آهن آنلاین

کارخانه های فولاد در اروپا، در پی بحران انرژی تعطیل می شوند؟!

کارخانه های فولاد در اروپا، در پی بحران انرژی تعطیل می شوند؟!
سرتیترها

کارخانه‌های تولید فولاد، در اروپا با تداوم بحران شدید انرژی در این قاره، دچار افت شدید تولید و حتی بعضی از آن‌ها تعطیل گشته‌اند.

 با نزدیک شدن به سه ماهه پایانی سال جاری میلادی، قیمت آهن ضد‌زنگ همچنان با مشکلاتی روبرو است و قیمت سایر فلزات از جمله نیکل، بالاتر از میانگین سال ۲۰۲۱ اعلام شده و در ماه اوت به ۲۱ هزار و ۳۲۰ دلار در هر تن رسیده است. همین امر سبب شده تا خریداران و فروشندگان منتظر خبرهای بهتری برای بازار باشند.  

اما انتظار دو طرف درحالی است که کارخانه‌های فولاد ضد زنگ در سراسر اروپا تعطیل می‌شوند. براساس گزارش های منتشر شده تا پایان ماه اوت (۹ شهریور) برخی تولیدکنندگان فولاد ضد زنگ در اروپا مجبور به کاهش تولید و یا حتی تعطیلی کارخانجات خود شده اند.

 

به دلیل بحران انرژی، کارخانه های فولادی اروپا ممکن است تعطیل شوند.

 

در شرایط کنونی که اروپا با بحران فاجعه‌بار انرژی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از اقتصاددانان نسبت به پیامدهای کمبود منابع انرژی در زمستان پیش رو هشدار داده‌اند و همین حالا هم قطع گاز از سوی روسیه خسارات بسیاری وارد کرده، تعطیلی کارخانه‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده است.  

گفته می‌شود تاکنون نزدیک به سه میلیون تن از ظرفیت فولاد ضدزنگ اروپا در خطر بوده و با افزایش هزینه‌های انرژی، بسیاری از کارخانه‌ها قادر به ادامه تولید نیستند.  

اوایل ماه اوت، کارخانه "اپیرام" (Aperam) در شهر "خنک" (Genk) بلژیک تعطیل شد. بلافاصله پس از آن، این کارخانه تولید خود را در شهر "شاتله" (Chatelet) نیز کاهش داد. به تازگی شرکت اسپانیایی "آکرینوکس" (Acrinox) اعلام کرده که تولید خود را کاهش می‌دهد و حدود ۸۵ درصد از کارکنان خود را برای کار پاره‌وقت اختصاص می‌دهد. از این‌رو نگاه اروپا به سایر تولیدکنندگان بزرگ است که بسیاری از آن‌ها نیز انگیزه چندانی برای تولید ندارند.

قیمت مقاطع فولادی در ایران نیز، تحت تاثیر تمامی این عوامل در سایر جهان واقع می‌شود. تغییرات قیمت این محصولات آهنی در کشور، مثلا قیمت میلگرد را می‌توانید به صورت روزانه در سایت آهن آنلاین بررسی نمایید.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر