آهن آنلاین
در تخلف مالی عظیم فولاد مبارکه، صداوسیما نقشی داشته است؟

در تخلف مالی عظیم فولاد مبارکه، صداوسیما نقشی داشته است؟

سه‌شنبه 01 شهریور 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اداره کل روابط عمومی صداوسیما در اطلاعیه‌ای تمامی اتهامات وارد شده به صداوسیمای اصفهان را رد کرده و مستندات قراردادهای قانونی ده سال گذشته، با شرکت فولاد مبارکه اصفهان را منتشر نمود. این اتفاق در پی انتشار گزارش تحقیق و تفحص کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تخلفات شرکت فولاد مبارکه اصفهان رخ داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، متن اطلاعیه به این شرح است:

باسمه تعالی

طی روزهای گذشته و در پی انتشار گزارش منسوب به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اتهامات و ادعاهایی بی اساس درباره موضوع پرداخت ۲۲۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال شرکت فولاد مبارکه اصفهان به صداوسیما مطرح شده‌است. این ادعاها که استناد آن به گزارش نهایی تحقیق و تفحص کمیسیون صنایع و معادن از عملکرد آن شرکت است، موضوعی بدون بررسی دقیق و کارشناسی بوده که موجب تشویش اذهان عمومی و وهن رسانه ملی شده است. در این خصوص به استحضار افکار عمومی میرساند سازمان صداوسیما سال‌ها است در راستای انجام تکالیف قانونی و به منظور تأمین بخشی از بودجه مورد نیاز و در چارچوب قوانین و مقررات جاری برای تبلیغ کالا، خدمات و فعالیت های بنگاه‌های اقتصادی اقدام به عقد قرارداد با آن‌ها می‌نماید. شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز همانند سایر بنگاه‌های اقتصادی مشمول این امر بوده و از سال ۱۳۹۰ تاکنون براساس قوانین، برای اطلاع رسانی فعالیت‌های خود، با رسانه ملی برای پخش آگهی قرارداد منعقد کرده که مبالغ حاصله بر اساس قرارداد، طبق قانون به حساب خزانه‌داری کل که از سوی وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شده بود، واریز شده است. صداوسیما در راستای تنویر افکارعمومی، جزئیات این پرداخت‌ها را به شرح زیر اعلام می‌کند:

 

جدول قرارداد مالی صدا و سیما با فولاد مبارکه به شرح زیر است.

 

مجدداً یادآور می‌شود تمامی صورتحساب‌ها در زمان مقرر، صادر و تحویل شده و شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز به صورت مستمر و از سال های قبل، آگهی‌های خود را پخش کرده است. صداوسیما ضمن اعلام شفاف جزئیات این قراردادها و مبالغ حاصله، معتقد است در انعکاس گزارش کمیسیون صنایع و معادن، نام این سازمان بدون بررسی دقیق و کارشناسی برده شده است؛ از این‌رو سازمان صداوسیما حق خود را برای پیگیری حقوقی این موضوع محفوظ می‌داند

این روزها پیگیری اخبار این تخلف عظیم، برای همه افراد و بخصوص فعالان حوزه آهن و فولاد امری مهم شده و ما در آهن آنلاین در تلاش برای بروزرسانی تمامی این خبرها هستیم.

اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.