آهن آنلاین

نمودار قیمت ورق فولاد مبارکه

نمودار قیمت ورق فولاد مبارکه

ورق سیاه محصولی پرکاربرد است که در کارخانه های فولادسازی تولید می شود و از ارزش بالایی برخوردار است. وقتی بحث کیفیت این محصول می شود، اولین کارخانه ای که به ذهن کارشناسان می رسد، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. با وجود تقاضا و مصرف زیاد این محصول فولادی، آگاهی از تغییرات قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان موضوع بسیار مهمی برای مصرف کنندگان است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این کارخانه پرطرفدار و مرغوب با مساحت 35 کیلومتر مربع در جنوب غربی اصفهان واقع شده است. این ورق فولادی در کارخانه با استفاده از فرآیند نورد گرم تولید می شود. این فرآیند شامل گرم کردن ورق کربن تا دمای بسیار بالا و نورد کردن آن است که رنگ را تیره و مات می کند، از این رو نام آن "ورق نورد گرم" یا به سادگی "ورق آهن" است.

ورق گرم ساخته شده از فولاد نرم دارای کاربردهای گسترده ای در صنایعی مانند تجهیزات کشاورزی، صنایع فلزی، کشتی سازی، آبگرمکن، خودروسازی و ... می باشد این ورق باید طبق استاندارد ST تولید شود که فولاد نرم است. مزیت فرآیند نورد گرم نسبت به سایر روش ها هزینه کمتر و افزایش انعطاف پذیری در محصول است.

نمودار قیمت ورق 2، 3، 6 فولاد مبارکه

قیمت ورق سیاه اصفهان بر اساس سایز، ضخامت و کیفیت تولید متفاوت است. این کارخانه ورق های تولیدی را با ضخامت های 2 تا 15 میلی متر و عرض استاندارد 1500 میلی متر تولید می کند تا نیاز مصرف کننده را برآورده کند. محبوب ترین ضخامت ها 2، 3، 6، 8 و 10 می باشد. این کارخانه همچنین ورق نورد گرم را در دو نوع معمولی و صنعتی تولید می کند، یا به صورت رول برای اندازه های سفارشی و یا برش به اندازه های استاندارد برای سهولت استفاده در صنایع مختلف.

قیمت ورق آهن فولاد مبارکه نیز با توجه به نوسانات ارزی و تغییرات بازار جهانی آهن تغییر کرده است. افزایش مواد اولیه، تقاضای زیاد و استفاده زیاد در صنایع باعث نوسانات قیمت شده است. عوامل دیگری که نمی توان نادیده گرفت شامل هزینه های سوخت و انرژی و همچنین افزایش هزینه های حمل و نقل است.

نمودار قیمت ورق 2 فولاد مبارکه 1000

 

 

نمودار قیمت ورق 3 فولاد مبارکه 1000