آخرین تحلیل‌ها
فرایند تولید کابل

فرایند تولید کابل

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 22 امرداد 13980

فرایند تولید کابل برای انواع مختلف این محصول متفاوت است. شیوه تولید این محصولات، تاثیر مستقیمی بر کیفیتشان دارد و به طبع قیمت کابل با توجه به نحوه تولید آن متفاوت خواهد بود.

فرض کنید کابل‌ها وجود نداشته باشند در این صورت چگونه وسایل الکتریکی روشن خواهند شد؟! بنابراین کابل‌ها از اجزای مهم در تمامی وسایل الکتریکی به شمار می‌آیند. شاید برای شما هم جالب باشد تا از چرخه تولید کابل اطلاع پیدا کنید. در این مطلب قصد داریم به بررسی مراحل تولید سیم و کابل بپردازیم.

 

فرایند تولید کابل برای انواع مختلف آن بسیار متفاوت است.

 

فرایند تولید کابل چگونه است؟

در فرایند تولید کابل، از مفتول‌های مسی ۸ میلی‌متری استفاده می‌شود، این مفتول‌ها که روی قرقره‌های بزرگی پیچیده شده‌اند  بر  روی سکوهای مخصوصی قرار می‌دهند. اولین مرحله در تولید کابل نازک کاری است، این مرحله با ورود قرقره‌های مفتول به داخل دستگاه‌های کشش آغاز می‌شود. کار اصلی این دستگاه‌ها انجام عملیات نورد است. مفتول‌های ۸ میلی‌متری با عبور از دستگاه کشش به مفتول‌های ۱٫۳۸ میلی‌متر تبدیل خواهند شد.

در مرحله بعد مفتول‌های نازک شده در دستگاهی به نام فاین جمع آوری می‌شوند، در نظر داشته باشید تعداد قرقره‌های جمع‌آوری شده باید به ۵۴ قرقره برسد. سپس آن‌ها در کوره به منظور آنیل شدن قرار می‌‌دهند. در مرحله بعد این مفتول‌ها توسط دستگاه بانچ به رشته‌های بانچ شده تبدیل می‌شوند. رشته‌هایی که در مرحله قبل بانچ شده بودن به عنوان ماده اولیه و اصلی به منظور تولید سیم و زیره کابل-سیم به کار برده می‌شوند.

اگر هدف تهیه سیم باشد، محصول تولید شده به منظور بسته بندی از طریق دستگاه اکسترودر به بخش مورد نیاز ارسال می‌شود. اما اگر هدف تولید زیره کابل باشد، آن‌ها را روی قرقره‌های مخصوصی قرار می‌دهند تا به مرحله روکش زنی یا اکسترودر کابل منتقل شوند. دستگاه‌های اکسترودر تعبیه شده در خط تولید به منظور روکش زنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه به منظور روکش زنی از زیره‌های استرندر شده گرانول روکش و پودر تالک (Talc powder) استفاده می‌کند. در نهایت محصول تولید شده به مرحله بسته‌بندی ارسال می‌گردد و در آن مرحله محصول را در نوع، شکل و متراژ درخواستی از جانب مشتری بسته‌بندی می‌کنند. توجه داشته باشید که سیم و کابل را می‌توان به دو شکل کلاف و قرقره تحویل مشتری داد.

تاریخ انتشار: شنبه 19 امرداد 1398
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه