آخرین تحلیل‌ها
آخرین بروزرسانی: پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ 0

نمودار قیمت ضایعات آهن در سال ۹۹ و ۹۸

فولاد یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین فلزات موجود در سطح جهان است که در بیشتر صنایع محصولی ضروری محسوب می‌شود؛ بنابراین بدون استفاده مجدد به زودی این منبع ارزشمند به اتمام می‌رسد. از این رو، بازیافت ضایعات آهن در تامین فولاد مورد نیاز کمک به‌سزایی کرده و می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوا نیز شود. در این صفحه نمودار قیمت ضایعات آهن در سال ۹۸ و ۹۹ را برای ضایعات فلزی پرس نشده روغنى بالاى یک میلیمتر بنگاه تهران، ضایعات فلزی پرس نشده سوپر ویژه بنگاه تهران و ضایعات فلزی پرس نشده ویژه بنگاه تهران ارائه شده است.
به ضایعات آهنی، قراضه نیز گفته می‌شود. قراضه از جمله قطعات آهنی است که با استانداردهای تعیین شده مطابقت ندارد یا حتی می‌تواند پسماندهای باقی مانده از پروژه‌های مختلف مثل ساختمان باشد. امروزه از ضایعات یا قراضه آهن به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع تامین فولاد موردنیاز کارخانه‌ها و تولید محصولات فولادی استفاده می‌شود.

تاثیر تغییرات قیمت ضایعات آهن در صنایع مختلف

دلیل اینکه می‌توان از ضایعات آهن دوباره استفاده کرد این است که آهن طی سالیان دراز ویژگی‌های فیزیکی و شیمایی خود را حفظ می‌کند و باعث می‌شود که با استفاده مجدد از آن در بخش زیادی از هزینه‌های پروژه صرفه‌جویی شود. صنایع مختلفی از ضایعات آهنی در تولید محصولات خود استفاده می‌کنند که از آن جمله می‌توان به خودروسازی، ماشین‌آلات و سازه‌ها اشاره کرد. حال با توجه به دلایل بالا می‌بینیم که تغییرات قیمت ضایعات آهن اهمیت بسیار زیادی برای صاحبان صنایع دارد.

نمودارهای روند قیمت ضایعات آهن ویژه و سوپر ویژه

در زیر می‌توانید نمودارهای رفتار تغییر قیمت ضایعات آهن در سال  ۹۹ را برای دو نوع ویژه و سوپر ویژه مشاهده کنید. با استفاده از نمودارهای زیر که روند تغییرات قیمت این محصول را برای حدودا ۱۵ روز اخیر نشان می‌دهد، می‌توانید تحلیل دقیق‌تری از قیمت این محصول داشته باشید. البته قبل از آن نمودار تغییرات قیمت ضایعات پرس شده از سال ۹۸ تا ۹۹ را مشاهده خواهید کرد.

 

نمودار تغییرات قیمت ضایعات فلزی پرس شده از سال 98 تا 99

 

ضایعات فلزی پرس نشده روغنى بالاى یک میل بنگاه تهران

 

 

ضایعات فلزی پرس نشده سوپر ویژه بنگاه تهران

 

 

ضایعات فلزی پرس نشده ویژه بنگاه تهران

 

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
  مشترک شدن  
اطلاع از
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
×
ورود / ثبت‌نام
شماره موبایل خود را وارد کنید.

مثال: 09123456789

رمز عبور خود را وارد کنید.

فراموشی رمز عبور

کد تایید را وارد کنید.
پیامک کد تایید به ارسال شد.
ارسال مجدد کد تایید