آهن آنلاین

جدول وزن ورق سیاه

جدول وزن ورق سیاه

ورق سیاه، از مهم‌ترین محصولات فولادی به شمار می‌رود و در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد. این محصول دارای تنوع بسیاری در عرض و ضخامت‌ بوده و به طور معمول به صورت برش خورده یا رول در ابعاد و اندازه‌های مختلفی در بازار آهن ارائه می‌شود. از مهم‌ترین مسائلی که باید در حین خرید ورق سیاه به آن توجه کنیم محاسبه قیمت از روی وزن با استفاده از جدول وزن ورق سیاه است که در ادامه می‌خواهیم به طور کامل آن را توضیح دهیم و فرمول استفاده از این جدول را نیز آموزش دهیم.

جدول وزن ورق آهن

 برای محاسبه وزن ورق سیاه  از پارامترهای طول، عرض و ضخامت استفاده می‌کنند و سپس با کمک قیمت آهن کیلویی، هزینه کلی ورق را محاسبه می‌نمایند.

جدول وزن ورق آهن را در زیر مشاهده می‌کنید.

طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین:

“ورق سیاه ازجمله پرکاربردترین مقاطع فولادی است و طبق استاندارد st37 تولید می‌شود. برای به دست آوردن جدول وزن ورق سیاه کافی است ابعاد و چگالی ورق‌ها را در هم ضرب کنید.”

وزن ورق آهن 1 میل

ورق آهن 1 میل، به طور معمول برای مصارف خاصی استفاده می‌شود و حجم درخواست خرید زیادی ندارد، از همین رو قیمت آن نیز چندان دستخوش تغییر نمی‌شود و عده‌ای برای بهبود مخارج ساختمان‌سازی خود از این نوع ورق آهن استفاده می‌کنند. شما با داشتن وزن ورق آهن 1 میل می‌توانید به راحتی کیفیت و قیمت آن را نیز محاسبه کنید.

وزن ورق آهن 2 میل

این محصول جزوه محصولات فولادی محبوب در صنعت ساختمان سازی است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت، که از چالش‌‎های بزرگ مهندسان ساختمان، محاسبه دقیق وزن ورق آهن 2 میل و به دست آورن کیفیت و قیمت این محصول است. به طور معمول در اکثر محاسبات، وزن این محصول 32 کیلوگرم است؛ اما باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید ورق آهن جهت اطمینان خاطر از کیفیت و ارزش واقعی محصول بایستی مجدد وزن ورق سیاه 2 میل را بررسی کنید.

طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین:

"وزن ورق آهن سیاه، همواره از اصلی‌ترین فاکتورهای تعیین کیفیت، قیمت و ارزش ورق آهن کارخانه‌های مختلف بوده است. بدون محاسبه وزن ورق سیاه، از کیفیت هیچ کدام از مدل‌های آن نمی‌توانید مطمئن باشید و ممکن است در معامله‌های خود با پرداخت هزینه اضافی برای محصولات بی‌کیفیت متضرر شوید."

جدول وزن ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

جدول وزن ورق سیاه فولاد مبارکه را در زیر می توانید مشاهده کنید:

جدول وزنی ورق سیاه (فولاد مبارکه)

ردیف

طول (میلی متر)

عرض (میلی متر)

ضخامت (میلی متر)

وزن هر شیت ورق سیاه (کیلوگرم)

۱۲۰۰۰۱۰۰۰۲۳۲
۲۲۵۰۰۱۲۵۰۲۵۰
۳۶۰۰۰۱۵۰۰۳۲۱۲
۴۶۰۰۰۱۵۰۰۴۲۸۳
۵۶۰۰۰۱۵۰۰۵۳۵۳۳
۶۶۰۰۰۱۵۰۰۶۴۲۴
۷۶۰۰۰۱۵۰۰۸۶۵۷
۸۶۰۰۰۱۵۰۰۱۰۷۰۷
۹۶۰۰۰۱۵۰۰۱۲۸۴۸
۱۰۶۰۰۰۱۵۰۰۱۵۱۰۶۰

جدول وزن ورق سیاه فولاد کاویان

جدول وزن ورق سیاه فولاد کاویان را در زیر می توانید مشاهده کنید:

جدول وزن ورق سیاه (فولاد کاویان)

ردیف

طول (میلی متر)

عرض (میلی متر)

ضخامت (میلی متر)

وزن هر شیت ورق سیاه (کیلوگرم)

۱۶۰۰۰۱۲۵۰۸۴۷۱
۲۶۰۰۰۱۲۵۰۱۰۵۸۹
۳۶۰۰۰۱۲۵۰۱۲۷۰۷
۴۶۰۰۰۱۲۵۰۱۵۸۸۴
۵۶۰۰۰۱۲۵۰۲۰۱۱۷۸
۶۶۰۰۰۱۲۵۰۲۵۱۴۷۲
۷۶۰۰۰۱۲۵۰۳۰۱۷۶۷
۸۶۰۰۰۱۵۰۰۲۰۱۴۱۳
۹۶۰۰۰۱۵۰۰۲۵۱۷۶۷
۱۰۶۰۰۰۱۵۰۰۳۰۲۱۲۰
۱۱۶۰۰۰۱۵۰۰۳۵۲۴۷۳
۱۲۶۰۰۰۱۵۰۰۴۰۲۸۲۶
۱۳۶۰۰۰۱۵۰۰۴۵۳۱۸۰
۱۴۶۰۰۰۱۵۰۰۵۰۳۵۳۳
۱۵۶۰۰۰۱۵۰۰۵۵۳۸۸۶
۱۶۶۰۰۰۱۵۰۰۶۰۴۲۳۹

جدول وزن ورق سیاه فولاد اکسین اهواز

جدول وزن ورق سیاه فولاد اکسین در ابعاد و ضخامت های مختلف را در زیر می توانید مشاهده کنید:

جدول وزنی ورق سیاه (فولاد اکسین)

ردیف

طول (میلی متر)

عرض (میلی متر)

ضخامت (میلی متر)

وزن هر شیت ورق سیاه (کیلوگرم)

۱۶۰۰۰۱۲۵۰۸۴۷۱
۲۶۰۰۰۱۲۵۰۱۰۵۸۹
۳۶۰۰۰۱۲۵۰۱۲۷۰۷
۴۶۰۰۰۱۲۵۰۱۵۸۸۴
۵۶۰۰۰۱۲۵۰۲۰۱۱۷۸
۶۶۰۰۰۱۲۵۰۲۵۱۴۷۲
۷۶۰۰۰۱۲۵۰۳۰۱۷۶۷
۸۶۰۰۰۱۵۰۰۲۰۱۴۱۳
۹۶۰۰۰۱۵۰۰۲۵۱۷۶۷
۱۰۶۰۰۰۱۵۰۰۳۰۲۱۲۰
۱۱۶۰۰۰۱۵۰۰۳۵۲۴۷۳
۱۲۶۰۰۰۱۵۰۰۴۰۲۸۲۶
۱۳۶۰۰۰۱۵۰۰۴۵۳۱۸۰
۱۴۶۰۰۰۱۵۰۰۵۰۳۵۳۳
۱۵۶۰۰۰۱۵۰۰۵۵ ۳۸۸۶
۱۶۶۰۰۰۱۵۰۰۶۰۴۲۳۹

ورق سیاه از ضخامت ۱/۵ تا ۲۰۰ میلی‌متر تولید می­‌شود که در اندازه‌های مختلف به صورت رول و شیت موجود هستند و در ضخامت‌های ۱/۵ تا ۱۵ میلی‌متر به صورت رول، کلاف و شیت موجود هستند، اما از ۱۵ میلی‌متر به بالا فقط به صورت شیت در ابعاد ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی‌متر، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی‌متر و۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ تولید می­‌شود. نوع نازک بار در ابعاد ۱۰۰۰*۲۰۰۰ میلی‌متر ،۱۲۵۰*۲۵۰۰ میلی‌متر نیز وجود دارد. دقت داشته باشید که در هنگام محاسبه قیمت ورق سیاه توجه به تمامی این مقادیر اهمیت بالایی دارد. 

 طبق نظر کارشناسان آهن آنلاین: 

“محاسبه وزن ورق سیاه در بازارآهن به خاطر تغییر اندازه این محصول در حین خنک‌سازی، دارای چالش‌های زیادی است، بهترین راه برای به دست آوردن وزن دقیق این محصول، استفاده از کامل‌ترین جدول وزن ورق سیاه است؛ با داشتن اطلاعات این جدول تا کمی از چالش‌های محاسبه وزن ورق سیاه کم می‌شود ."

