آخرین تحلیل‌ها
نمودار تغییرات قیمت بیلت در سال ۹۸ و ۹۹

نمودار تغییرات قیمت بیلت در سال ۹۸ و ۹۹

آخرین بروزرسانی: پنج‌شنبه 04 دی 13990

از مهم‌ترین محصولات و فرآورده‌های میانی یا نیمه‌ساخته، شمش فولادی است که در ساخت دیگر تولیدات فولادی کاربرد بسیاری دارد؛ به گونه‌ای که به آن محصول مادر می‌گویند. منظور از نیمه‌ساخته این است که برای تبدیل شدن به محصول نهایی باید چند مرحله دیگر را بگذراند. این محصولات به صورت قطعه‌هایی به شکل مستطیل یا ذوزنقه هستند و طول آن‌ها حداکثر دو متر است. شمش به سه نوع شمش بیلت یا CCM، شمش اسلب و شمش بلوم تقسیم می‌شود. در ادامه این صفحه نمودار تغییرات قیمت بیلت در سال ۹۸ و ۹۹ را برای دو کارخانه یزد و اصفهان فراهم آورده‌ایم.
تفاوت انواع مختلف شمش در شکل و ابعاد آن‌هاست. سطح شمش بیلت دایره‌ای یا مربعی با عرض کمتر از ۱۵ سانتی‌متر و اصلی‌ترین کاربرد آن نیز در تولید مقاطع طویل مثل میلگرد و سیم است. ابعاد متداول بیلت عبارتند از:
۱۵۰ میلی‌متر × ۱۵۰ میلی‌متر
۱۳۰ میلی‌متر × ۱۳۰ میلی‌متر
۱۲۵ میلی‌متر × ۱۲۵ میلی‌متر
۱۰۰ میلی‌متر × ۱۰۰ میلی‌متر

تاثیر نوسانات قیمت بیلت به صورت غیرمستقیم بر ساختمان‌سازی

بیلت خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در قسمت‌های مختلف سازه به کار می‌رود. اما همان‌طور که گفتیم مهم‌ترین کاربرد بیلت در تولید محصولات دیگر است؛ از جمله می‌توان به پروژه‌های مربوط به حمل‌و‌نقل مثل ریل‌های راه‌آهن اشاره کرد. البته بیلت در تولید میلگرد کاربرد دارد و میلگرد نیز عنصر اصلی پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌سازی می‌باشد؛ بنابراین قیمت بیلت به صورت غیرمستقیم بر هزینه‌های ساختمان‌سازی تاثیر دارد.

 

نمودارهای تغییرات قیمت بیلت سال ۹۹ و ۹۸

در ادامه ابتدا نمودار جریان تغییر قیمت بیلت در سال ۹۸ و ۹۹ را برای بیلت ۱۲۵*۱۲۵ ۶ متری ساوه بررسی می‌‎کنیم و سپس نمودارهای بیلت برای دو برند کارخانه اصفهان و یزد در سال ۹۹، در ابعاد مختلف را فراهم آورده‌ایم. این نمودارها رفتار تغییرات قیمت این نوع از شمش را در حدود ۱۵ روز اخیر نمایش می‌دهد. اگر قصد پیش‌بینی و تحلیل قیمت شمش و بیلت را دارید، می‌توانید از نمودارهای زیر استفاده کنید.

 

تغییرات قیمت بیلت 125*125 6 متری ساوه از سال 98 تا 99

 

حال بررسی تغییرات قیمت بیلت در سال ۹۹ به قرار زیر است:

 

بیلت ۱۲۵*۱۲۵ ۶ متری اصفهان ۵sp ccm کارخانه

[viewChart id="7460"]

 

 

 

بیلت ۱۲۵*۱۲۵ ۶ متری یزد ۵sp ccm کارخانه

[viewChart id="7468"]

 

 

 

بیلت ۱۵۰*۱۵۰ ۶ متری یزد ۳sp ccm کارخانه

[viewChart id="7470"]

 

تاریخ انتشار: یکشنبه 15 دی 1398
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه