آخرین تحلیل‌ها
کاربرد ورق گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 16 امرداد 13980

کاربرد ورق‌ گالوانیزه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که مقاومت سازه و اجزای آن در اولویت بالایی قرار بگیرند. مهمترین دلیل استفاده از این ورق‌ها خاصیت ضد خوردگی و مقاومت بالای آنهاست و به دلیل هزینه تولید کمتری که نسبت به ورق ضد زنگ دارند، در بسیاری از موارد انتخاب مناسب‌تری به حساب می‌آیند.
فرایند گالوانیزاسیون بر روی ورق‌های فولادی، به نسبت مزیت‌هایی که دارد، هزینه کمتری را به همراه خواهد داشت و در نتیجه قیمت ورق گالوانیزه نسبت به دیگر ورق‌ها از نظر اقتصادی جذابیت بیشتری برای فعالان صنایع مختلف ایجاد خواهد کرد.

 

به طور خلاصه کاربرد ورق گالوانیزه در هر جایی که اماکن زنگ زدگی وجود داشته باشد رایج است.

 

کاربرد ورق گالوانیزه در صنایع مختلف

کاربرد ورق گالوانیزه به طور گسترده در در صنعت ساخت و ساز، خودروسازی و تولید لوازم خانگی مشهود است. ورق‎های گالوانیزه به دلیل سطح صاف، یکنواخت و پوشش براقی که دارند از آنها در ساخت کابینت و قفسه آشپزخانه، بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی، پانل‌های ساندویچی، سقف، یخچال، تابلوهای راهنمایی، شیروانی منازل استفاده می‌شود. کاربرد ورق گالوانیزه به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی برای تولید بدنه و قطعات خودرو، صنایع حمل و نقل و کشاورزی، سیستم‌های خنک کننده، دستگاه‌های تصفیه هوا، مصارف خانگی، صنعت کاغذ و لوله، تانکرهای ذخیره و بشکه‌ها و در تمام موقعیت‌هایی که امکان زنگ زدگی فلز وجود دارد رایج است.
استفاده از ورق‌های گالوانیزه مزایای بسیاری برای سازه‌های ما به همراه خواهد داشت. از جمله این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
فرآیند گالوانیزه کردن که روی ورق‌ها صورت می‌گیرد نسبت به روش‌های دیگر ضد زنگ قابلیط اطمینان بالاتر و هزینه کمتری به همراه دارد.
استفاده از این ورق‌ها هزینه نگهداری وتعمیرات سازه را به مراتب کاهش خواهد داد و به همین دلیل از نظر اقتصادی جذابیت بالایی دارد.
ورق‌های گالوانیزه توان مقاومت تا ۳۰ سال در برابر خوردگی را دارا هستند و همچنین در برابر ساییدگی و صدمات فیزیکی دیگر نیز مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.
در صورتی که از ورق‌های گالوانیزه استفاده کنید دیگر نیازی به اختصاص زمان به منظور آماده سازی سطح و رنگ آمیزی ورق مورد نیاز نمی‌باشد و همچنین جهت کنترل و بازرسی این ورق‌ها نیاز به آزمایش خاصی نیست و تنها از طریق چشم می‌توانیم از صحت ورق‌ها اطمینان حاصل کنیم.
پوششی که بر روی ورق‌های گالوانیزه وجود دارد تمام قسمت‌های ورق راپوشش می‌دهد به همین دلیل هیچ گونه خوردگی در بخش‌های مختلف ورق مشاهده نمی‌شود.

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 امرداد 1398
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه