آهن آنلاین
کمبود ۸ میلیون تنی مس در جهان، تا سال ۲۰۳۲ میلادی

کمبود ۸ میلیون تنی مس در جهان، تا سال ۲۰۳۲ میلادی

دوشنبه 07 آذر 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت معدنی کودلکو پیش بینی کرده چنانچه سرمایه گذاری جدیدی در صنعت مس نشود، از 4 سال دیگر تقاضا از عرضه پیشی خواهد گرفت و از کمبود 8 میلیون تنی مس در جهان، تا سال 2032 میلادی خبر داد. 

به نقل از وب سایت ماینینگ، شرکت معدنی کودلکو شیلی پیش بینی کرد به دلیل افزایش رو به رشد تقاضای فلز سرخ، جهان تا سال 2032 میلادی با وجود پروژه های جدید مس نیز شاهد کسری 8 میلیون تنی این فلز خواهد بود.

ماکسیمو پاچکوMaximo Pacheco مدیرعامل کودلکو اعلام کرد: پیش بینی می شود عرضه جهانی مس در کوتاه مدت به دلیل آغاز به کار پروژه های جدید در شیلی، پرو، جمهوری دموکراتیک کنگو و چین شاهد مازاد عرضه باشد. این در حالی است که در میان مدت با رشد تقاضای جهانی، میزان عرضه کمتر از تقاضا خواهد بود و بر تغییر نرخ محصولاتش مانند قیمت لوله مسی، پزوفیل مسی و … موثر خواهد بود.

 

ورق مسی به صورت بندیلی به تصویر کشیده شده است.

 

وی همچنین به پیش بینی برخی تحلیلگران به کسری عرضه 6 میلیون تنی مس به دلیل استفاده از انرژی پاک و خودروهای الکتریکی اشاره کرد و تصریح کرد: مطالعات کودلکونشان می دهد که تلاش جهان برای کنترل تغییرات اقلیمی، تقاضای فلز نارنجی را از 25 میلیون تن به بیش از 31 میلیون تن تا سال 2032 میلادی افزایش خواهد داد. این به معنی نیاز به تعریف 8 پروژه بزرگ به اندازه پروژه اسکوندیدای شرکت بی اچ پی در شیلی است.

صنعت مس نیازمند سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری

برخی کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که صنعت جهانی مس نیاز به صرف هزینه 100 میلیارد دلاری در معادن مس به منظور جبران کمبود عرضه سالانه 4 میلیون و 700 هزار تنی تا سال 2030 میلادی دارد که در غیر این صورت با افزایش تقاضا و کمبود آن، قیمت مس روند افزایشی شدیدی را طی خواهد نمود.

مدیرعامل کودلکو اظهار کرد: اگر پروژه جدیدی استارت نخورد، با مشکل تقاضای بیشتر از عرضه مس در آینده ای نزدیک روبرو خواهیم شد.

اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.