آهن آنلاین

طناب فولادی(Wire rope)

طناب فولادی(Wire rope)
سرتیترها

طناب فولادی یا سیم بکسل طناب فولادی یا سیم بکسل مجموعه‌ای از سیم، لایه سیم و مغزی است. سیم‌ها به طور مارپیچ به هم تابیده شده و لایه را تشکیل می‌دهند، تعدادی لایه نیز به طور مارپیچ به همراه یکدیگر به دور مغزی تابیده و تشکیل طناب فولادی را می‌دهند.

طناب فولادی در سال ۱۸۳۴ توسط جولیوس آلبرت در شهر کلاستال آلمان و برای استفاده در معادن اختراع شد.

طناب فولادی از نظر جنس مفتول

بطور کلی طنابهای فولادی از یکی از سه نوع ماده اولیه زیر ساخته می‌شوند:

  1. مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه: این نوع مفتول معمولاً برای طناب‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که عامل فرسایش در تعیین طول عمر مفید طناب نقش مهمتری داشته و طناب کمتر در معرض عوامل ایجاد کننده زنگ زدگی قرار دارد.

هنگام مقایسه اثرات فرسایش و از هم گسیختگی با اثرات زنگ زدگی، باید بخاطر داشت که حتی یک طناب فولادی با مفتول بدون روکش را هم می‌توان تا اندازه‌ای با روغن کاری کافی، مناسب و در فواصل زمانی منظم در مقابل زنگ زدگی محافظت نمود.

  1. مفتول فولادی گالوانیزه: این نوع مفتول که دارای روکش یکنواخت روی می‌باشد در برابر زنگ زدگی بر اثر آب دریا، هوا، رطوبت و سایر عوامل مشابه مقاوم است، بنابراین طنابهای فولادی گالوانیزه در صنایع کشتیرانی، شیلات، مرغداریها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. مفتول فولادی استینلس استیل: طنابهایی که از این نوع مفتول ساخته می‌شوند علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی در مقابل حرارت نیز تا ۱۰۵۰ درجه سانتیگراد مقاوم بوده و در صنایع شیمیایی، غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین مقاومت بالایی در برابر اثرات مخرب آب دریا دارند.

 مشاهده لیست قیمت به روز

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها

سلام وقت بخیر ایا سیم بکسل همم موجود دارید.

1399/2/7

مطالب اخیر