آهن آنلاین

افزایش ۷ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

افزایش ۷ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان
سرتیترها

مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، یک میلیون و ۱۲۶ هزار تن تختال در فولاد هرمزگان تولید شد که هفت درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

به گزارش ماین نیوز، آقای حامد جمشیدی‌نیا افزود:

کاهش مصرف انرژی، زمان مستقیم کاری، آماده‌سازی کوره‌ها و توقفات اضطراری، افزایش سرعت متالورژی ثانویه در کوره‌های پاتیلی، ریخته‌گری تا یک و نیم متر در هر دقیقه و کاهش ذوب‌های خارج از سفارش مشتریان در ماه‌های متوالی به صفر درصد، از جمله دستاورد‌های شرکت فولاد هرمزگان بوده است.

 

در این تصویر نمایی از خط تولید اسلب را مشاهده می کنید.

 

 

وی اضافه کرد:

امیدواریم در سه ماه پایانی سال نیز با کاهش محدودیت‌های گاز و امکان تولید یا تأمین آهن اسفنجی مورد نیاز، بتوان از ظرفیت اسمی عبور کرد تا رکورد جدیدی در تولید سالانه تختال فولاد هرمزگان به ثبت برسد.

 گفتنی است؛

۱۲ دی ماه ۱۳۹۰ اولین واحد فولادسازی در هرمزگان به طور رسمی به بهره‌برداری رسید. واحدی که اکنون قادر شده تا سالانه ۱.۵ میلیون تن تختال، ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی و بیش از ۹۰ هزار تن آهک تولید کند و یکی از پایه‌های فولادی کشور باشد. تختال یک محصول فولادی نیمه ساخته با سطح مقطع مستطیلی است که بعد از یک یا چند مرحله فرآوری دیگر در کارخانه‌های نوردی و تولیدکننده ورق به محصول نهایی (ورق‌های فولادی) تبدیل می‌شود. 

برای مشاهده قیمت انواع ورق  می توانید به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

دسته بندی ها:

دیدگاه شما

مطالب اخیر