آهن آنلاین

ثبت بالاترین رکورد تاریخی متوسط حفاری اکتشافی مس

ثبت بالاترین رکورد تاریخی متوسط حفاری اکتشافی مس
سرتیترها

مدیر امور اکتشافات و ذخایر معدنی شرکت ملی مس، بالاترین میزان حفاری اکتشافی در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ایران به میزان بیش از 112 هزار متر در 8 ماه سال جاری( متوسط ماهانه بیش از 14 هزار متر ) خبر داد. 

شهریار متوکل با اعلام این خبر افزود: این رکورد، رخداد مبارکی در تاریخ اکتشافات شرکت مس است که در کنار کشف ذخایر جدید در معدن مس سونگون و سریدون و ثبت رکورد عمیق‌ترین گمانه اکتشافی حفاری شده در شرکت مس به عمق 1505 متر، دفتر افتخارات این شرکت مس در حوزه اکتشافات را در سال جاری تکمیل کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: 

رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی در حوزه حفاری اکتشافی، روند افزایش بهره‌وری در این حوزه را در سال دانش بنیان نشان می‌دهد.

متوکل با تأکید بر این که دستاوردهای حاصله با استعانت از الطاف الهی و با تکیه بر خودباوری و همت بلند تیم جوان و پرتلاش اکتشافی شرکت به دست آمده است، گفت: با اکتشافات جدید و به دنبال آن افزایش منابع زمین‌شناسی شرکت مس، میزان مس محتوی منابع اندازه‌گیری شده (Measured) و نشان‌داده شده (Indicated) کشور به بیش از 54 میلیون تن رسیده است، که توفیق بزرگی در حوزه اکتشافات ملی به شمار می‌رود که به سازندگان در حفظ تعادل در قیمت لوله مسی، ورق مسی و سایر محصولات مرتبط کمک شاشانی خواهد نمود.

 

مس کشف شده از حفاری اکتشافی در تصویر نشان داده شده است.
مس کشف شده از حفاری اکتشافی، در تصویر نشان داده شده است.

 

وی تصریح کرد: این در حالی است که براساس آمار منتشر شده سال 2022 در آخرین گزارش موسسه زمین‌شناسی آمریکا (USGS, 2022) ، کشور مکزیک با میزان 53 میلیون تن مس محتوی در جایگاه پنجم جدول بزرگ‌ترین دارندگان ذخایر جهانی مس دنیا قرار گرفته است که در مقایسه با این جدول، کشور عزیزمان با گامی بلند مدعی کسب این جایگاه در جدول جهانی می‌باشد.

مدیر امور اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت مس بیان کرد:

 در حال حاضر منابع زمین‌شناسی شرکت، بیش از 19 میلیارد تن است که از این میزان 9 میلیارد تن، ذخایر قابل معدنکاری است که این امر خبر خوبی برای ملت ایران به ویژه سهامداران شرکت و آینده درخشان این صنعت و نیز موثر بر قیمت مس کشور است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر