آخرین تحلیل‌ها
پیش بینی قیمت آهن و میلگرد

پیش ‌بینی قیمت آهن و میلگرد در سال ۱۴۰۰

آخرین بروزرسانی: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ 0

پیش‌بینی قیمت آهن امری مهم و پرتقاضا برای فعالان حوزه فولاد و کسب‌وکارهایی است که به طور مستقیم با خرید آهن‌آلات در ارتباط هستند. به دلیل استراتژیک بودن این کالا، پیش‌بینی‌ قیمت آهن‌آلات عموما با پارامترهای زیادی دخیل است؛ از طرفی به علت تنوع کالاهای فولادی و شرایط متفاوت عرضه و تقاضا برای هر محصول، روش صحیح‌تر پیش‌بینی قیمت‌ها این است که هر محصولی به طور مجزا بررسی و تحلیل گردد. با این‌ حال عوامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی و غیر فولادی تفاوت‌های بسیاری دارند و بهتر است تحلیل بازار برای هرکدام به صورت جداگانه انجام شود.

در مورد محصولات فولادی، با بررسی قیمت میلگرد، پروفیل، ورق و تیرآهن بخش عمده‌ای از این عوامل مورد بررسی قرار می‌گیرند و در مورد محصولات غیر فولادی نیز شناخت بازار آلومینیوم و مس که بیش‌ترین مصرف را در بین فلزات غیرفولادی دارند، تحلیل مناسبی از آینده بازار دیگر محصولات به دست خواهد آمد. در این مطلب قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات، بپردازیم. سپس با توجه به مطالب گفته شده به سراغ پیش‌بینی قیمت‌ها رفته و  همچنین پیش‌بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ خواهیم رفت.

 

تکنیک‌های پیش‌ بینی قیمت آهن‌آلات

لازم به ذکر است که ارائه یک پیش‌بینی قیمت مناسب، وابسته به بررسی چند پارامتر است.. به بیانی ساده در تحلیل قیمت فولاد، تحلیل‌گر بر اساس اخبار و عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها، روند بازار را در بلندمدت پیش‌بینی می‌کند و در تحلیل تکنیکال یا فنی، تحلیل‌گر بر مبنای الگوهای قیمتی روند بازار را علاوه بر کوتاه‌مدت، در میان‌مدت و بلند‌مدت نیز پیش‌بینی می‌نماید. البته در تحلیل قیمت بهتر است ابتدا به عوامل بنیادی همچون روند قیمت ارز و قیمت های جهانی فولاد توجه کرد سپس در آخر از تکنیکال نیز کمک گرفت.

به نظر می‌رسد که استفاده از ابزار تکنیکال، از جذابیت نسبتا بیشتری برخوردار باشد؛ اما با توجه به اینکه در تحلیل تکنیکال، تاثیرات فضای خبری نقش کمتری بر روی پیش‌بینی‌ها دارند و از طرفی در بسیاری از اوقات، قیمت‌گذاری در ایران به صورت دستوری و کنترل شده صورت می‌گیرد، بسیاری از تحلیلگران بازار نسبت به کاربردی بودن این نوع تحلیل در ایران دچار تردید هستند. اما توصیه ما به کسانی که به دنبال پیش‌بینی‌های قیمت آهن‌آلات هستند، این است که می‌توانند درصد اعتماد به اعداد به‌دست آمده به روش تکنیکال را کمتر در نظر بگیرند، اما به طور کامل استفاده از آن را کنار نگذارند؛ همچنین بعد از هر اتفاق سیاسی و اقتصادی پیش‌بینی‌های قبلی خود را به‌روزرسانی کنند.

لازم به ذکر است، چندین پارامتر وجود دارد که بر روی قیمت تمامی آهن‌آلات در سال جدید موثر می‌باشند، به عبارتی این پارامترها وابستگی چندانی به نوع مقطع فولادی در تقسیم‌بندی‌های رایج ندارند. از جمله این فاکتورها، می‌توان به بحث بودجه تخصیص‌یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰، روند دلار آزاد و دلار نیمایی در سال ۱۴۰۰، تورم، عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه تولید محصولات فولادی و در نهایت روند کلی قابل پیش‌بینی برای قیمت‌های جهانی اشاره کرد.

 

سهم بودجه عمرانی از کل مصارف عمومی دولت (درصد)

 

بودجه عمرانی کشور نقش بسزایی در تقاضای فولاد کشور دارد. در سال‌های گذشته سهم نسبی بودجه عمرانی از بودجه مصرفی کشور بسیار کم شده است و همین مساله سیگنالی است که نشان می‌دهد احتمالا افزایش تقاضایی برای فولاد از طرف طرح‌های عمرانی دولتی وجود نخواهد داشت. اگر به درصد تحقق بودجه عمرانی در برابر لایحه بودجه هم نگاه کنیم، به نظر می‌رسد، بودجه عمرانی اولویت دولت نباشد و دولت تلاشی برای تامین منابع بودجه عمرانی نمی‌کند.

 

 

درصد تحقق بودجه عمرانی و جاری از سال 86 تا 96

 

برای تحلیل روند پیش‌روی قیمت محصولات فولادی باید به سراغ روند قیمت سنگ ‌‌آهن و زغال‌سنگ کک‌شو رفت.

در اواخر سال 2020 میلادی روند صعودی قیمت در بازار سنگ ‌آهن برای ششمین هفته متوالی ادامه یافت و شاخص معیار 62 درصد به بالاترین سطح نزدیک به هشت ساله رسید. با نگاهی به آینده، پیش‌بینی می‌شود، تقاضای سنگ آهن در سال 2021 قوی‌تر از آنچه در ابتدا در سال انتظار می‌رفت، باشد. با رشد مجدد تولید فولاد خام در سایر کشورهای آسیایی و اروپایی، نه تنها ادامه رشد تقاضا در چین، بلکه بهبودی را در بقیه جهان نیز پیش‌بینی می‌کنیم. با نزدیک شدن به پایان سال، مشخص شد که بهبود تولید فولاد خام چین پس از قفل در سه ماهه اول فقط یک پدیده موقتی نبوده، بلکه اشتهای سنگ آهن را در این سال به طور مداوم بالاتر می‌برد. اما افزایش قیمت اخیر مورد توجه کارخانه‌های تولید فولاد چین قرار گرفت و انجمن آهن و فولاد چین (سیزا) خواستار تحقیق در مورد افزایش قیمت و ادعای افزایش معاملات سوداگرانه در بازار شد. تابستان گذشته نیز اقدامی مشابه توسط سیزا انجام شد. گفته شده است که این بررسی بعدا به ایجاد روند نزولی در قیمت سنگ آهن کمک کرد.

در بازار زغال سنگ کک، پس از آنکه قیمت‌های صادرات و واردات چین و استرالیا از اوایل ماه نوامبر سال گذشته متغیر بود، به دنبال معرفی ممنوعیت لفظی واردات زغال سنگ منشا استرالیا، قیمت‌ها فراتر از بازار چین رفتند. این ممنوعیت همچنین میزان صادرات به خارج از استرالیا را تا حدی تحت تأثیر قرار داد. در هر دو ماه اکتبر و نوامبر، محموله‌های ذغال سنگ از بنادر فله شمالی کوئینزلند (NQBP) زیر مرز 10 میلیون تن بود که سناریوی نامحتملی است. از آنجا که قیمت‌ها همچنان روند صعودی را در داخل چین ادامه می‌دهند‌، هم برای کک متالورژی و هم برای زغال سنگ‌، پیش‌بینی می‌شود که خطرات نزولی قیمت زغال سنگ در سایر نقاط کاهش بیشتری یابد. اگرچه این ممنوعیت چین احتمالا دوام خواهد داشت‌، انتظار می‌رود تولیدکنندگان فولاد اروپایی با موفقیت افزایش قیمت‌ها و افزایش سهم بازار خود را طی چند ماه آینده انجام دهند.

البته فاکتور دیگری نیز بر پارامترهای تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات وجود دارد: مصوبات وزارت صمت و سیاست‌های بورس کالا
تصمیمات و مصوبات وزارت در خصوص فرمول تعیین قیمت پایه‌ای محصولات فولادی عرضه شده در بورس و همچنین چگونگی عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا تاثیر به‌سزایی در قیمت این کالاها در بازار بورس و به طبع آن در بازار آزاد دارد. همچنین مصوبات صمت در خصوص چگونگی و سهمیه صادرات هر شرکت و الزامات مبنی بر عرضه مقاطع در بورس کالا در کوتاه‌مدت حتی می‌توانند روند بازار را تغییر دهند.

در تکمیل توضیحات ارائه شده در ویدئوی بالا به دو نکته زیر توجه کنید:

  • در بخش عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه، وضع عوارض صادراتی بر روی آهن اسفنجی سیگنال حمایت از تولیدکننده‌های شمش داخلی را مخابره می‌کند و کاهش عوارض بر روی دیگر مواد معدنی حمایت از صادرات معدنی‌ها. در این خصوص همچنان شایعاتی مبنی بر افزایش بیشتر عوارض تا ۲۵ درصد به گوش می‌رسد و این احتمال وجود دارد که در ابتدای سال جاری عوارض بر روی آهن اسفنجی افزایش یابد، دلیل آن هم چیزی جز حمایت از بازار داخلی فولاد نیست. بنابراین باتوجه به این موضوع می‌توان گفت که در بین فاکتورهای موثر بر قیمت آهن‌آلات، فاکتور عوارض مواد اولیه در جهت کاهش قیمت آهن‌‌آلات خواهد بود چرا که به تامین بیشتر شمش در ایران کمک می‌کند.
  • تورم پارامتری است که چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ غیر روانی بر روند قیمت‌ها موثر می‌باشد. به عبارتی شاخص بهای هرکالا به صورت مستقیم تحت تاثیر تورم قرار دارد. نرخ تورم منتهی به هر ماه از محاسبه درصد تغییر متوسط شاخص CPI در دوازده ماه منتهی به ماه مورد نظر نسبت به دوره مشابه قبل به دست می‌آید. بدیهی است چنانچه ماه مورد نظر اسفندماه باشد، به آن نرخ تورم سال مورد نظر می‌گویند.
  • قیمت پایه‌ای عرضه در بورس کالا، بر اساس نرخ دلار نیمایی تعیین می‌شود و با افزایش قیمت دلار نیمایی، قیمت پایه‌ای عرضه افزایش و در نتیجه آن قیمت معاملات شمش، ورق و میلگرد افزایش پیدا می‌کند. در پی افزایش قیمت معاملات گفته شده، قیمت‌ها در بازار نیز افزایش خواهند یافت. در واقع با توجه به سیاست ارزی بانک مرکزی مبنی بر نزدیک شدن قیمت ارز نیمایی به ارز آزاد، احتمالا قیمت دلار نیمایی همراه با قیمت دلار آزاد تغییر پیدا کند.

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰

میلگرد کالایی پرمصرف در صنعت ساختمان‌سازی است. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر تقاضای میلگرد، شرایط آب‌و‌هوایی و میزان ساخت‌و‌سازهای فصلی می‌باشد. دو بازه زمانی در طول سال بیشترین تقاضا را برای میلگرد می‌طلبند.

  1. فصل بهار و تابستان
  2. دو الی سه ماهه آخر هر سال

بنابراین به صورت تجربی تقاضای فصلی در این دو زمان بیشتر خواهد شد و به طبع آن قیمت‌ها صعودی خواهند بود. اما باتوجه به غیر قابل پیش‌بینی بودن برخی از حوادث تنها می‌توان برخی از پارامترهای بنیادی مثل تورم و نرخ دلار را در پیش‌بینی بلندمدت میلگرد در نظر گرفت. زیرا در این بین حوادثی وجود دارند که به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتند، مثل تحریم‌های جدید و یا سوانح طبیعی نظیر سیل یا زلزله. پس بدون در نظر گرفتن عوامل غیرقابل پیش‌بینی به سراغ تحلیل تکنیکال قیمت میلگرد می‌رویم.

 

جدول تحلیل قیمت بیلت برای سال 1400

به نظر می‌رسد ناحیه حرکت میلگرد در سال ۱۴۰۰ کمی وسیع باشد. از نظر ما طبق جدول زیر محدوده حرکت بیلت از حدود ۶۵۰۰ تومان تا حدود ۱۴۹۰۰ تومان است. اگر حدود ده درصد به این ارقام اضافه کنیم به اعداد ۷۲۰۰ تا ۱۶۵۰۰ برای دامنه حرکت میلگرد می‌رسیم؛ اما اگر فرض کنیم قیمت میانگین دلار در حدود ۲۱۰۰۰ تومان باشد و قیمت میانگین بیلت CIS نیز در حدود ۵۷۰ دلار باشد، احتمالا قیمت میلگرد ده درصد بالاتر از میانگین دامنه بیلت و در حدود ۱۱۰۰۰ تومان الی ۱۲۰۰۰ تومان باشد.

 

قیمت میلگر در بورس کالا در سال 1400

 

قبل از اینکه به تحلیل‌ها بپردازیم، لازم به ذکر است که مجموعه آهن‌آنلاین همواره در تلاش بوده تا به‌روزترین قیمت‌ را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. اگر شما نیز مایلید تا از جدیدترین قیمت‌ها باخبر شوید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

شاخص قیمت میلگرد در سال 1400

 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نمودار بالا مربوط به تغییرات قیمت میلگرد در شش ماهه خرداد تا آذر ۹۹ است. البته اگر هنوز هم نیاز به جزئیات بیشتری برای بررسی دارید با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید نمودار تغییرات قیمت میلگرد برای ۱۵ روز اخیر برای برندهای ذوب آهن، نیشابور، بافق یزد و میانه را نیز مشاهده و جدیدترین روند تغییرات را بررسی کنید.

 

نمودار تغییرات قیمت میلگرد در کوتاه مدت

 

ویدئوی پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در روزهای آینده (۲۳ تا ۲۹ اسفند ۹۹)

ویدئوی زیر لایو هفتگی صفحه اینستاگرام آهن‌آنلاین است که کارشناسان در آن در هر هفته به تحلیل بازار و پیش‌بینی قیمت‌ها می‌پردازند.

 

 

تحلیل و پیش ‌بینی قیمت تیرآهن در سال ۱۴۰۰

تیرآهن از مهم‌ترین عناصر یک اسکلت فلزی به شمار می‌آید؛ بنابراین در محاسبه هزینه یک سازه فلزی در نظر گرفتن قیمت انواع مقاطع فلزی به کار رفته ازجمله تیرآهن، بسیار مهم و ضروری است. بیشترین حجم مصرف تیرآهن در صنعت ساختمان‌سازی بوده و یکی از اجزای اصلی ساختمان‌های فلزی محسوب می‌شود. مصرف این محصول آن‌قدری زیاد است که کم‌ترین تغییر در قیمت آن می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر بازار مسکن داشته باشد. اگر شما نیز در این صنعت در حال فعالیت بوده و نیاز به دانستن جدیدترین قیمت‌ها هستید، بر روی لینک زیر کلیک کنید. مجموعه آهن‌آنلاین همواره به‌روزترین قیمت‌ها را در اخیار شما قرار می‌دهد.

همان‌گونه که اشاره کردیم، تیرآهن در سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به همین جهت در این تحلیل به بررسی اهداف قیمتی این دو تیرآهن در برند ذوب آهن خواهیم پرداخت. در نمودارهای زیر، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال هستند.

 

فیمت تیرآهن در بورس کالا سال 1400

 

نمودار قیمت شاخص تیرآهن سبک در هر کیلوگرم نیز نشان داده شده است. در این نمودار مشاهده می‌شود که تیرآهن نیز تحت تاثیر قیمت شمش و روند نزولی حاکم بر دلار، کاهشی شده است و در این مسیر با برخورد به کف روند خود به محدوده ۱۲۷۰۰ هزار تومان رسیده است.
در بورس کالا نیز قیمت تیرآهن به حدود ۱۲۰۰۰ تومان رسیده است، انتظار داریم در سال ۱۴۰۰ با کاهش قیمت‌های جهانی، کاهش قیمت ارز و در پی آن قیمت‌های پایه، قیمت معاملات بورس نیز کاهشی باشد و به نوعی روند صعودی بازار را متوقف کند. ناحیه نوسان قیمت تیرآهن در سال آینده از حدود ۸۰۰۰ تومان تا حدود ۱۸۰۰۰ خواهد بود که میانگین این ناحیه حدود ۱۳۰۰۰ تومان پیش‌بینی می‌شود.

 

 

شاخص قیمت تیرآهن سبک در سال 1400

 

تیرآهن نیز مانند میلگرد، بررسی روند تغییرات آن در دوره‌های کوتاه‌مدت می‌تواند در تعیین بودجه کلی سازه اثرگذار باشد. نمودار بالا روند شاخص قیمت تیرآهن را از اردیبهشت تا دی ۹۹ بررسی کرده است. نمودار بالا روند قیمت تیرآهن را از بهار تا زمستان ۹۹ بررسی کرده است. برای دریافت نمودار تغییرات قیمت تیرآهن ۱۴ و ۱۶ در دوره کوتاه‌مدت (۱۵ روز اخیر) بر روی لینک زیر کلیک کنید. لازم به ذکر است که این نمودارها به صورت مداوم به‌روزرسانی می‌شوند.

نمودار تغییرات قیمت تیرآهن در کوتاه مدت

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت ورق سیاه در سال ۱۴۰۰

ورق سیاه یا همان ورق نورد گرم به طور وسیع در صنایع مختلف به کار می‌رود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاربردی آن، تهیه مواد خام برای بسیاری از پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی است. همچنین این ورق به طور گسترده در ساخت ماشین‌آلات و سازه‌های عظیم، تولید تانک و مخازن خاص استفاده می‌شود. از طرفی ورق‌های روغنی و رنگی نیز کاربرد زیادی در سقف ساختمان و سقف سوله‌ها دارند. این ورق‌ها بنا به فرآیندهای به کار‌ رفته در تولید ورق‌های روغنی و گالوانیزه، می‌بایست قیمت بالاتری نسبت به ورق سیاه داشته باشند.
همواره می‌توانید در سایت آهن‌آنلاین به‌روزترین و جدیدترین قیمت‌های انواع ورق از جمله ورق سیاه را مشاهده کرده و در صورت تمایل با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. جهت اطلاع از آخرین قیمت‌ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

از لحاظ تقاضا می‌توان گفت که انواع ورق‌ها در نیمه دوم سال تقاضای بهتری دارند و برخلاف دیگر محصولات فولادی از قبیل تیرآهن و میلگرد که در شرایط بارشی تقاضا افت می‌کند، در مورد ورق شرایط متفاوت است. اما این به معنای کم بودن تقاضا در نیمه اول سال نیست؛ چرا که عمده مصرف ورق‌های سیاه در ساخت پروفیل است که پروفیل نیز یکی از المان‌های به کار رفته در صنعت ساختمان می‌باشد. بنابراین تقاضا در نیمه اول سال نیز وجود دارد. فاکتور دیگری که بر روند قیمت ورق تاثیرگذار خواهد بود، قیمت اسلب در بازار و موجودی این شمش فولادی است.
قیمت ورق به طور میانگین به قیمت های جهانی نزدیک است. انتظار داریم درسال ۱۴۰۰ با حذف اختلاف قیمت ورق سیاه نازک (2 الی 4 میلی‌متر) با قیمت سایزهای دیگر، قیمت این محصول نیز به قیمت تعادلی و منصفانه بازار برسد. روند قیمت ورق سیاه احتمالا همچون بیلت یا میلگرد باشد؛ هرچند اختلاف روند بین این دو وجود دارد و این اختلاف قیمت ناشی از بهای تمام شده این محصولات است. با توجه به دامنه احتمالی حرکت بیلت یعنی حدود ۶۵۰۰ تومان تا حدود ۱۴۹۰۰ تومان، اگر حدود 40 درصد به ارقام اضافه کنیم به اعدادی در حدود ۹۰۰۰ تومان تا ۲۱۰۰۰ تومان برای میانگین قیمت ورق سیاه می‌رسیم. هرچند این رقم برای ورق سیاه حدودا ۲۰ درصد بالاتر خواهد بود؛ قیمت میانگین ورق سیاه در سال آینده حدود ۱۶۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰ تومان پیش‌بینی می‌شود.

 

شاخص قیمت ورق سیاه در سال 1400

 

باتوجه به کاربرد وسیع این نوع ورق در صنایع مختلف تغییرات قیمت آن در بودجه کل اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. اگر در حال انجام پروژه‌ای هستید که نیاز به دانستن تغییرات قیمت ورق سیاه در کوتاه‌مدت دارید، با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید روند تغییر را برای دو برند معتبر فولاد مبارکه و اهواز مشاهده کنید.

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت پروفیل در سال ۱۴۰۰

پروفیل یکی از کالاهایی است که در ساخت اسکلت ساختمان و همچنین در ساخت نرده‌ها و چارچوب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین باز هم مهم‌ترین صنعت خریدار پروفیل، صنعت ساختمان‌سازی است. مهم‌ترین پروفیل نیز، از لحاظ سایز و کاربردی بودن آن، پروفیل ۲ میل، در گروه پروفیل‌های ساختمانی است. به طور منطقی از آن‌ جایی که پروفیل از ورق ساخته می‌شود؛ قیمت پروفیل به شدت تحت تاثیر روند قیمت ورق قرار می‌گیرد. اما قطعا قیمت ورق تنها پارامتر تاثیرگذار، نیست و بایستی ابتدا سطح تقاضا در این بازار سنجیده شود. علاوه بر این، تجربه نشان داده که در هر شرایطی افزایش قیمت دلار تاثیر زیادی بر روند قیمت این کالا می‌گذارد؛ اما به طور معکوس در هنگام ریزش دلار، الزاما شاهد برگشت قیمت پروفیل نبوده‌ایم.
قبل از آن‌که نمودار تغییرات قیمت پروفیل را در بلندمدت بررسی کنیم، این نکته را خاطرنشان می‌کنیم که همانند دیگر محصولات فولادی، می‌توانید آخرین قیمت پروفیل را در سایت آهن آنلاین مشاهده کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه آخرین قیمت‌های پروفیل هدایت شوید.

در نمودار این محصول، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال است و طی چند ماه گذشته قیمت پروفیل به حدود ۲۲ هزار تومان رسیده. قیمت پروفیل دوباره نزولی شد و به محدوده ۱۷ هزار تومان رسید، اما دوباره صعودی شده و در حال حاضر دوباره در محدوده 22 الی 24 هزار تومان قرار دارد. البته تحلیل و پیش‌بینی قیمت پروفیل به دلیل ماهیت انحصاری این صنعت، دشوار است.

 

شاخص قیمت پروفیل در سال 1400

 

در نهایت اگر از مصرف‌کنندگان پروفیل هستید، بنابراین تغییرات قیمت این محصول فولادی در کوتاه‌مدت نیز اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت. با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که می‌توانید آخرین روند تغییرات قیمت پروفیل را در بازه زمانی ۱۵ روز اخیر مشاهده کنید.

 

جمع‌بندی

نمودار قیمت آهن‌آلات از جمله ابزارهای بسیار مهم در تحلیل و بررسی قیمت محصولات فولادی است. افراد با استفاده از این ابزار می‌توانند تصمیم بگیرند در چه زمان‌هایی محصولات آهنی را خریداری کرده و چگونه سرمایه‌گذاری کنند. در این مطلب به بررسی مهم‌ترین محصولات فولادی پرداخته‌ایم؛ اما اگر مایل هستید که نوسانات قیمت سایر محصولاتی که در این‌جا بررسی نشده‌اند را مشاهده کنید، با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه‌ای می‌شوید که لیست کاملی از نمودار نوسانات قیمت آهن‌آلات وجود دارد که با انتخاب هرکدام به صفحه نمودار محصول مربوطه منتقل خواهید شد.

نمودار تغییرات قیمت آهن‌آلات

تحلیل‌گر: مهران ممقانی

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
  مشترک شدن  
اطلاع از
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
×
ورود / ثبت‌نام
شماره موبایل خود را وارد کنید.

مثال: 09123456789

رمز عبور خود را وارد کنید.

فراموشی رمز عبور

کد تایید را وارد کنید.
پیامک کد تایید به ارسال شد.
ارسال مجدد کد تایید