آهن آنلاین

بازار آهن هفته را با ثبات قیمت ها شروع کرد

بازار آهن هفته را با ثبات قیمت ها شروع کرد

امروز شنبه 27 خرداد ماه بازار آهن همچنان روی روند ثبات قیمت‌ها گام برمی‌دارد. البته از صبح امروز و پس از اخبار امیدبخش سیاسی و اقتصادی از جمله آزاد شدن پول‌های بلوکه شده، تثبیت نرخ ارز و ... این اتفاق قابل پیش بینی بود. بسیاری از کارخانه‌ های فولادی ایران امروز هم مانند تمام روزهای هفته و ماه اخیر، سعی کردند قیمت تیرآهن، میلگرد و ... را در یک کانال ثابت، قرار دهند.

با تحلیل آخرین خبرها از بازار آهن و نوسانات قیمت مقاطع فولادی از وب سایت آهن آنلاین، همراه ما باشید.

آخرین تحولات قیمت در بازار آهن

می‎توان ادعا کرد که کارخانه‌هایی که اواخر هفته قبل افزایش نامحسوسی در قیمت میلگرد داده بودند، امروز دوباره قیمت این محصول را کاهش داده و به کانال قبل بازگرداندند. به ‌عنوان‌ مثال، میلگرد 14 ذوب آهن با 1.5 درصد کاهش قیمت امروز هر کیلوگرم 24.312 تومان به فروش رسید. این کاهش قیمت در سایر سایزهای میلگرد ذوب آهن هم مشاهده شد. این درحالیست که میلگرد میانه امروز را با همان قیمت‌های روز پنجشنبه 25 خرداد شروع کرد.

درحالی‌که میلگرد ظفر بناب هم روی ریل ثبات قیمت‌ها حرکت کرد، میلگرد نیشابور با ارزان شدنی، نه چندان قابل توجه، به قیمت ثابت هفته‌های اخیر خود بازگشت. فقط شرکت جهان فولاد سیرجان بود که امروز قیمت همه میلگردهای خود را 0.4 درصد گران کرد.

تیرآهن 14 شرکت ذوب آهن که روز پنجشنبه به شکل عجیبی ارزان شده بود، امروز 13 درصد افزایش قیمت داشت. بااین‌حال و حتی با وجود این گران شدن، تیرآهن 14 ذوب آهم همچنان با قیمت ثابت هفته‌های اخیر خود (یعنی کانال 27 هزار تومان) به فروش می‌رسد. به عنوان مثال، تیرآهن سایز 16 این شرکت درب کارخانه، هر کیلوگرم 26.606 تومان معامله شد که نسبت به اواخر هفته قبل، 1.7 درصد کاهش قیمت را نشان می‌دهد.

تیرآهن یزد اگرچه فروش کیلویی خود را امروز متوقف کرد، اما تیرآهن‌های سایز 14، 16 و 18 را با فروش شاخه‌ای به‌ترتیب، 1.3، 1.1 و 0.8 درصد ارزان کرد. شرکت فایکو اما تصمیم گرفت هیچ تغییری را روی قیمت تیرآهن‌ های خود اعمال نکند. تیرآهن روسیه و کره هم با 2.8 درصد کاهش قیمت، روز آرامی را سپری می‌کنند.

پروفیل تهران و کیان لوله جویبار هم هفته را با قیمت‌های روز پنجشنبه شروع کردند.

پروفیل سبک هم در تمام ضخامت‌ها امروز کاملا ثبات قیمت دارد. به‌عنوان‌مثال، پروفیل 0.7 در سایز 20*10 و حالت 6 متری، امروز هر کیلوگرم 50459 تومان معامله شد که به خوبی می‌توان حاکی از آرامش بازار آهن و امید به روزهای آینده باشد. اوضاع در پروفیل صنعتی، گالوانیزه و استیل هم دقیقا به همین شکل است و شیب نمودار قیمت، عدد 0 را نشان می‌دهد.

در حالی که ورق سیاه سایز 1250 فولاد مبارکه 1.4 درصد گران شده است؛ می‌توان کاهش قیمت و بازگشت به کانال قیمت قبلی را وضعیت حاکم و غالب بازار ورق آهن به حساب آورد. البته ناگفته نماند که ورق سیاه با ضخامت 3 و سایز 1000 همین شرکت هم امروز 4 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. در سایر ضخامت‌های ورق سیاه هم کم و بیش شاهد افزایش و کاهش قیمت‌ها هستیم؛ اما همه چیز همچنان آرام به نظر می‌رسد. برای مشاهده تغییرات قیمت این ضخامت از ورق آهن و سایز ضخامت ها می توانید به صفحه نمودار قیمت آهن آلات مراجعه کنید.

در بازار نبشی هم یا همان قیمت پنجشنبه را داریم و یا با کاهش قیمت البته ناچیز مواجه هستیم. آریان فولاد، شکفته و نبشی ناب تبریز همچنان تحت تاثیر اخبار اقتصادی و سیاسی کشور، تمایلی به افزایش قیمت‌ها از خود نشان نمی‌دهند.

ناودانی سایز 14 از کارخانه ناب تبریز امروز با 1.4 درصد کاهش قیمت، رکورددار ارزان شدن این مقطع فولادی در بازار بود. البته کارخانه شکفته هم برای جا نماندن از قافیه، ناودانی‌های خود را اندکی ارزان‌تر به فروش رساند.

اوضاع در گریتینگ هم کاملا آرام است و به نظر می‌رسد حداقل برای هفته اخیر هم این سازه تمایلی به افزایش قیمت از خود نشان ندهد؛ البته به شرطی این‌که خبری از اتفافات پیش‌بینی نشده نباشد! 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر