آهن آنلاین

نمودار قیمت میلگرد بناب

نمودار قیمت میلگرد بناب

یکی از مقاطع فولادی پرمصرف در اکثر پروژه‌های عمرانی شمال و غرب کشور، میلگرد ظفر بناب است. فاز اول مجتمع فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی بناب افتتاح گردید؛ فاز دوم در سال ۱۳۹۰ با نام تجاری فولاد ظفر نوین گستر بناب و فاز سوم نیز در سال ۱۳۹۵ به منظور تولید انواع مقاطع فولادی به بهره‌برداری رسیدند. محصولات با کیفیت این مجموعه در حال حاضر به ۱۱ کشور آسیایی و اروپایی با ظرفیت ۸۰ هزار تن در سال صادر می‌شوند. در این مقاله سعی خواهیم داشت تا به بررسی نمودار قیمت میلگرد بناب پرداخته و با علل نوسانات بهای این محصول آشنا شویم.

علت نوسانات نمودار قیمت میلگرد بناب

میلگردهای آجدار مجتمع فولاد ظفر در گریدهای A2 و A3‌ و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی‌متری تولید شده که با علامت اختصاری ZN.CT حک شده بر روی آن‌ها شناخته می‌شوند. این محصولات در سال‌های اخیر شاهد نوسانات زیادی در نمودار قیمتی خود بوده‌اند. تحریم‌های اقتصادی و نقش مؤثر آن بر نرخ ارز را شاید بتوان به‌عنوان مهم‌ترین عامل در این زمینه برشمرد.

تورم جهانی، افزایش بهای حامل‌های انرژی و تأثیر آن برهزینه‌‌های حمل‌ونقل، میزان عرضه و تقاضا، ارزش جهانی فولاد و همه‌گیری کرونا، تأثيرات زیادی بر روی تعیین بهای روزانه این محصولات دارد.

نمودار قیمت میلگرد ۱۴ بناب

میلگردهای ۱۴ ظفربناب، یکی از پرمصرف‌ترین سایزهای این محصول در صنایع عمرانی بوده که در ساخت ستون‌ها، انواع تیرچه و اجرای تیر بتنی در سازه استفاده می‌شوند. بررسی نمودار قیمت میلگرد ۱۴ بناب در سال‌های اخیر، نشان از وجود نوسانات زیادی  در قیمت‌گذاری این محصولات دارد. با مشاهده روند نمودار قیمت میلگرد 14 بناب، می‌توانید تحلیلی مناسب برای خرید این محصول داشته باشید.

 

 

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ بناب

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید در زمان اجرای یک پروژه عمرانی در نظر گرفت، توجه به تغییرات قیمتی میلگردها به‌عنوان پرکاربردترین کالاهای مورد استفاده است. بررسی نمودار قیمت میلگرد ۱۶ بناب که جهت ساخت پایه‌های بتنی، دکل‌های نفتی، رمپ پارکینگ و تقویت پی فونداسیون ساختمان به‌کار برده می‌شوند، برای فعالین در این زمینه بسیار حائز‌ اهمیت است و در هنگام تهیه این مقطع به آن‌ها کمک زیادی می‌کند.

نمودار قیمت میلگرد ۱۸ ظفر بناب

کاربرد بالای میلگردهای سایز ۱۸ که در ساخت سازه‌های عظیم، پل‌ها، ستون ساختمان‌های بزرگ و تأسیسات صنعتی و دریایی استفاده می‌شوند، باعث می‌شود تا پیگیری روزانه روند نمودار قیمت میلگرد ۱۸ بناب، برای مدیران پروژه‌های بزرگ عمرانی، واجب و ضروری باشد. مقاومت بسیار بالای میلگرد سایز ۱۸ ظفر بناب در برابر انواع نیروها و فشارهای وارده، از جمله دلایل محبوبیت بالای این محصولات در بازار است.

دلایل استفاده از نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب

یکی از اساسی‌ترین نکاتی که باید در یک پروژه عمرانی در نظر گرفت، انتخاب مناسب مقاطع مورد استفاده چه از لحاظ کیفی و چه از نظر اقتصادی است. یک انتخاب صحیح می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های اضافی در پروژه شود که این امر مستلزم داشتن شناخت و آگاهی مناسب از شرایط پیرامونی است.

