آهن آنلاین

صادرات فولاد میانی به سطح سال قبل برگشت

صادرات فولاد میانی به سطح سال قبل برگشت
سرتیترها

بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در 11 ماهه سال جاری، 9 میلیون و 550 هزار تن بوده است. در ۱۱ ماهه سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۶ میلیون و ۶۵۱ هزار تن بوده که کاهش ۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱، ۴ میلیون و ۹۰۶ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، ۱میلیون و ۷۴۵ هزار تن بوده است.

در ۱۱ ماهه سال جاری، صادرات اسلب کاهش ۱۳ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم نیز ۶ درصد افزایش یافته است.

 

انواع محصولات فولادی در تصویر نمایش داده شده است.

 

وضعیت صادرات محصولات فولادی

کل صادرات محصولات فولادی کشور در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱، ۲ میلیون و ۸۹۹ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۱۱ ماهه سال جاری، ۰/۲ درصد کاهش یافته است.

صادرات میلگرد ، در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱ درصد افزایش یافته است که بر قیمت میلگرد موثر بوده و به ۲ میلیون و ۱۹۷ هزار تن رسیده است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۲۰ درصدی به ۴۱۷ هزار تن رسیده است.

گفتنی است در ۱۱ ماهه امسال صادرات آهن اسفنجی ۷۶۹ هزار تن بوده بوده است که کاهش ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

دسته بندی ها:

دیدگاه شما

مطالب اخیر