همه چیز درباره تیرآهن اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن اصفهان

تیرآهن اصفهان

امروز به بررسی یکی از معتبرترین کارخانه های تولید کننده تیرآهن یعنی ذوب آهن اصفهان می پردازیم.

و اما چرا تیرآهن اصفهان

به طور کلی منظور از تیرآهن اصفهان همان تیرآهن کارخانه ذوب آهن اصفهان است که این کارخانه اولین و بزرگ ترین کارخانه تولید کننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران می باشد .
در حقیقت کارخانه ذوب آهن اصفهان بعد از فولاد مبارکه بزرگ ترین شرکت تولید کننده فولاد در ایران است که با ظرفیت حدود ۲٫۸ میلیون تن انواع مقاطع فولاد ساختمانی و صنعتی از جمله تیرآهن را تولید می کند.جالب است که بدانید این کارخانه در جنوب غربی استان اصفهان واقع شده است .

و اما سوال اینجاست که چرا ما تیرآهن اصفهان یا همان تیرآهن ذوب آهن اصفهان را به شما پیشنهاد می کنیم؟

حتما شنیده اید که کیفیت تیرآهن ذوب آهن از سایر کارخانجات تولید کننده بهتر و مرغوب تر می باشد
امروز می خواهیم به  برسی برتری کیفیت این برند بپردازیم.
محصولات فولادی تولیدی ذوب آهن به صورت شاخه ای ( بسته بندی شده با طول مشخص و سایز یکسان ) ، هر بسته دارای حداقل ۲ پلاک حاوی مشخصات محصول از جمله شماره ذوب، سایز ، طول ، زمان تولید و ... می باشد. همچنین به همـراه تمامـی محصولات گـواهینـامه فنی یا همان سرتیفیکیت عرضه می شود .

مشخصات فنـی  درج شده شامـل کلیه اطلاعات از جمله ترکیـبات شیمیایی ، خواص مکانیکی،نقطه ذوب- کنترل کیفی  و ... می  باشد. که با توجه به موارد مذکور امکان ردیابی محصول بصورت کامل وجود دارد از طرفی شمش(بلوم) مورد استفاده جهت تولید تیرآهن از برند مرغوب و محصول نهایی همین کارخانه می باشد که توسط کوره بلند تولید می شود .
شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان کیفیت محصولات فولادی خود را مطابق استانداردهای مربوطه تضمین می نماید و در کل تمامی موارد فوق باعث برتری این برند یا همان کیفیت بهتر محصول نسبت به سایر کارخانجات می باشد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان توان تولید تیرآهن از سایز ۱۲ تا ۳۰ را دارد و می توان گفت که در بین سایر کارخانجات تولید تیرآهن و برند ها مثل تیرآهن کرمانشاه -اهواز -یزد و ... مجموعه سایزهای تولید شده و روی خط ان از بقیه کامل تر می باشد این به این معنی است  که برای مثال تیرآهن کرمانشاه در حال حاضر تنها سایز ۱۴ را تولید می کند در حالی که معمولا از سایز ۱۲ تا ۳۰ ذوب آهن در بیشتر مواقع موجود می باشند
علامت اختصاری جهت شناسایی و برسی اصالت  این کالا برند حک شده  زیر می باشد

از بودن یا نبودن این آرم روی محصول مطمئن شوید

آرم تیرآهن اصفهان آرم تیرآهن اصفهان

به این معنی که چناچه محصول این کارخانه را از انبار های تهران یا شهرستان تهیه کردید برای تشخیص اصالت این کالا می توانید از بودن یا نبودن این آرم روی محصول مطمئن شوید.

ابعاد فنی تیرآهن اصفهان

از نظر ابعاد و ضخامت و به عبارتی از لحاظ مشخصات فنی ابعاد این تیرآهن طبق جدول اشتال می باشد به این معنی که اندازه ی عرض بال، ارتفاع، ضخامت جان و ضخامت بال و ... طبق استاندارد جهانی و بین المللی بوده در نتیجه این تیرآهن از لحاظ وزنی  از سایر تیرآهن ها سنگین تر بوده و در بحث جابه جایی یا حمل و نقل؛ پروسه ی ساخت، جوش پذیری، معیار و انتخاب بهتری در بین مابقی تیرآهن ها می باشد. لذا گرچه موارد گفته شده باعث بوجود امدن اختلاف قیمت بیشتر و قیمت بالاتر این کارخانه  نسبت به سایر تولید کنندگان می باشد. اما چنان چه می خواهید در خرید خود از عواملی و مواردی چون عدم داشتن!!! تاب، شمشیری شدن، سبک بودن کالا مطمن باشید مطمنا تیرآهن ذوب آهن بهترین انتخاب خواهد بود!
جهت اطلاع از قیمت به صفحه لیست قیمت ما درقسمت زیر مراجعه فرمایید .

قیمت تیرآهن اصفهان

نویسنده :مژده صالحی

 

دیدگاه شما