آخرین تحلیل‌ها
بررسی کاربرد سیم خاردار در بخش‌های مختلف

کاربرد سیم خاردار

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ 0

کاربرد سیم خاردار به دلیل قیمت مناسب و آسان بودن نصب، نه تنها در چند دهه گذشته کاهش نیافته، بلکه روز به روز در حال افزایش است. سیم خاردار یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین ابزارآلات حفاظتی به حساب می‌آید. قدمت این ابزار شاید بیشتر از بسیاری از محصولات فلزی دیگر باشد و در زمان‌های مختلفی مانند جنگ‌ها نقش مهمی را ایفا کرده‌است؛ با این حال سیم خاردار تغییرات بسیار کمی را تجربه کرده و همچنان در حفاظت از محیط‌های مختلف، از زمین‌های کشاورزی تا پایگاه‌های نظامی عضو جدا نشدنی برنامه‌های حفاظتی هستند.

سیم خاردارها بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارند دارای انواع و استانداردهای گوناگونی هستند و این موضوع باعث تنوع در قیمت سیم خاردار می‌شود. این تنوع همچنین کاربرد سیم خاردار را با توجه به نوع و استاندارد آن تغییر می‌دهد و هنگام انتخاب این محصول برای سازه و محیط مورد نظر خود باید با توجه به سطح امنیت مورد نیاز، محصولی مناسب از نظر جنس و قیمت را انتخاب کنید.

 

از گذشته تا به امروز کاربرد سیم خاردار حفاظت بوده و تغییر آنچنانی در آن رخ نداده‌است.

 

کاربرد سیم خاردار در صنایع مختلف

سیم خاردار خطی از مقاومت بالایی برخوردار است. ساختار خطی این نوع سیم خاردار، آن را برای استفاده بر روی زمین مناسب می‌کند. قیمت مناسب و قابلیت نصب آسان باعث می‌شود هزینه حفاظت بوسیله این ابزار کاهش پیدا کند  و به طور گسترده برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها، ساختمان‌های نیمه کاره و محیط‌های این چنینی استفاده می‌شود.

کاربرد سیم خاردار حلقوی به دلیل ساختار خاص و قیمت بالاتر کمی با نوع خطی آن متفاوت است. این ابزار بیشتر بر روی دیوارها و به خصوص در محیط‌هایی با اهمیت حفاظتی بالا استفاده می‌شود. این سیم خاردار به دلیل قیمت بالاتر، در استفاده برای محیط‌های مختلف محدودتر است اما از اهمیت بالاتری برخوردار است. این اختلاف قیمت در نوع تبری و لیزری بیشتر مشاهده می‌شود و کاربرد این نوع سیم خاردارها بیشتر به محیط‌های نظامی و برج‌های مراقبتی محدود می‌شود.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
  مشترک شدن  
اطلاع از
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
×
ورود / ثبت‌نام
شماره موبایل خود را وارد کنید.

مثال: 09123456789

رمز عبور خود را وارد کنید.

فراموشی رمز عبور

کد تایید را وارد کنید.
پیامک کد تایید به ارسال شد.
ارسال مجدد کد تایید