آهن آنلاین
صادرات ۲ میلیون تن محصول فولادی از خوزستان

صادرات ۲ میلیون تن محصول فولادی از خوزستان

شنبه 05 فروردین 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرپرست معاونت فروش و بازریابی شرکت فولاد خوزستان با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های فولاد خوزستان تولید همزمان بیلت و اسلب است گفت: چنین شرایطی این امکان را فراهم می‌کند که با توجه به شرایط بازار، اولویت تولید را تغییر دهد. رضا وکیلی می گوید: صادرات شرکت در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱.۳ میلیون تن به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار رسید که معادل نزدیک ۲ درصد از ارزش صادرات غیر نفتی کشور است.

او گفت: عرضه محصولات به بازار‌های داخلی به بیش از ۲.۲ میلیون تن رسیده که حدود ۷۰ درصد آن متعلق به کارخانجات استانی است. وکیلی گفت: در سال جاری به میزان ۷۵ هزار تن آهن اسفنجی به فروش رسیده که مقدار ۲۵ هزار تن آن به بازار‌های خارجی صادر شد. ارزش فروش محصولات نهایی در سال به بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. سرپرست معاونت فروش و بازریابی شرکت فولاد خوزستان گفت: هدف شرکت در سال آینده صادرات ۲ میلیون تن محصول نیمه‌نهایی به بازار‌های صادراتی و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تُن در بازار داخلی است و با توجه به راه‌اندازی زمزم ۳، برنامه فروش بیش از ۳۰۰ هزار تن اسفنجی در دستور کار قرار دارد. این حجم از افزایش تولید قطعا در قیمت آهن تاثیرگذار خواهد بود.

 

نمایی داخلی از فولاد خوزستان در تصویر قابل مشاهده است.

 

به گفته او تولید محصولات جدید و در عرضه هفتگی در بورس کالا در دستور کار قرار دارد. پروژه‌های متعددی در زمینه بهبود عملکرد و افزایش رضایت مشتری با همکاری سایر واحد‌های شرکت تعریف شده است. این مقام مسئول گفت: در سال جاری تولید به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تُن می‌رسد که نسبت به سال گذشته، افزایش ۳۰۰ هزار تُنی را تجربه می‌کنیم.

دسترسی سریع
اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.