخانه ۲ الی ۷ روز کاری زمان بر است اما هزینه بنگاه داری به آن تعلق نمی‌گیرد.

در صورت خرید از بنگاه، مشتری در مورد نحوه بارگیری تصمیم گیرنده است در حالی که به هنگام خرید از کارخانه نحوه و زمان بارگیری تماما به عهده کارخانه است.

۴- تیرآهن ۶ متری هم در بازار موجود است؟

تیرآهن‌های موجود در بازار به صورت ۱۲ متری هستند اما بنا به درخواست مشتری این امکان وجود دارد که برای آن‌ها به صورت ۶ متری برش زده شود. در این حالت هزینه برش بر عهده مشتری است.

پایان هر معامله برای آهن آنلاین زمانی است که شما پس از دریافت کالا، از خدمات ارائه شده و کیفیت کالایتان رضایت داشته باشید. منتظر تماس واحد ارتباط با مشتریان باشید و نظرات خود را در خصوص نحوه‌‌ ارائه خدمات با ما در میان بگذارید. همراهی شما ارزشمند‌ترین دارایی‌ آهن‌آنلاین است.

در صورت وجود مغایرت میان کالای دریافتی و سفارش شما، با هزینه شرکت کالای شما عودت داده شده و کالای صحیح برای شما ارسال خواهد شد. امیدواریم در راهنمای خرید تیرآهن توانسته باشیم شما را در امر خرید راهنمایی کنیم.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها
user

با تشکراز مطالب مفید شما.

1398/7/3
user

فقط تیرآهن ذوب آهن کار میکنید ؟

1400/6/3
الهه تیموریان
الهه تیموریان

خیر، ما به جز تیرآهن ذوب آهن مابقی برندهای موجود در بازار همچون فایکو و اهواز و ... هم کار می‌کنیم .

1400/6/3

مطالب اخیر