آهن آنلاین

کارخانه فولا ارگ تبریز

کارخانه فولا ارگ تبریز

شرکت فولاد ارگ تبریز که این روزها آن را با نام «کارخانه ارگ تبریز» می‌شناسیم، از سال 1386 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگردهای آجدار آغاز کرد. این شرکت امروزه به عنوان یکی از قطب‌های تولید میلگرد در ایران شناخته شده و نقش مهمی را در صنعت ساخت و ساز در غرب و شمال غرب کشورمان ایفا می‎کند. این صفحه از وب سایت آهن آنلاین به صورت انحصاری به معرفی مجتمع فولاد ارگ تبریز، محصولات تولید شده توسط این شرکت و ... اختصاص دارد. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی کارخانه ارگ تبریز

دفتر فروش میلگرد ارگ تبریز هم‌اکنون در شهر تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. مجموعه سهامی خاص ارگ تبریز در تابستان سال 1386 به شماره ثبت 21629 و در شهر تبریز، پا به عرصه گذاشت. بعد از حدود 2 سال که صرف تجهیز مجموعه و فراهم نمودن ساختمان و فضای لازم گردید، تولید آزمایشی میلگرد در این کارخانه شروع شد. همچنین در اوایل سال ۱۳۸۹ در جهت اشتغال‌زایی و بهبود بخشیدن و ارتقای سیستم تولید در راستای ذوب فولاد و ایجاد خط نورد پیش گرم جهت تولید میلگرد استاندارد، اقدام به طراحی خط تولید شمش فولادی در اندازه های ۱۲۵*۱۲۵ نموده و بعد از آن، راه اندازی خط تولید شمش را انجام دادند.

در سال 1390 بود که مراحل نصب و راه‌اندازی خط تولید نورد گرم در کارخانه ارگ تبریز با موفقیت به پایان رسید و از سال 1391 تولید انواع میلگرد آجدار در این مجموعه، به صورت رسمی شروع شده و تا امروز هم همچنان با موفقیت ادامه دارد.

 

کارخانه ارگ تبریز
کارخانه ارگ تبریز

 

خطوط و ظرفیت تولید

همان‌طور که اشاره شد، کارخانه ارگ تبریز برای رفع نیازهای خود مواد اولیه، خط تولید شمش فولادی را در سال 1391 افتتاح کرد. به این ترتیب و با به کار گرفتن نیروهای متخصص بومی، این کارخانه بخشی از نیازهای داخلی به میلگرد را مرتفع نموده و قسمتی از تولیدات خود که شامل انواع میگلردهای آجدار می‌شوند را به کشورهای همسایه صادر می‌کند. در حال حاضر، مجتمع فولاد ارگ تبریز دارای ظرفیت تولید سالانه 140 هزار تن است. البته این رقم روز به روز در حال افزایش است و به نظر می‌رسد به زودی شاهد پیشرفت‌های محسوس در زمینه تولید میلگرد در کارخانه ارگ تبریز خواهیم بود.

محصولات تولید کارخانه ارگ تبریز

محصولات تولید شده در کارخانه ارگ تبریز به دو دسته مواد اولیه (شمش فولادی) و خروجی (انواع میلگرد آجدار) طبقه‌بندی می‌شوند. بنابراین بدیهی است که تولید انواع میلگرد، اصلی‌ترین ماموریت این مجتمع فولادی محسوب می‌شود. پیش از آن‌که به سراغ بررسی همه میلگردهای تولید شده توسط کارخانه ارگ تبریز برویم، توصیه می‌کنیم حتما برای اطلاع از آخرین قیمت این محصولات، به صفحه «قیمت میلگرد» از وب سایت آهن آنلاین مراجعه نمایید.

هرچند که کارخانه ارگ تبریز میلگردهای خود را در دو گرید A2 و A3 تولید می‌کند؛ اما عمده فعالیت این شرکت در گرید A3 و میلگردهای آجدار از نوع آج دوکی (400) و در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر است. گرید A3 اغلب به منظور مستحکم‌سازی سازه و تقویت مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علامت اختصاری کارخانه ارگ تبریز، حروف اختصاری FAT است که برای اطمینان از اصل بودن، روی هم میلگردهای تولید شده توسط این شرکت حک می‌شود. قیمت مناسب و کیفیت بالای محصولات، دو مزیت اصلی میلگردهای ارگ تبریز محسوب می‌شوند که سبب استقبال مشتریان از این میلگردها نیز شده‌اند.

میلگردهای ارگ تبریز به صورت آجدار جناقی شامل ترکیبات زیر هستند: