آهن آنلاین

کارخانه‌های تولیدکننده ورق سیاه

کارخانه‌های تولیدکننده ورق سیاه

کارخانه‌‌های تولیدکننده ورق سیاه از مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدی به شمار می‌آیند زیرا ورق گرم به عنوان یک محصول مادر و استراتژیک به شمار می‌آید.
ورق سیاه از طریق نورد گرم روی تختال یا اسلب تولید می‌شود، کارخانه‌های تولید ورق سیاه آنالیزهای مختلفی را در تولید این محصول مد نظر قرار می‌دهند به همین دلیل قیمت ورق سیاه کارخانه‌های مختلف اغلب دارای اختلافاتی است.

 

نمایی از کارخانه تولید کننده ورق سیاه

 

بزرگترین کارخانه‌های تولید کننده ورق سیاه را بشناسید

ورق سیاه در ضخامت‌های مختلف با ویژگی‌های مختلف از طریق کارخانه‌های متعدد تولید می‌شود که در این مطلب قصد داریم به معرفی برخی از کارخانه‌های مهم تولید کننده ورق سیاه بپردازیم.

 

کارخانه فولاد مبارکه
کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تنها کارخانه‌ای است که ۰ تا ۱۰۰ تولید ورق‌های سیاه را خود انجام می‌دهد و این ورق را به دو صورت شیت و رول تولید می‌کند.
این کارخانه اسلب مورد نیاز را خود تولید می‌کند، عملیات نورد را بر روی اسلب‌ها انجام می‌دهد، سپس ورق‌های تولید شده در ابعاد مختلف را در بازار توزیع می‌کند.
این کارخانه ورق سیاه را به طور مرسوم در ضخامت‌های ۱ تا ۱۶ میلی‌متر تولید می‌کند. نوع HB مربوط به ضخامت های زیر ۶ میلی‌متر است. از این نوع با ضخامت‌های ۳ و ۴ و ۵ میلی‌متر با عرض‌های ۱، ۱/۲۵ و ۱/۵ متر و ضخامت‌های ۱/۵، ۲، ۲/۵ و ۳ میلی‌متر با عرض‌های ۱/۲۵ و ۱ متر تولید می‌شوند. نوع HC مربوط به ضخامت‌های بالای ۸ میلی‌متر می‌باشد. کارخانه فولاد مبارکه در ضخامت ۶ میلی‌متر عرض‌های ۱، ۱/۲۵ و ۱/۵ متر و در ضخامت ۸ تا ۱۵ میلیمتر عرض ۱/۵ متر را به طور معمول تولید می‌کند. این کارخانه هم چنین به صورت سفارشی ورق‌های ۸ میلی‌متر خود را با عرض ۱/۲۵ متر نیز تولید می‌نماید. ورق های HB و HC به طور معمول در طول ۶ و ۱۲ متری وجود دارند.

 


کارخانه کاویان
حال شاید به ورق ۲۰ عرض ۱/۵ متر نیاز باشد. حال چه کار کنیم؟ کارخانه کاویان ورق‌های ضخیم و به اصطلاح سنگین تولید می‌کند.
بدین منظور اسلب را خریداری می‌کنیم و به ازای هر کیلو اجرتی به کارخانه پرداخت می‌شود. کارخانه کاویان ورق نورد شده را در ضخامت‌های ۸ تا ۴۰ میلی‌متر و عموما با عرض‌های ۱۲۵۰ و ۱۵۰۰ میلی‌متر تولید می‌کند.

 

کارخانه اکسین اهواز
تفاوت کارخانه اکسین اهواز با کارخانه کاویان در عرض ورق‌های تولیدی است. این ورق‌ها معمولا عرض ۲ متری دارند، اما قابلیت تولید ورق سیاه تا عرض ۴/۵ متری را نیز دارند. البته ورق‌های تولیدی این کارخانه نسبت به کاویان ضخامت‌های بالاتر از ۴۰ میلی‌متری را نیز در برمی‌گیرد.

 

کارخانه فولاد گیلان
این کارخانه از بخش‌های تولیدی مختلفی تشکیل شده است. بخش نورد گرم این کارخانه مساحت ۶۰ هکتار، زیربنای ۳۲۰۰۰ متر مربع دارد که قادر است یک میلیون و ششصد هزار تن ورق گرم را در سال تولید کند. 
ورق سیاه تولیدی این کارخانه ضخامت ۲ تا ۱۷ میلی‌متر، عرض ۶۰۰ تا ۱۴۲۰ میلی‌متر دارد و حداکتر وزن کلاف‌های تولیدی ۲۰ تن است.

در ویدئو زیر اطلاعات تکمیلی در مورد کارخانه‌های تولیدکننده ورق سیاه را به شما ارائه خواهیم کرد:

 

 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر