آهن آنلاین

آرامش بازار آهن در ورود به تابستان

آرامش بازار آهن در ورود به تابستان

ماه خرداد را می‌توان ماه رکود بازار آهن نامید و در آخرین روزهای فصل بهار هم مقاطع فولادی همچنان با قیمت ثابت و با کمترین میزان تغییر، به خریداران عرضه شدند. امروز و با ورود به فصل تابستان، آرامش نسبی در بازار فولاد دیده می‌شود. میلگرد، تیرآهن، پروفیل و ... اکثرا با قیمت روزهای آخر خرداد به فروش می‌رسند و البته در چند کارخانه، حتی کاهش نرخ هم دیده می‌شود. برای بررسی آخرین نوسانات بازار آهن با آهن آنلاین همراه باشید.

بررسی جدیدترین تحولات قیمت بازار آهن

میلگرد ذوب آهن همچنان و در اولین روز تیرماه در کانال 23 هزار تومان قرار دارد. این شرکت ترجیح داد با ورود به فصل تابستان، قیمت میلگرد خود را در سایزهای مختلف، ثابت نگه دارد. به عنوان مثال میلگرد سایز 14 این کارخانه، 1 تیر ماه با قیمت 23.670 هزار تومان به بازار عرضه شد که همان قیمت هفته آخر خرداد ماه است.

 

قیمت میلگرد اصفهان (3 تیرماه 1402)

انواع میلگرد

قیمت

میلگرد  14،ذوب آهن اصفهان 

236700

میلگرد 16، ذوب آهن اصفهان 

236700

میلگرد 18،ذوب آهن اصفهان 

232120

میلگرد 20، ذوب آهن اصفهان 

232120

میلگرد 22، ذوب آهن اصفهان 

238350

میلگرد 25، ذوب آهن اصفهان 

238490

میلگرد 28، ذوب آهن اصفهان 

238350

میلگرد 32، ذوب آهن اصفهان 

238350

 

کارخانه‌های ظفربناب، آذر فولاد امین و نیشابور هم مانند ذوب آهن، ترجیح دادند که فصل تابستان را با ثبات قیمت میلگرد شروع کنند. البته میلگرد ابهر سنت شکنی کرده و سایزهای مختلف میلگرد خود را با 230 الی 250 تومان افزایش قیمت، به مشتریان عرضه کرد. در این میان، میلگرد جدید سیرجان رکورد کاهش قیمت میلگرد را در اختیار داشت و محصولات خود را 900 الی 1000 هزار تومان ارزان کرد.

تیرآهن ذوب آهن در روز اول تیر ماه به شکل قابل توجه‌ای ارزان و وارد کانال 25 هزار تومان شد. به عنوان مثال، تیرآهن 22 این کارخانه، 3 هزار تومان ارزان شد که در دو ماه اخیر، یک رکورد بزرگ به شمار می‌رود. سایز 18 تیرآهن ذوب آهن هم با کاهش قیمت 800 تومانی، 25.230 تومان به فروش رسید.

تیرآهن اهواز، یزد و بناب هم با کاهش قیمت 1 درصدی به بازار عرضه می‌شوند. در حالی که اکثر کارخانه‌ها همچنان فروش کیلویی تیرآهن را متوقف کرده‌اند، در فروش شاخه‌ای هم ترجیح می‌دهند قیمت را ثابت نگه دارند.

پروفیل با ورود به فصل تابستان همچنان در کانال قیمت 31 هزار تومان قرار دارد. پروفیل اصفهان با حداقل قیمت 31.110 تومان و حداکثر نرخ 32.019 تومان در هر کیلوگرم به فروش می‌رسد. روز اول تیرماه قیمت این مقطع فولادی در همه سایزها، ثابت اعلام شد و امروز شنبه 03 تیر ماه نیز این ثبات قیمت همچنان ادامه دارد. پروفیل تهران و کیان لوله جویبار نیز به پیروی از پروفیل ذوب آهن، هفته اول تیر ماه را با قیمت‌های ماه قبل شروع کردند.

پروفیل سبک در ضخامت‌های مختلف، چند روزی است که با قیمت ثابت 50.459 تومان به فروش می‌رسد. در حالی که قیمت پروفیل صنعتی اصفهان در کانال 33 هزار تومان قرار دارد، برخی از سایزهای پروفیل صنعتی تهران تا 40 هزار تومان نیز به فروش می‌رسند. البته هر دو کارخانه، همچنان و حتی با ورود به هفته اول تیر، تمایلی به افزایش قیمت از خود نشان نمی‌دهند.

روز آغاز تابستان یعنی پنجشنبه اول تیر ماه را می‌توان روز ثبات قیمت ورق سیاه نام گذاشت. کارخانه‌ اکسین اهواز و فولاد مبارکه به عنوان دو مبادی اصلی تولید ورق سیاه در ایران، قیمت این محصول را ثابت اعلام کردند. به طور میانگین قیمت ورق سیاه در بازار اکنون بین 25 الی 33 هزار تومان در نوسان است.

 

نوسانات قیمت ورق سیاه 2، سایز 1000 فولاد مبارکه
نوسانات قیمت ورق سیاه 2، سایز 1000 فولاد مبارکه 

 

ورق گالوانیزه شهریار تبریز، شهرکرد و تاراز امروز را با ثبات قیمت شروع کردند. قیمت این محصول بعد از کاهش 1 هزار تومانی در روز 29 خرداد، چند روزی است که بدون تغییر باقی مانده است.

اوضاع در بازار نبشی هم کاملا آرام است و به جز کارخانه صنایع فولاد کوهپایه، سایر مبادی تولید نبشی، این مقطع فولادی را امروز 03 تیر با همان قیمت روزهای پایانی خرداد به مشتریان عرضه کردند. این وضعیت درباره ناودانی هم صادق است و این محصول همچنان در کانال 24 تا 26 هزار تومان قرار دارد.

گریتینگ گالوانیزه، فلزی، پله و ... هم روز اول تیر را با ثبات قیمت پشت سر گذاشت. اتفاقی که در انواع لوله از جمله لوله اسپیرال، جدار چاه و ... هم قابل مشاهده بود. به نظر می‌رسد ادامه روند فعلی اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور، خبر از یک تابستان آرام در بازار آهن می‌دهند؛ مگر این‌که شاهد اتفاقات پیش بینی نشده باشیم. 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر