آهن آنلاین

صادرات ۳.۷ میلیارد دلاری فولاد تا پایان آبان‌

صادرات ۳.۷ میلیارد دلاری فولاد تا پایان آبان‌
سرتیترها

طبق گزارش رسمی منتشر شده، صادرات فولاد و محصولات فولادی در کشورمان تا آبان ماه امسال، روندی روبه رشد داشته است. از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه سه میلیارد و 700 میلیون دلار فولاد و محصولات پایین دستی از کشورمان به مقاصد مختلف صادر شده است.

 روند رشد صادرات فولاد ایران در آبان ماه نیز ادامه داشته و برای دومین ماه متوالی شاهد صادرات بالای یک میلیون تن فولاد در ماه هستیم. عملکرد آبان‌ماه 1401 حاکی از صادرات یک میلیون و 144 میلیون تنی انواع محصولات فولادی به ارزش 568 میلیون دلار دارد که بالاترین سطح تاریخ ماه آبان است که قیمت آهن در کل کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در مجموع هشت ماه امسال، ایران 6 میلیون و 740 هزار تن فولاد و محصولات پایین دستی به ارزش سه‌میلیارد و 700 میلیون دلار صادر کرده که از نظر وزنی حدود هشت درصد کمتر از سال قبل بوده است.

امیر صباغ مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو در این زمینه معتقد است: با توجه به شتاب رشد صادرات و فروش‌های فولادسازان بزرگ در ماه جاری، انتظار رشد صادرات در مجموع سال جاری محتمل است.

 

صادرات فولاد در تصویر نشان داده شده است.

 

پیشتر مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد 18 درصدی تولید فولاد خام در نیمه نخست سال خبر داد و گفت: در هفت ماهه ابتدایی سال در مجموع سه‌میلیون و 682 هزار تن فولاد خام از کشور به سمت کشورهای هدف صادر شد، که با تاثیرگذاری بر نرخ فولاد خام، قیمت تیرآهن، میلگرد و سایر محصولات تولیدی داخل کشور نیز روندی مشابه در پیش خواهند گرفت.

سیف‌الله امیری خاطرنشان‌کرد:

 محصولات فولادی نیز در این مدت با رشد 11درصدی تولید به 10 میلیون و 317 هزار تن و صادرات این محصول نیز به مانند مدت مشابه سال قبل در هفت ماهه ابتدای سال به یک میلیون و 826 هزار تن رسید که رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر