آهن آنلاین

صنعت فولاد کشور نیازمند توسعه فناوری است

صنعت فولاد کشور نیازمند توسعه فناوری است
سرتیترها

صنعت فولاد در تمام دنیا نیاز به استفاده از تکنولوژی و فناوری نو دارد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه صنایع فولادی کشور نیازمند توسعه فناوری هستند، به مشکلات این روزهای تامین انرژی در سطح جهان اشاره کرد و گفت: در این راستا باید فناوری‌ها بهبود یافته و ارتقای سطح بهره‌وری شرکت‌ها را شاهد باشیم و از کمک شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شویم.

علی رسولیان افزود: 

امروز با کمک شرکت‌های بزرگ کشور شاهد افزایش اجرای طرح های تولیدی در شهرک‌های صنعتی و همچنین کاهش واحدهای تعطیل و راکد هستیم.

وی گفت: فعالیت و توسعه بنگاه‌های بزرگ نیازمند توسعه فناوری، فناوری‌های جدید و همراهی و پیروی از دانش روز جهان است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان‌داشت: این سازمان وظیفه دارد تا اتصال بین بنگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک را فراهم کند تا تعادل قیمت آهن را در بین آن‌ها حفظ نماید.

وی در ادامه به احداث ۶ شهرک فناوری در سطح کشور اشاره کرد و ادامه‌داد: مجوز ایجاد ۴۰ شهرک فناوری جدید نیز دریافت شده که توفیق آنها جز با کمک و همراهی شرکت‌های بزرگ با ایجاد مراکز تحقیق و توسعه، احداث آزمایشگاه‌ها و غیره امکانپذیر نیست.

 

تولید محصولات فولادی در کارخانه نمایش داده شده است.

 

رسولیان تاکید کرد: ترجیح سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز ایجاد و احداث شهرک‌های فناوری در شهرهای بزرگ است که تاکنون ۱۸ مورد از آنها مکان‌یابی شده است.

تشکیل ۲۵ فن بازار در کشور

وی، همچنین از تشکیل ۲۵ فن‌بازار در کشور با تولی گری سازمان صنایع کوچک و همراهی معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد و اظهار داشت: 

تاکنون یک‌هزار و ۸۴۳ نیاز فناورانه در زمینه‌های قطعات، محصولات و غیره از سوی این فن‌بازارها شناسایی شده است.

معاون وزیر صمت همچنین از برآورده شدن ۴۸۱ نیاز با کمک و همراهی بنگاه‌های بزرگ خبر داد. وی افزود: تاکنون یک‌هزار و ۶۰۰ کارگاه در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور ایجاد شده که به شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک اختصاص یافته‌اند و با کمک و حمایت بنگاه‌های بزرگ می‌توانند به رشد و توسعه خوبی برسند و اغییرات بزرگی در صنعت فولاد کشور ایجاد کنند.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر