آهن آنلاین

جدول وزن ناودانی اصفهان

جدول وزن ناودانی اصفهان

وزن ناودانی ذوب آهن اصفهان مسئله‌ای است که باید دقت زیادی به آن داشته باشید. این محصول در سایزها و وزن‌های مختلف تولید می‌شود و انواع گوناگونی هم دارد. به همین دلیل باید هنگام بررسی جدول وزن، به جزئیات دقت داشته باشید تا پروفیلی که خریداری می‌کنید، با آنچه وزنش را بررسی کرده بودید، تفاوتی نداشته باشد. در این مقاله هر آنچه لازم است درباره وزن ناودانی ذوب آهن بدانید را توضیح می‌دهیم.

فرمول محاسبه وزن ناودانی

برای استفاده از فرمول محاسبه وزن ناودانی ذوب آهن اصفهان به جدول اشتال این محصول نیاز دارید. در جدول اشتال، وزن یک متر از محصول مشخص شده است. یعنی ابتدا باید با توجه به ویژگی‌هایی چون طول و عرض بال و جان یا ضخامت آن‌ها، وزن هر متر از محصول را حساب کنید و سپس آن را در فرمول زیر قرار بدهید:

۶ یا ۱۲ (با توجه به طول شاخه ناودانی)× وزن یک متر از محصول در جدول اشتال = وزن ناودانی اصفهان

در این فرمول، نوع و سایز پروفیل اهمیتی ندارد؛ زیرا این موارد در جدول اشتال منظور شده و با توجه به آن‌ها، وزن یک متر از پروفیل برآورد شده است.

وزن ناودانی به چه عواملی بستگی دارد؟

در قسمت‌های قبل به معیارهای تأثیرگذار روی وزن این پروفیل‌های فولادی اشاره کردیم، اما نکته مهم دیگری هم وجود دارد که باید به آن توجه کنید. کارخانه ذوب آهن اصفهان، این محصولاتش را در سه وزن فوق سبک، سبک، متوسط و سنگین تولید می‌کند. این پروفیل‌ها ممکن است از نظر شکل ظاهری و سایز یکسان باشند، اما تراکم مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها باهم متفاوت است و به همین خاطر وزنشان فرق دارد. پس هنگام برآورد وزن ناودانی ذوب آهن اصفهان، به این مسئله نیز توجه داشته باشید.

در صفحه جدول وزن ناودانی می‌توانید اطلاعاتی درباره جرم سایزها و انواع مختلف این محصولات به دست آورید. دقت داشته باشید که در این جدول، علاوه بر تولیدات کارخانه ذوب آهن اصفهان، وزن پروفیل‌های برندهای دیگر هم درج شده است.

تفاوت ناودانی UPE و UPN چیست؟

کارخانه ذوب آهن اصفهان برای تولید این پروفیل‌ها هر دو استاندارد UPE و UPN را در نظر می‌گیرد تا نیاز پروژه‌های مختلف را برآورده کند. این استانداردها روی وزن محصولات هم تأثیر دارند. پروفیل‌های UPE بال موازی هستند و به عنوان کاربردی‌ترین نوع این محصولات شناخته می‌شوند. بعضی از افراد در بازار این پروفیل‌ها را با نام ناودانی صنعتی هم می‌شناسند. اگر بال پروفیل به صورت مخروطی ساخته شده باشد، استاندارد به کار رفته در آن UPN است و برای کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروفیل‌های سنگین معمولا از نوع UPN هستند.

استاندارد به کار رفته در تولید محصول و نوع آن، علاوه بر وزن، روی قیمت هم تأثیر دارد. به همین دلیل است که می‌گوییم سایز، نوع و وزن محصول مورد نظرتان را به دقت بررسی کنید تا هنگام پیدا کردن آن در جدول قیمت و ثبت سفارش، به مشکل نخورید. در صفحه قیمت ناودانی اصفهان، جدول قیمت همه این محصولات وجود دارد و می‌توانید با توجه به وزن، ابعاد و طول شاخه، نرخ محصول مورد نظرتان را ببینید.

جدول وزن ناودانی UPE

کارخانه ذوب آهن، جدول اشتال مخصوص به محصولات خودش را ارائه می‌دهد. مقادیر این جدول اشتال با توجه به استانداردهای کارخانه تعیین شده‌اند. ما نیز وزن پروفیل‌های UPE این برند را با توجه به جدول اشتال آن محاسبه کرده‌ایم و در جدول وزن ناودانی ذوب آهن اصفهان ارائه می‌دهیم.

 

در این تصویر، جدول وزن ناودانی UPE اصفهان را مشاهده می کنید.

 

جدول وزن ناودانی UPN

مقادیر جدولی که در ادامه می‌بینید، با توجه به جدول اشتال ارائه شده برای نوع UPN محاسبه شده است. اگر برای پروژه‌تان به ناودانی‌های مخروطی نیاز دارید،‌ از جدول زیر برای محاسبه وزن استفاده کنید.

 

در این تصویر، جدول وزن ناودانی UPN اصفهان را مشاهده می کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله فرمول محاسبه وزن ناودانی و جدول آن را ارائه دادیم. وزن و قیمت دو فاکتور مهمی هستند که پیش از خرید باید آن‌ها را بررسی کنید. ما در آهن آنلاین هم اطلاعاتی که باید پیش از خرید داشته باشید را ارائه می‌دهیم و هم امکان خرید مقاطع و پروفیل‌های فولادی را برای شما فراهم کرده‌ایم.