محاسبه وزن ورق

برای محاسبه وزن ورق از فرمول محاسبه وزن ورق به شرح ذیل استفاده نمایید:

وزن ورق سیاه = طول ورق(میلی متر) * عرض ورق (میلی متر) *ضخامت (میلی متر)* چگالی ورق

چگالی آهن: در حالت استاندارد عدد ۷٫۸۶ تعریف شده است.

سوالات متداول

به دست آوردن وزن با استفاده از جدول وزن ورق سیاه چه فایده ای دارد؟

با محاسبه وزن ورق سیاه، می‌توانید قیمت درست ورق آهن را به دست بیاورید؛ در صورت نداشتن وزن دقیق این ورق ممکن است در معاملات خود متضرر شوید؛ برای محاسبه وزن ورق آهن سیاه به این صفحه مراجعه کنید.

محاسبه وزن ورق آهن به چه عواملی بستگی دارد؟

ضخامت، طول، چگالی و نوع کارخانه تولیدی، همگی در تعیین وزن ورق سیاه اثر گذار است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها

با سلام وتشکر از همه ی دوستان.و فارغ از محاسبات دقیق آقای باقروند و اطلاع رسانی خانم قنبری عزیز توصیه میکنم همیشه یک ترازو تو کارگاهتون داشته باشین. چون با توجه به تولید بسیار بسیار دقیق ورق تو کشور عزیزمون ، بیشتر یا کمتر بودن ۰.۱ میلی متر در ضخامت ورق یا ۱یا۲ میلی متر در طول و عرض ورق، یکی دو کیلو ممکنه تو محاسباتتون اشتباه کنین و تو تیراژ بالا این اعداد و هزینه ها قابل توجه میباشد.

1399/9/29

با سلام خدمت همه دوستان گرامی و استاد بی بدیل هر چی آهن و فولاده ، مهندس باغر دذفولی اولین و آخرین بنیانگزززارت متالورررژی در جهان.غیر از غلط املائی اشکال نگارشی هم دارن

1399/10/1

با سلام برادران محترم برای پر کردن صفحه سایت خود لازم به این مطالب ساده و پیش افتاده رجوع کنید . مطلب بالا خیلی مطلب ساده ای و سالهاست مهندسین وزن مخصوص فولاد ساختمانی را ۷/۸ محسبه میکنند و در محاسبات مهندسی در نظر میگیرند . با تشکر باقر دزفولی مهندس متالورژ و بنیانگزار و اولین مجری و مدیر عامل فولادهای آذربایجان و هرمزگان

1398/2/7

۷/۸۵

1398/2/7
نسیم قنبری

با سلام آقای مهندس دزفولی این مطلب برای عموم گذاشته شده و ممکن است تمام افراد سطح علمی شما رو نداشته باشند و بتوانند استفاده کنند. با تشکر از نظر شما

1398/2/7

سلام آقای از خود متشکر. اولا بنیانگزار اشتباهه و باید بنویسی بنیان گذار دوما تریلی به اسمت بستی و معلوم نیست خودتو چی معرفی کردی "با تشکر باقر دزفولی مهندس متالورژ و بنیانگزار و اولین مجری و مدیر عامل فولادهای آذربایجان و هرمزگان" سوما منظور از این اظهار نظر چیه؟؟خواستی بگی خیلی بلدی؟؟؟

1398/2/7

بنیانگزار اشتباهه ،باید بنویسی بنیان گذار

1398/2/7

نه من با این که میدونستم ولی چه اشکالی داره ..حتی ازش پرینت هم گرفتم گذاشتم زیر شیشه میزم ...همیشه که ماشین حساب نیست

1398/2/7

سلام دوستان عزیز جاداره یادی کنیم از باقر مهندس متالورژ و بنیانگزار و اولین مجری و مدیر عامل فولادهای آذربایجان و هرمزگان

1398/2/7

شما با مراجعه به وب سایت آهن آنلاین جدول وزنی هوشمند انواع آهن آلات و فلزات را مشاهده خواهید نمود

1398/2/13

در رابطه با عموم افراد که سطح علمی بالایی ندارند جهت جلوگیری از ایجاد ابهام ۷٫۸۶*ضخامت به میلیمتر*طول به متر*عرض به متر مساوی است با وزن به کیلوگرم

1398/7/7

خیلی باحال بود مخصوصا از مهندس باقر دزفولی ک ترکونده 🐸🐸🐸

1399/12/19

اتفاقا این اطلاعات خیلی بدرد میخورن تعداد زیادی هستند ک متخصص نیستن ولی بازم با تشکر از بنیان گزار

1400/2/9