آهن آنلاین

فولاد سیرجان ایرانیان تنها دارنده زنجیره فولاد از معدن تا شمش

فولاد سیرجان ایرانیان تنها دارنده زنجیره فولاد از معدن تا شمش
سرتیترها

تنها دارنده زنجیره فولاد از معدن تا شمش در کشور، شرکت فولاد سیرجان ایرانیان بوده که در سیرجان واقع شده است. این مجموعه دارای چهار کارخانه اصلی شامل؛ کنسانتره، گندله‌سازی در سایت سیرجان مستقر هستند و کارخانه‌های احیاء مستقیم و فولادسازی در مجتمع بردسیر قرار دارند.

کامبیز توکلی‌نژاد جانشین مدیر مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان گفت:

مجتمع احیاء مستقیم با ظرفیت یک میلیون تن در سال یک زنجیره واسط است که گندله را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند.

او می‌افزاید: 

این کارخانه ۱۰۰ درصد توسط متخصصین ایرانی طراحی، ساخته و راه‌اندازی شده و هم اکنون توسط نیروهای این منطقه در حال بهره‌برداری است.

 

زنجیره معدن تا تولید شمش در فولاد سیرجان ایجاد شده است.

 

راشدی مدیر کارخانه احیاء مستقیم نیز می‌گوید: در این کارخانه گندله را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کنیم. به گفته توکلی‌نژاد در کل مجتمع بالغ بر ۱۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند که فقط ۲۵۰ نفر آن‌ها در کارخانه احیاء مستقیم مشغول به کار هستند.

او ادامه می‌دهد: شرکت فولاد سیرجان ایرانیان زیرمجموعه میدکو است که طرح‌های توسعه‌ای را برنامه‌ریزی کرده و فاز اول طرح توسعه ما، کارخانه احیاء مستقیم شماره ۲ با ظرفیت ۱.۵ میلیون تن طراحی شده که جنب این کارخانه احیاء در حال احداث است و توسعه فولادسازی گام بعدی توسعه‌ای ماست.

میلگرد از جمله مقاطعی است که در کارخانه‌های فولاد سیرجان تولید شده و قیمت میلگرد سیرجان به‌صورت روزانه در سایت آهن آنلاین بروزرسانی می‌شود.

دسته بندی ها:

دیدگاه شما

مطالب اخیر