آهن آنلاین

نورد میلگرد

نورد میلگرد

هدف مهندسی نورد، عبارت است از تغییر فرم شمش به مقاطع مورد نظر، این مهندسی شامل: کارگاه‌های نورد ۳۰۰ ، نورد 350 ، نورد 500 ، نــورد ۶۵۰  و کارگاه‌هـای سرویس دهنده است. به‌طورکلی نورد به دو صورت گرم و سرد وجود دارد. کارگاه‌های نورد کارخانه ذوب آهن همگی از نوع نورد گرم هستند. 

در نورد گـرم، شمـش پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر در کوره های نورد، از بین چند مجموعه غلتک در حال چرخش عبور نموده و با کاهش متوالی مقطع نهایتا به فرم مورد نظر تبدیل می‌شود.

پس از اتمام تغییر فرم، محصول نهایی توسط دستگاههای برشی خط مانند: قیچی واره به طول مورد نظر برش داده شده و پس ازعملیات تکمیلی و کنترل، بسته بندی گردیده و به انبار محصول حمل می‌شود.

کارگاه های نورد میلگرد

در زیر به معرفی انواع کارگاه های نورد محصولات فولادی می پردازیم:

کارگاه نورد ۳۰۰

این کارگاه ازنوع نورد سبک ومداوم است. ظرفیت اسمی تولیداین کارگاه 700 هزارتن در سال بوده و تولیدات کارگاه شامل انواع میلگردهای ساختمانی اعم از ساده و آجدار از نمره ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر و نبشی های بال مساوی نمره ۴، ۵ و ۶ است.

 

نورد میلگرد، از نوع دستی بسیار پرطرفدار است.

 

کارگاه نورد ۳۵۰

این کارگاه از نوع نورد سبک ومداوم بوده و ظرفیت تولید آن ۳۳۰ هزار تن در سال می باشد. همچنین کارگاه شامل یک خط مستقیم برای تولید میلگرد ساده و آجدار یک خط سیم است. تولیدات این کارگاه در خط مستقیم شامل میلگرد ساده و آجدار از نمره ۱۶ تا ۲۸ میلیمتر و نیز در خط سیم مفتول های کلاف از قطر ۵/۵ تا ۱۶ میلیمتر و میلگرد آجدار ۸ و ۱۰ میلیمتر است.

کارگاه نورد ۵۰۰

 کارگاه نورد  500 از نوع نورد متوسط ومداوم با ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تن در سال بوده و عمده‌ترین محصولات آن  تیرآهن  های از نمره 12تا ۱۸ ، نبشی های بال مساوی ۸ تا ۱۰ ، ناودانی ۱۴ تا ۱۶ بال موازی و شیب دار و میلگردهای ۴۵، ۵۰ و ۵۶ میلیمتر است. قیمت میلگردهای تولیدی به این روش به دلیل سایز و نوع نورد، بیشتر است.

کارگاه نورد ۶۵۰

این کارگاه از نوع نورد سنگین و غیر مداوم بوده و دارای دو خط نورد تیرآهن وچهارگوش با ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار تن در سال می باشد. تولیدات کارگاه شامل تیرآهن از نمره ۱۶ تا۳۰ و چهارگوش های ۱۰۰* ۱۰۰ و ۱۲۵ * ۱۲۵ میلیمتر و ریل U33 راه آهن است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر