آهن آنلاین

کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)

کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)

کارخانه فولاد آذربایجان که با عنوان کارخانه میانه نیز آن را می‌شناسیم، یکی از تولیدکنندگان اصلی کشور در بخش شمال غربی کشور است. استانداردهای ملی و بین‌المللی و تجهیزات مدرن به‌کاررفته در خطوط تولید شرکت فولاد میانه توانسته دانش و مهارت کارکنان این شرکت را تکمیل کرده و محصولات باکیفیتی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. همچنین فعالیت این کارخانه توانسته برای بیش از 5500 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کند. در ادامه می‌توانید با کارخانه میانه و محصولات آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی کارخانه میانه

کارخانه میانه در سال 1368 و در 3 کیلومتری جنوب شهر میانه تأسیس شد و سپس در سال 1379 به بهره‌برداری رسید. موقعیت مکانی این شرکت به دلیل قرارگیری در مجاورت ایستگاه راه‌آهن و در نزدیکی خط ترانزیت و تسهیل ارسال به سایر نقاط کشور، به‌عنوان امتیازی برای این شرکت در نظر گرفته‌شده است. این امر توانسته به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل نیز کمک قابل‌توجهی کند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

در خطوط تولید کارخانه میانه از تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود. ظرفیت تولید این کارخانه به دلیل بهره‌گیری از یک کوره پیش گرم با ظرفیت اسمی تولید 110 تن در ساعت، متغیر است. بااین‌حال، بررسی‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت تولید کارخانه برای هر یک از بخش‌های میلگرد آهنی و تسمه آهنی 169 هزار تن است. ظرفیت تولید بخش نبشی و ناودانی نیز به ترتیب 85 هزار و 127 هزار تن برآورد شده است.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد آذربایجان

کارخانه فولاد آذربایجان با تکیه بر تجهیزات مدرن و کارکنان ماهر خود توانسته محصولات زیر را باکیفیت بالا و قابل‌اعتماد تولید و عرضه کند:

میلگرد

میلگردهای کارخانه فولاد آذربایجان در دو نوع ساده و آجدار تولید می‌شوند. میلگردهای ساده در سایزهای 14-50 میلی‌متر تولید می‌شوند. استاندارد به‌کاررفته در خط تولید میلگرد ساده AIN 1013 است. قیمت میلگرد میانه آجدار نسبت به انواع ساده متفاوت است. این میلگردها از نوع آجدار جناغی (گرید A3) هستند و با سایزهای 10-32 به بازار عرضه شد.

نبشی

نبشی‌های میانه متناسب با کاربردهای مختلف، در سایزهای 3*25 – 10*100 و بر اساس استاندارد DIN 1028 آلمان تولید می‌شوند. قیمت نبشی میانه را می‌توانید به‌صورت روزانه و آنلاین بررسی کرده و هزینه‌های پروژه را با دقت بیشتری برآورد کنید.

ناودانی

انواع ناودانی میانه طبق استاندارد DIN 1028 تولید می‌شوند. ازجمله مهم‌ترین فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت ناودانی میانه در بازار ایران می‌توان به قیمت ارز، وزن ناودانی، قیمت مواد اولیه مانند آهن و فولاد و میزان عرضه و تقاضای بازار اشاره کرد. این مقاطع فولادی در خطوط تولید شرکت میانه با سایزهای 30*15 – 60*140 تولید می‌شوند.

تسمه فولادی

تسمه فولادی آذربایجان بر اساس استاندارد DIN 1017 آلمان تولید می‌شوند. قیمت تسمه فولادی میانه بسته به سایز (25*5 – 120*12(، وزن، نرخ ارز، قیمت جهانی  فولاد، قیمت مواد اولیه و.... متغیر است. بنابراین، بررسی نمودار قیمت و پیش‌بینی شرایط بازار می‌تواند به بهبود تجربه خرید شما کمک چشمگیری کند.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس: آذربایجان شرقی، میانه، بالاتر از ایستگاه راه‌آهن، شرکت فولاد آذربایجان

تلفن: 52333271-041

فکس: 52246913-041

سخن پایانی

فولاد آذربایجان طی حدود 30 سال فعالیت توانسته به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در شمال غرب کشور تبدیل شود و سالانه حدود 550 هزار تن مقاطع فولادی را در گریدها و سایزهای مختلف تولید کند. با توجه به نزدیکی کارخانه به اصلی‌ترین خطوط حمل‌ونقل کشور و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، شرکت میانه توانسته به یک گزینه اقتصادی و بسیار مناسب برای تأمین مقاطع فولادی پروژه‌های بزرگ غرب و جنوب کشور تبدیل شود.