آهن آنلاین

کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل

یکی از مهم‌ترین نیازهای بازار فولاد، پروفیل است که در ساخت انواع محصولات فولادی مانند لوله، قوطی، پروفیل درب و پنجره، سقف سالن‌های بزرگ و... کاربرد دارد. درواقع طیف گسترده‌ای از محصولات موجود در بازار فولاد به وجود پروفیل نیاز دارند. بنابراین، تأمین پروفیل موردنیاز بازار داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. کارخانه نیکان پروفیل یکی از تولیدکننده‌های مهم و کلیدی پروفیل در ایران است که با فعالیت و افزایش ظرفیت تولید خود در سال‌های اخیر توانسته به خودکفایی کشور در صنعت فولاد کمک ارزشمندی کند. در ادامه می‌توانید با گروه صنعتی نیکان پروفیل و محصولات آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی کارخانه نیکان پروفیل

گروه صنعتی نیکان پروفیل یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید انواع محصول پروفیلی است که در سال 1363 در شهرک صنعتی جی واقع در استان اصفهان، احداث و راه‌اندازی شد. این گروه صنعتی شامل سه شرکت نیکان نورد اسپادانا، نیکان صنعت اژیه و شرکت صنعتی نیکان پروفیل است که به‌صورت مجزا مدیریت می‌شوند. در حال حاضر شرکت‌های وابسته به کارخانه نیکان پروفیل توانسته‌اند برای بیش از 400 نیروی کار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کنند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

شرکت نیکان پروفیل اصفهان که فعالیت خود را در ابتدا با تولید مقاطع فولادی به روش نورد سرد آغاز کرده بود، در سال 1374 توانست خطوط تولید خود را ارتقا داده و به جمع تولیدکنندگان انواع پروفیل، زهوار، چهارچوبی، قوطی و... بپیوندد. ظرفیت تولید کارخانه برای پروفیل و خدمات برش ورق در این سال به ترتیب 7 هزار و 13 هزار تن به ثبت رسید. این حجم تولید و روند فعالیت کارخانه‌ها  تا سال 1382 به همین شکل ادامه پیدا کرد.

تلاش صنعتگران و متخصصان خوش‌ذوق شرکت نیکان اصفهان، یک‌بار دیگر مسیر را برای پیشرفت و توسعه آن هموار کرد. به‌این‌ترتیب، در بازه زمانی 1382 تا 1387 شاهد توسعه شرکت و ارتقا تجهیزات به‌کاررفته در خطوط تولید آن بودیم. این شرکت با برخورداری از 2 خط برق ورق و 6 خط تولید پروفیل توانست تنوع محصولات خود را افزایش داده و با ظرفیت تولید سالانه 70 هزار تن، 25 نوع محصول فولادی را به مجموعه محصولات تولیدی خود اضافه کند. از طرف دیگر، در سال 1388 شرکت نیکان صنعت اژیه با 5 خط تولید به این مجموعه پیوست؛ که ظرفیت تولید آن 100 هزار تن انواع قوطی و پروفیل در سال است.

ازجمله تجهیزات به‌کاررفته خطوط تولید این کارخانه می‌توان به دستگاه‌های CNC پلاسما اشاره کرد که در برش و شکل‌دهی ورق‌های فولادی با دقت بالا جهت تولید پروفیل و قوطی کاربرد دارد. شرکت نورد اسپادانا به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های این گروه صنعتی، از سال 1382 به بعد توانست کارخانه‌های مجموعه را ازلحاظ تولید، قطعه‌سازی، نصب و راه‌اندازی تمامی تجهیزات و ماشین‌آلات موردنیاز خطوط تولید به خودکفایی برساند. این شرکت همچنین با تکیه‌بر کیفیت بالا و تکنولوژی منحصربه‌فرد محصولات خود، از سال 1397 در جمع صادرکنندگان به کشورهای اروپایی قرار گرفت.

محصولات تولیدی کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل در حال حاضر قادر به تولید 25 نوع محصول فولادی است؛ اما اصلی‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات این مجموعه عبارتند از:

پروفیل نیکان پروفیل

پروفیل‌های این شرکت شامل انواع 507، 508 و 509 هستند که ترتیب با عنوان‌های پروفیل سپری، پروفیل دو لبه و پروفیل یک لبه در بازار شناخته می‌شوند. این محصولات بر اساس استانداردهای جهانی و ملی ساخته می‌شوند؛ ازاین‌رو، کیفیت آن‌ها ازنظر بسیاری صنعتگران و متخصصان مثال‌زدنی است. با توجه به کاربرد انواع پروفیل در ساخت محصولات فولادی و صنایعی مانند خودروسازی و ساختمان‌سازی، فرازوفرودهای نمودار قیمت پروفیل نیکان پروفیل از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، پیش‌بینی شرایط بازار و قیمت این محصول می‌تواند به تشخیص سیگنال‌های خرید و افزایش سود شما از خرید کمک کند.

ورق آهن نیکان پروفیل

با توجه به تجهیزات مدرن و استانداردهای به‌کاررفته در تولید ورق نیکان پروفیل، این محصول به یکی از گزینه‌های مطلوب و اقتصادی موجود در بازار تبدیل شده است. قیمت ورق آهن نیکان پروفیل بسته به مشخصاتی مانند وزن، ضخامت و... متغیر است؛ اما تحت تأثیر عواملی مانند نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و... به‌صورت روزانه نوسان می‌کند.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس: اصفهان، بخش مرکزی، دهستان قهاب جنوبی، شهرک صنعتی جی، خیابان سوم، شهرک صنعتی نیکان پروفیل

آدرس سایت: nikanprofile.com

شماره تلفن: 03135722828

سخن پایانی

کارخانه نیکان پروفیل تولیدکننده بخش عظیمی از پروفیل موردنیاز بازار داخلی است. تلاش‌های این شرکت تا به امروز توانسته گره از کار صنعت فولاد ایران باز کرده و فشار تحریم‌های شدید را کاهش دهد. محصولات نیکان پروفیل همواره با قیمت مناسب و کیفیت بالای خود شناخته می‌شوند. ازاین‌رو، بسیاری از صنعتگران و مصرف‌کنندگان سراسر کشور، از محصولات منحصربه‌فرد این مجموعه بهره می‌گیرند.