آهن آنلاین

کارخانه نورد و پروفیل ساوه

کارخانه نورد و پروفیل ساوه

کارخانه نورد و پروفیل ساوه یکی از تولیدکنندگان پیشرو ایران در صنعت فولاد و پروفیل است که سابقه فعالیت آن به نیم قرن می‌رسد. این شرکت دارای بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده پروفیل‌های سبک و سنگین و انواع لوله‌های صنعتی، ساختمانی و... است و بخش بزرگی از نیاز بازار فولاد توسط خطوط تولید آن تأمین می‌شود.

معرفی کارخانه نورد و پروفیل ساوه

شرکت نورد و پروفیل ساوه در سال 1354 در شهرستان ساوه استان مرکزی تأسیس و راه‌اندازی شد. این شرکت با تکیه‌بر دانش و مهارت متخصصان خود و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته انواع لوله و پروفیل صنعتی و ساختمانی، لوله سیاه و گالوانیزه، لوله‌های گاز شبکه و خانگی و... را به بازار ایران عرضه کند و در جمع صادرکنندگان قرار بگیرد. کیفیت بالا و قیمت پایین محصولات شرکت پروفیل ساوه تا به امروز نظر بسیاری از بازارهای جهانی را به خود جلب کرده است. ازاین‌رو، کارخانه پروفیل ساوه راحت‌تر از بسیاری تولیدکنندگان جهان توانسته به بازارهای مهمی مانند انگلستان، ایتالیا، فرانسه، بلژیک، کانادا، استرالیا، امارات، قطر، کویت و... ورود پیدا کند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این شرکت در ابتدا با ظرفیت تولید سالانه 50 هزار تن لوله و پروفیل به بهره‌برداری رسید؛ اما طی 4 سال توانست 10 هزار تن به این حجم اضافه کند. ازجمله خدمات ارزشمند کارخانه نورد و پروفیل ساوه، بهره‌برداری از خطوط گالوانیزه در سال 1366 و عرضه اولین لوله گالوانیزه‌ای به بازار ایران بوده است.

توسعه مجموعه نورد و پروفیل ساوه در قدم بعدی با گسترش خطوط تولید در سال‌های 1372 و 1381 رقم خورد و ظرفیت تولید این کارخانه را به سالانه 1.5 میلیون تن رساند. به‌این‌ترتیب، کارخانه پروفیل ساوه ساخت لوله‌های 2-6 اینچ و لوله‌های قطور در سایزهای 8-24 میلی‌متر را به دستور کار خود اضافه کرد و توانست طیف گسترده‌ای از محصولات متنوع خود را در سبد صادرات کشور قرار دهد. در حال حاضر، خطوط تولید این کارخانه قادر به تولید 2 میلیون تن لوله فولادی و پروفیل در سال هستند.

محصولات تولیدی کارخانه نورد و پروفیل ساوه

نتیجه تلاش بی‌وقفه مهندسان و مدیران شرکت پروفیل ساوه، تولید انواع مختلف لوله و پروفیل و تأمین بخش بزرگی از نیاز کشور بوده است. باوجود تنوع بالای محصولات کارخانه نورد و پروفیل ساوه، اصلی‌ترین محصولات آن که از تقاضای بالاتری در بازار داخلی برخوردارند شامل موارد زیر هستند:

لوله مبلی نورد و پروفیل ساوه

لوله مبلی نوعی لوله سبک است که طی فرایند نورد سرد تولید می‌شود. این نوع لوله دارای قابلیت کشش سرد است و انعطاف‌پذیری و فرم پذیری مطلوبی در خم‌کاری و کشش ایجاد می‌کند. قیمت لوله مبلی نورد و پروفیل ساوه با توجه به نرخ دلار و تغییرات قیمت جهانی فولاد طی ماه‌های گذشته نوسانی بوده است. ازاین‌رو، بررسی شرایط بازار و تشخیص سیگنال‌های خریدوفروش به افزایش سود شما از این بازار کمک شایانی می‌کند.

لوله داربست نورد و پروفیل ساوه

لوله داربست یکی از پرکاربردترین لوله‌های فولادی است که در تمام پروژه‌های ساختمانی و عمرانی از آن استفاده می‌شود. با توجه به اهمیت کیفیت این نوع لوله در امنیت کارگران، شرکت پروفیل ساوه از بهترین استانداردهای جهانی در تولید و کیفیت‌سنجی آن‌ها بهره می‌گیرد. قیمت لوله داربست نورد و پروفیل ساوه علاوه بر فاکتورهایی مانند سایز و وزن لوله، همواره تحت تأثیر نوسانات قیمت دلار و میزان عرضه و تقاضای بازار است.

پروفیل نورد و پروفیل ساوه

پروفیل یکی از اصلی‌ترین مقاطع فولادی در انواع کاربردهای ساختمانی مانند ساخت سقف سالن‌های بزرگ است و در تولید مقاطعی مانند تیرآهن، میلگرد، نبشی و... نیز از آن استفاده می‌شود. ازاین‌رو، پروفیل ساوه نورد و پروفیل ساوه بر روی بسیاری از صنایع و قیمت طیف گسترده‌ای از محصولات فولادی تأثیر دارد.

پروفیل سبک نورد و پروفیل ساوه

یکی دیگر از محصولات شرکت پروفیل ساوه، پروفیل سبک است که سبک کاربرد زیادی در ساخت تابلوهای تبلیغاتی و مبلمان اداری، صنعت خودروسازی و... دارد. با توجه به تأثیر قیمت پروفیل سبک بر صنایع وابسته و تأمین حجم بالایی از پروفیل موردنیاز بازار توسط کارخانه پروفیل ساوه،  قیمت پروفیل سبک نورد و پروفیل ساوه نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار داخلی دارد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس دفتر مرکزی: تهران، منطقه 6، محله وصال شیرازی، بلوار کشاورز، پلاک 146، ساختمان صفا

شماره تماس واحد بازرگانی: 02188979047

فکس واحد بازرگانی: 02188955169

شماره تماس کارخانه: 08642432000

فکس کارخانه: 08642432302

سخن پایانی

کارخانه نورد و پروفیل ساوه تولیدکننده انواع لوله‌های فولادی گاز شبکه، صنعتی، گاز خانگی، آب‌رسانی و پروفیل‌های سبک و سنگین است. این شرکت با 50 سال سابقه درخشان، به یکی از برندهای برتر تبدیل شده است. ازاین‌رو، کمتر کسی را می‌توان دید که با نام پروفیل ساده آشنا نباشد. این شرکت با برخورداری از نمایندگی‌های متعدد در سراسر کشور، امکان خرید محصولات خود را برای خریداران و مصرف‌کنندگان در تمام شهرها را ایجاد کرده است.