یکی از بهترین و متداول‌ترین ابزاری که در هر صنعت برای آگاهی از تغییرات قیمتی یک محصول در طول روز، ماه و سال استفاده می‌شود، نمودار قیمتی مربوط به آن است. این نمودار می‌تواند اطلاعات نسبتاً جامعی را به صورت منظم در اختیار یک فرد قرار دهد. بررسی نمودار قیمت میلگرد بناب، می‌تواند یک الگوی قیمتی نسبتاً مناسبی را از روند تغییرات بهای این تولیدات فولادی در اختیار مصرف‌کننده‌کنندگان گذاشته تا بتوانند با در نظر گرفتن تمامی جوانب نسبت به خرید آن‌ها در بهترین زمان ممکنه اقدام نمایند.

شناخت عوامل موثر در نوسانات قیمتی میلگردهای بناب، در کنار اطلاعات بدست آمده از این نمودار می‌تواند زمینه‌ساز یک خرید مناسب و بهینه از لحاظ اقتصادی باشد.

پیش بینی تغییرات نمودار قیمت میلگرد بناب در روزهای آینده

همانطورکه گفته شد، در سال‌های اخیر با بالا رفتن نرخ ارز به‌دلیل اعمال تحریم‌های اقتصادی بر کشور، قیمت انواع آهن‌آلات از جمله میلگردها روندی صعودی را در پیش گرفته‌است. علاوه‌براین مسئله، بروز همه‌گیری کرونا در سطح جهان باعث کاهش میزان تولید فولاد و همچنین تورم جهانی گردید که این امر نیز بر افزایش قیمت مقاطع فولادی دامن زد.

اما در سال جدید میلادی با مهار اپیدمی کرونا و برگشت رونق به بازار استخراج و تولید محصولات فولادی، در سطح بین‌المللی شاهد کاهش ارزش جهانی فولاد بوده‌ایم. این مسائل در بازار داخلی نیز تأثیرگذار بوده به‌طوری که در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ روندی نزولی با شیبی آرام را در قیمت میلگردها از جمله میلگردهای بناب مشاهده می‌نماییم.

در ماه‌های پیش‌رو در سال جاری، بزرگترین عاملی که می‌تواند تأثيرات بسیار زیادی بر روند نوسانات قیمت میلگردها و بقیه مقاطع فولادی داشته باشد، وجود مذاکرات برجام و اثر نتایج حاصل از آن است. در صورت توافق می‌توان امیدوار بود با مهار نرخ دلار، افزایش رونق در بازار ساخت و ساز و تولید مقاطع فولادی، شاهد روندی نزولی در قیمت‌گذاری این محصولات در شش ماهه آتی بود.

ولی در صورت شکست در مذاکرات، با توجه به اعمال سیاست‌های اقتصادی دولت مبنی بر طرح همسان‌سازی قیمت‌ها و تک نرخی شدن دلار، به گفته کارشناسان شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود که این امر می‌تواند بهای محصولات فولادی مثل میلگردها را افزایش دهد.

با در نظر گرفتن شرایط موجود و احتمال عدم توافق برجام، نمی‌توان انتظار روندی نزولی در نمودار قیمت میلگرد بناب و دیگر مقاطع فولادی در روزهای آتی سال ۱۴۰۱ را داشت و احتمالاً در ماه‌های انتهایی سال شاهد یک جهش در قیمت‌گذاری محصولات فولادی  خواهیم بود.

سخن پایانی

علاقمندان در این زمینه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت مجموعه آهن آنلاین به عنوان یک مرجع معتبر، به اطلاعات جامعی از نمودار قیمت میلگرد برندهای مختلف کشور دست یافته و با خیالی آسوده نسبت به خرید این محصولات در بازار اقدام نمایند‌.

سوالات متداول

علت نوسانات در نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب چیست؟

باتوجه به این که میلگرد بناب، یکی از مقاطع فولادی پرتقاضا در بازار فولاد است؛ هر آنچه که باعث تغییر در وضعیت بازار آهن آلات شود، مانند: شرایط سیاسی، تورم، رکود، تحریم، نرخ ارز و… می‌تواند باعث صعودی یا نزولی شدن روند نمودار قیمت میلگرد بناب شود.

چرا لازم است از نمودار قیمت میلگرد بناب استفاده کنیم؟

ساختمان‌سازان زیادی از این محصول برای استفاده در سازه‌های خود استفاده می‌کنند، به‌همین‌خاطر، اطلاع از تغییرات نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب، به این افراد کمک می‌کند تا برای خرید و برآورد بودجه نهایی پروژه خود، تصمیم‌گیری دقیق‌تری داشته باشند.

دیدگاه شما

مطالب اخیر