آخرین تحلیل‌ها
تموتع سطوح استیل و عملیات تکمیلی آن

تموتع سطوح استیل و عملیات تکمیلی آن

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 23 شهریور 13930

فولاد زنگ نزن برای کار برد های مختلف، طراحی (کاربردهای مختلف فولاد زنگ نزن) و ... ساخته می شود. به این منظور برای هر کاربردی سطح متفاوتی از پرداخت و صافی مورد نیاز است. فولادهای زنگ نزن خواص منحصر به فردی دارند. این فولاد توسط لایه ای از اکسید کروم که به وسیله واکنش کروم با اکسیژن موجود در اتمسفر ایجاد می شود، محافظت می شود. هنگامی که سطح آسیب ببیند لایه اکسیدی به سرعت در حضور اکسیژن ترمیم می شود. از طرفی این لایه اکسیدی توسط فرآیندهای شیمیایی می تواند رنگ های متفاوتی را ایجاد کند.  از یک دیدگاه می توان سطح استیل ها را به ۱۰ دسته مختلف تقسیم بندی کرد که در این ۱۰ دسته استیل آینه ای ، استیل های براق ، استیل خش دار و استیل مات از جمله پر کاربردترین استیل های داخل کشور هستند. استیل BA که سطحی همچون آینه دارد برای مصارف تزئینی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید استیل یکی از مهمترین پارامتر ها همین شماره استیل است. در واقع استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ و یا هر استیل دیگری در کنار سطح پرداخت آن معنا پیدا می کند.

در زیر این ۱۰ دسته بندی آورده شده است:

No. 0: Hot rolled, annealed, thicker plates

No. 1: Hot rolled, annealed and passivated

No. 2D: Cold rolled, annealed, pickled and passivated

No. 2B: Same as above with additional pass-through highly polished rollers

No. 2BA: Bright annealed (BA or 2R) same as above then bright annealed under oxygen-free atmospheric condition

No. 3: Coarse abrasive finish applied mechanically

No. 4: Brushed finish

No. 5: Satin finish

No. 6: Matte finish (brushed but smoother than #4)

No. 7: Reflective finish

No. 8: Mirror finish

No. 9: Bead blast finish

No. 10: Heat colored finish-wide range of electropolished and heat colored surfaces

می توان سطح فولاد های زنگ نزن را به شکل زیر نیز تقسیم بندی کرد:

 

۱- سطح نوردی (سطح پس از نورد) (Mill Finishes):

معمولا طیف گسترده ازمحصولات فولاد زنگ نزن تخت سطح نوردی (چه نورد گرم و چه نورد سرد ) دارند. آن ها به طور گسترده در ساختمان ها به کار می روند. سطوح نوردی در واقع به عنوان یک مرحله پایه برای سایر فرآیند های سطحی عمل می کنند. سطوحی که در معماری کاربرد بیشتری دارند عبارتند از ۲R، ۲B، ۲D و .۱D برای بهبود مقاومت به خوردگی این محصولات، سطوح نوردی با اسید پاکسازی می شوند (Pickel) تا پوسته هایی که در هنگام فرآیند نورد گرم و آنیل روی آن ها تشکیل شده است از بین برود.

کپی شد!
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 شهریور 1393
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه
آهن آنلاین | با حرفه‌ای‌ها خرید کنید

آهن‌آنلاین، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه اطلاع‌رسانی بازار آهن در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و در ادامه، سایت حاضر را تحت عنوان آهن‌آنلاین در سال ۱۳۸۸ تاسیس نمود. شما می‌توانید در سایت آهن‌آنلاین انواع آهن‌آلات ساختمانی، صنعتی و سایر محصولات وارداتی از جمله میلگرد، تیرآهن، ورق سیاه، نبشی، ناودانی، پروفیل، ورق‌های آلیاژی و صنعتی، ورق‌های روغنی، گالوانیزه، انواع مقاطع استنلس استیل، مس و آلومینیوم را خریداری نمایید.

خدمات مشتریان

واحد هپی کال آهن‌آنلاین، آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه‌ انتقادات، شکایات و نیازهای مشتریان است!

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان حبیب الله، نبش بن بست بنفشه.پ114ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30